Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Komentář obsahuje spoilery. --- Tahle série mi prostě nesedla. Jediný, komu jsem fandila byl Jean-Robert a když vypadl, měla jsem sto chutí se na to vykašlat. Aspoň že nevyhrála Amanda, to už bych asi fakt šla skočit z mostu. --- Konec spoilerů.

Zrcadla (2008)

Ještě týden po shlédnutí filmu jsem měla ze všech zrcadel sakra špatný pocit a minimálně měsíc jsem při odchodu od zrcadla kontrolovala, jestli jsem tam náhodou nezůstala :D Alexandre Aja tentokrát nezklamal.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Za dědu Pepika a vychovatelku Boženku. Všechno ostatní nestojí za nic. Příběh nijaký, plno zbytečných pasáží, nesympatické postavy. That's all.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Další komedie, která mi naprosto nesedla. Přijde mi to ujetý, trapný a než bych se na to podívala znova, radši bych si omlátila hlavu o zeď. Adama Sandlera mám jinak celkem ráda, ale tady to nezachránil ani on. Nelíbil se mi jeho styl (udělat vlasy hedvábně jemný a hup do postele se stařenkou), vyjadřování, vzhled, chování.. Pár dobrých vtipů by se asi našlo, to jo, ale převládají ty hloupý a nevkusný, takže celkově ten film působí dost lacině a trapně. Zohana mám dost a odpad jsem mu nedala jenom díky tomu, že jinak mám Adama Sandlera ráda.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Jak já nesnášim Jima Carreyho. Možná bych to i mohla překosnout, kdyby ten film měl víc dobrých vtipů a o něco kratší stopáž. Prostě mi moc nesedl , ta 1* je za povedené synáčky.

Dexter (2006) (seriál)

Můj oblíbenec mezi seriály. Ten neskutečně sympatický sériový vrah Dexter Morgan se vám prostě dostane pod kůži hned po první shlédnuté epizodě a děj vám nedá spát, takže když rozkoukáte novou sérii, musíte ji během týdne zhltnout celou, nebo z toho zešílíte. To je asi jediná nevýhoda tohohle seriálu. Většinu postav si zamilujete, mezi mé oblíbence patří hlavně perverzák Vince Masuoka, bez kterého si seriál prostě nedokážu představit, i když má jen menší roli. 1. SÉRIE: Musím dát rozhodně 100%, protože tohle bylo neskutečný a ten konec, to byly panečku nervy! 2. SÉRIE: Trochu slabší než jednička, ale 80% si to zaslouží. Moje hodnocení je hodně ovlivněné tím, že nemám ráda Ritu a Lailu, které bohužel dostaly až moc prostoru a to mě trochu rozčilovalo. 3. SÉRIE: Pro mě trochu zklamání, Miguela jsem nemohla vystát víc než Ritu a Lailu dohromady. Nicméně Kožař byl skvěle rafinovaný a díky němu zvedám hodnocení na 85%. 4: SÉRIE: Miluju Trinityho! Ten jeho způsob, jeho logika, jeho všechno..! On je prostě vrah roku :D Po slabé trojce jsem si seriál znovu zamilovala. Rozhodně 100%. 5. SÉRIE: Trochu jsem se bála, že po skvělé čtyřce to bude mít pětka těžší, aby mě zaujala. Ale povedlo se! „Tik tik tik. That’s the sound of your life running out.“ Pětka je přinejmenším stejně skvělá jako čtyřka a já mám chuť sledovat Dextera dál. Nemůžu se dočkat nadabované verze 6. série (Dexter je jeden z mála, u kterých mám radši dabing než originál). 90%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Větši kravinu jsem nikdy nesledovala. Je libo partu neskutečně sympatických výtržníků se super schopnostmi? Cestování v čase, kradení aut, zabíjení vedoucích nebo třeba převtělování je tu na denním pořádku, ale rozhodně nemůžu říct, že by mi to vadilo! Tenhle seriál je prostě krásně střelený. 1. SÉRIE: První tři díly trochu slabší, divák se teprve dostává dění, ale když si zvyknete na jejich typický humor, bude vás to bavit. 2. SÉRIE: Nejlepší série, žádný díl není slabý a všechny budou bavit. 3. SÉRIE: (SPOILER!) Bála jsem se, že odchod Nathana hodně ovlivní kvalitu seriálu, ale ono ne. První dva nebo tři díly vám bude Rudy vadit, ale když si na něj zvyknete, budete ho mít rádi aspoň tak jako Nathana. A i když za to nemohl Nathan, kvalita seriálu se rozhodně zhoršila. Ty zápletky už nejsou to, co bývaly a je docela možné, že se díky tomu všemu cestování v čase trochu „ztratíte.“ Na další sérii se už moc netěším, protože z hlavní party zbyde jenom Curtis (Nathan Stewart-Jarrett) a poslední sérii jsem to sledovala jenom díky Simonovi (Iwan Rheon).(KONEC SPOILERU)

Pařba ve Vegas (2009)

Asi jedna z nejlepších komedií v posledních letech. Od smíchu mě bolelo břicho i pusa, chvílemi tekly i slzy smíchu (jak je u mě dobrým zvykem). Ta neskutečně komická čtveřice chlapů na rozlučce se svobodou mě chytila a nepustila. „Opice“ Doug, sympaťák Phill, doktor (jen zubař, jak by řekl Phill) Stue a podivín Alan vás prostě dostanou. Jejich hláškám a neočekávaných situacím se budete smát od začátku do konce. Je libo gangsta číňana, který na vás nahý vyskočí z kufru auta? Nebo třeba tygra patřícímu Mikeovi Tysonovi, který na vás ráno vybafne v hotelové koupelně? Tady je všechno možné. Rozhodně doporučuji.

Orphan (2009)

Tenhle film mě nemálo překvapil. Nečekala jsem od toho nic moc zvláštního (vlastně jsem se na to ani skoro nechtěla koukat), nicméně už v první scéně v porodnici ve mně něco hrklo, že bych to měla dokoukat. A jak jsem za to byla ráda! Po tomhle filmu se Isabelle Fuhrman stala jednou z mých „nej“ hereček. Tak sladkou a přitom nechutnou holčičku vidíte málokdy. Opravdu bravurně zahrané, jak děti, tak dospělí. Ale stejně jsem na tomhle filmu našla několik málo much – pár nelogických věcí (neměla by snad doktorka Browningová poznat, co je ta holka sakra zač?), přímo neskutečnou natvrdlost tatínka od rodiny a dětičky, které se tváří, že je vlastně všechno ok. Ale díky celkovýmu napětí, reálné atmosféře a výborným hercům (tedy spíš herečkám) jsem ochotná to odpustit. PS: Aryana Engineer je nejroztomilejší dítě, jaký jsem kdy viděla!

Hory mají oči (2006)

Podle mě jeden z nejvíc přeceňovaných hororů. Ne, doopravdy nikdy nepochopim, jak může TAHLE nereálná hovadina někoho vyděsit. První část filmu je příšerně natažená, dalo by se to zkrátit minimálně na půlku. Jestli si pan Alexandre Aja myslel, že se seznámíme s postavami, aby nám na nich pak víc záleželo, tak se mu to nepovedlo. Bylo mi úplně jedno, kdo přijde na řadu další, vlastně bych ty lidi nejradši zabila sama, aby byl už konec. Po nehorázně natažený první části filmu přichází karavanová scéna, což je podle mě jediná koukatelná věc z celýho filmu (když ovšem nepočítám krásnou Emilii de Ravin). A ve finále tu máme naprosto umělý konec, kde běhá jeden „nesmrtelnej“ maník, po kterym házej sekyry, střílej po něm, shazujou ho z útesu nebo prohazujou oknama a ten šťastlivec to jako na potvoru vždycky přežije! Ne díky, tohohle filmu mam fakt dost.