• Fantasy

Jak na věc (2002)

Znáte taky takový ty inteligentní lidi (komedie), kteří když mluví, tak máte pocit, že otvírají jen ústa a jejich slova plynou úplně mimo vás? Ani krapet emocí, samé bla bla bla bla. Kde nic tu nic, jedna velká nuda. Tak to je přesně případ About a Boy. Že bych byl povrchní jako Will? :-D 2,5*

Ďáblův advokát (1997)

Ďáblova advokáta jsem viděl poprvé před několika lety, shodou okolností v přítomnosti nějaké křesťanské komunity, která film po skončelní nábožensky rozebírala. Nechápal jsem je, pekelně vybroušenej film a oni řeší.....:-) Byl jsem uchvácenej, až teď při druhým promítání vyplavaly i nějaký ty mínusy. Bodlo by 144min ještě lehce prostříhat, Charlize zahrála emociálně vypjaté scény hooodně podprůměrně a "rozhovor" nahé Mary Ann a Kevina v kostele, to byl asi omyl. Na druhou stranu se nemůžu alespoň nezmínit o famózní výtahové scéně, ve které láká John Milton Kevina na "long conversation":-), nekonečně dlouhém okamžiku, kdy Mary Ann si bodá střep do krku a Kevin se k ní nemůže dostat a pak ďábelský závěr. To je filmový nářez. Al Pacino je BŮH! :-)

Sněženky a machři (1982)

Dnes už klasická "týnejdž" komedie osmdestátých let. Skvěle zahraná, fajnový scénář a nezapomenutelné hlášky. Pokaždé, když tenhle film zkouknu, vzpomenu si na svůj lyžařskej kurz a na naše akce. Taky jsme tam měli takovou "Mariku" a taky se mi nedařilo bodovat :-)

Láska nebeská (2003)

Víte, co mají společného britský premiér a jeho boubelatá asistentka, spisovatel a portugalská pokojská, "pornohercký" pár, otec a syn, kancelářská myš a její postižený bratr, ta samá myš a hezoun Karl, rockenrolovej dědek Bill a jeho tlustej manažer Joe, galerista Mark a půvabná manželka jeho nejlepšího přítele, malej Ringo a krásná Mariah...?? Ne? Tak byste možná měli mrknout na LOVE ACTUALLY:-) Velmi pozitivní britská komedie (i když vše nedopadane tak, jak by si někteří hlavní hrdinové přáli) s parádním hudebním doprovodem, odehrávající se v období Vánoc. Srdcovka :-)

Třpyt v trávě (1961)

Nechápu, jak Třpyt v trávě může někdo považovat za romantický film. Je to psychologické drama se vším všudy. Nechybí zde hysterické záchvaty, manipulující matka, chorobná závislost na partnerovi, pokus o sebevraždu hlavní hrdinky, léčba na psychiatrii, pedantský otec psychicky trýznící své děti, dcera utápějící se v alkoholu, sebevražda, ztráta ideálů.... Nejvíc mě zajímaly scény, které se prolínaly se skutečným životem okouzlující Natalie Wood. Konflikty s matkou, citové vyčerpání a hlavně scéna, ve které se pokouší utopit. Zajímavostí je, že Natalie měla celý život fóbii z vody, protože její matce bylo předpovězeno, že dcera jednoho dne utone. S tímhle vědomím zahrát sebevraždu v jezeře, kloubouk dolů. Škoda jen, že se osud v jejích třiačtyřiceti naplnil :-(

West Side Story (1961)

"shakespearovský" příběh + dravé taneční kreace + atmoška šedesátých let + půvabná Natalie Wood + Bernsteinova famózní hudba = legenda mezi muzikálovými legendami

Pravidla lži (2006)

Tak na tenhle film jsem šel do kina s lehkým despektem, protože české filmy mě příliš neoslovují (vyjímkou jsou snad jen legendární Samotáři a přiznávám se i k dvěma "výronovým" komediím Kotka a Mádla:-). Pravidla měla výbornou atmosféru a dobré fóry. Herci ztvárnili exsmažky přirozeně a velmi přesvědčivě, vadou na kráse byl snad jen komický výkon terapeutky Kláry Issové. Nejsou to čisté čtyři hvězdy, bylo tam několik hluchých míst, nicméně Pravidla jsou moc příjmeným překvapením.

Nauka o snech (2006)

Gondry se trefil přesně do toho, co mě na filmech děsně nudí. Plytký příběh, ubozí hlavní hrdinové, žádné emoce, rádoby vtipy a vrcholem všeho byly loutkové animace. 6300 nekonečných, promrhaných sekund, tak tohle už nikdy! Jedna hvězdička za snahu, vydržel jsem až dokonce.

Kupec benátský (2004)

Zatracena buď klimatizace, která ruku v ruce s pomaleji odvitým začátkem snímku tohoto způsobila mé usnutí na krátky čas. Jinak ale oko mé bylo potěšeno skvostnými obrazy a ucho nasyceno slovy, jež plynuly z úst kejklířů, jak voda tryskajíc z fontány s živou vodou. Vskutku, Al Pacino jest ďábel!!!

Potomci lidí (2006)

No, když si koupíte popcorny a kolu a po levé ruce máte kóču, tak se snad na to dá i dívat. Jinak průměrný film s nádechem úzkosti a tísně, který ale ničím nepřekvapí, neurazí. Další film s vyšumělým koncem. Asi nejvíc mě vytáčelo to počítačové mimino. P.S. Doubledecker forever. 2POMO: Málem byl ze mě cencúľ chilli rampouch...:-)