Drsný časy (2005)

Ako režijný debut to Ayer zvládol celkom dobre, hoci film má viacero nedostatkov jednak v rámci scenára a réžie, a taktiež vzhľadom na rozpočet to vždy nevyzerá stopercentne zvládnuté. Príbeh ako celok nie je nič extra, len prosté poflakovanie sa pár chlapcov mimo zákona, ale film pozdvihujú jednotlivé scénky a rozličné vychtávky a samozrejme excelentný výkon Ch. Balea, ktorému v niektorých chvíľach neverím, že toho psychicky labilného agresora len hral. 70%.

Zoolander (2001)

Súhlasím s názormi, že je to hovadina, ale určite sa neprikláňam k tomu, že táto hovadina bola aj zábavná. Stillerov zmysel pre humor v tomto filme dosiahol pre niekoho možno vrchol, ale mne tento film potvrdil, prečo tento človek patrí medzi mojich najmenej obľúbených hercov a komikov. Aj celý príbeh bol taký viac menej "vypatlaný" a skutočne zábavných momentov tu bolo len veľmi málo (ale našli sa), prípadné pozitíva možno vidím v parodickom nádychu na svet modelingu a v postave Willa Ferrela. 40%.

Kredenc (2014) (pořad)

Po piatich dieloch môžem bez výčitiek prehlásiť, že sa jedná o ďalší nevydarený projekt, ktorý síce dal dokopy zostavu ľudí, ktorí majú zmysle pre humor, čo dokazovali v iných, podstatne zábavnejších reláciách, ale tunajší "humor" proste nefunguje a keď sa v 25 minútovom diely zasmejem tak dva krát, a aj to len tak ledabolo, nemôžem byť pri hodnotení ústretový.

NON-STOP (2014)

Tri štvrtiny filmu sú napínavé jak sviňa, celý čas som horel nedočkavosťou z ďalšieho kroku a z ďalšieho jednania postáv. Moju myseľ už zahmlievala paranoja a podobne ako L. Neeson som upodozrieval každého druhého človeka na palube. Potom sa však niečo pokazilo. Logika začala upadať, postavy konali úplne iracionálne a celé to rozuzlenie bolo proste prapodivné a vôbec som si to tak nepredstavoval. Škoda, lebo tento film mal u mňa našliapnuté na plné hodnotenie, ale takto to bude o niečo menej, ale určite je pozitívne, že spolupráca tohto režiséra a Liama Neeson dáva vzniknúť naozaj pozoruhodným filmom, len to chce nabudúce popracovať na rozuzlení. 75%.

Avengers (2012)

Zrejme dosiaľ najlepšia vec od Marvelu, pretože dostať do jedného filmu takúto skvelú partičku hercov a postáv ktoré stvárňujú je určite požehnanie. Postavenie hlavných hrdinov je pritom vyvážené, nikto nemá ani príliš veľa, ale ani príliš málo priestoru a dokonca aj postavy bez vlastných filmov, teda Hawkeye a Black Widow, dokonale využívajú svoj priestor a sú príjemným prekvapením. Najlepšou postavou z marvelovského univerza stále zostáva Tony Stark alias Iron Man, ktorý v podaní R. Downey Jr. predvádza skutočné divy. Príbeh má dynamický náboj, stále nás zasypávajú šťavnaté a zábavné dialógy a hlášky, vzájomné súboje hrdinov sú výborné, nuž a záverečné apokalyptické mäso nepotrebuje komentár. Lenže v rámci sfilmovaných komixov mi to oproti takému "Temnému rytierovi" alebo "X-men" stále pripadá príliš infantilne odľahčené, a preto strhávam jednu, alebo skôr pol hviezdy. 80%.

Četa (1986)

Zo trojice najslávnejších "vietnamských" filmov (Apokalypsa, Čata, Olovená vesta) mám najradšej práve túto osobitú Stoneovu spoveď o vlastných zážitkoch z tohto konfliktu. Hociˇ "Čate" chýba trebárs silný existencionálny podtón alebo osudovosť vyplývajúca z psychologickej roviny, ktoré zdobili známy Coppolov, respektíve Kubrickov snímok, jej sila tkvie niekde inde. V tomto prípade tkvie v zdanlivo jednoduchej záležitosti, čo z človekom urobí vojnové peklo a ako sa s tým daná osoba dokáže vyrovnať. Zosobnenia týchto pocitov sa vo svojich rolách excelentným spôsobom zhostili Willem Dafoe a Tom Berenger, ktorých taktiež výborne dopĺňa Charlie Sheen v roli neskúseného nováčika. Scenáru a réžii nie je čo vytknúť, proste je vidieť, že Stone to naozaj zažil a každá scéna je do detailu premyslená a realisticky podaná, od tých najrutinnejších vojenských povinností, cez "krátenie" si času húlením, až po samotný kontakt s nepriateľom. Určite však nejde o oslavný film US Army, pretože tu sme svedkami, že ak jednotlivca vojnové peklo premôže, môže sa dopustiť brutálnych činov aj na tých najnevinnejších. 95%.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Hoci je táto filmová séria mnohými zbožňovaná už od prvej časti a v kinách zarába nemalé peniaze, podľa mňa sa až v piatom(!!!) filme konečne vymanila z nekompaktných príbehových gulášov o bezvýznamných rýchlych pretekoch a tuningovaní, ktoré mohli nadchnúť maximálne partie slaboduchých teenegerov, na prvotriednu zbesilú akciu s výborných príbehom. Zostava hercov je celkom ok, hoci niektoré z postáv boli mierne otravné, ale minimálne účasť D. Johnsona je dokonalým budíčkom a novým impulzom pre celý film. Škoda, že podobne ako predchádzajúcom "Rýchli a zbesilí" režisér prestrelil so záverečnou akciou, kde sa na tú nereálnu exhibíciu s trezorom niekedy nedalo pozerať. Ale aj tak zostáva "Fast Five" najlepším dielom série a snáď je znamením trvalého prechodu k lepšiemu. 80%.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Aj keď som pôvodne očakával niečo akčnejšie, napriek tomu považujem tento film za veľmi vydarený krimi/thriller. Zápletka a napätie fungujú spoľahlivo, režisér vymyslel niekoľko fasa scén, nechýba ani trocha tej akcie ako vhodný doplnok deja, dejové zvraty sú pôsobivé a aj obsadenie je fajn. Prekážalo mi však to, že logické myslenie hlavného hrdinu (T. Cruise) bolo niekedy intenzívnejšie než u Sherlocka Holmesa a na všetko prišiel záhadne rýchlo. Taktiež chýbalo lepšie využitie záporákov, hlavne Herzoga, ale ináč fakt dobrý filmík.

Rychlí a zběsilí (2009)

Je to lepšie než dvojka a "Tokio drift", pretože už to nie je len o naplnení deja filmu množstvom zbytočných pretekov a naháňačiek, ale vsádza sa na akčnejšiu strunu s "normálnym" príbehom, hoci je nutné podotknúť, že so scenárom sa tvorcovia nejak extra nevyznamenali. Poteší aj návrat Vina Diesela, ktorého charizma je vo filme určite silným elementom. Tesne pred koncom filmu som mal na to, že túto sériu nemusím, relatívne dobrý pocit a plánoval som dať aspoň priemerné hodnotenie, ale keď som miesto silného záverečného zážitku, aký som očakával, dostal len nechutnú digitálnu hrôzu, veľmi rýchlo som vytriezvel a šup sem dve hviezdy. 40%.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Čím ďalej tým sa mi tento seriál začína páčiť čoraz viac. Spočiatku nič moc, ale postupne to naberá na obrátkach a hravo prekoná Kucherove diely Dva a pol chlapa. Aj keď sa asi nikdy nevyšvihne na kvalitatívnu úroveň pôvodných častí spomínaného seriálu, napriek tomu má potenciál na dlhodobú divácku zábavu.