• Thriller

Rozhovor (1974)

Jak jen začít..mám rád Geneho Hackmana ale v tomto filmu to je takové nemastné,neslané.Námět je dobrej což o to,ale jinak jsem měl z filmu pocit jakoby všechno bylo stavěné na něm a to jakoby filmařům stačilo.At se starý dobrý Gene sebevíce snažil /a to klobouk dolů že ano!/,nebylo to nic platné.3 hvězdičky jen a jen Panu Hackmanovi!Jinak film ztrácel napětí až běda.

Noc patří nám (2007)

Poctivě udělaná krimi čerpající ze starých časů,jakoby se v ní ozývali ozvěny legend Mistrů De Palmy a Scorseseho.Výborný scénář s napínavým dějem.New York City 80-tých let..Skvělé.

Elitní jednotka (2007)

Tak tohle je opravdu lahůdka-BOPE kontra drogoví dealeři ve slumech/favelách/ v Rio de Janiero.Kam se nedostanou policisté zasahuje tahle parta která se s ničím NE...E! Absolutně dechberoucí podívaná.Pokud máte rádi podobné filmy,např.Město bohů,tak tohle se vám bude líbit naprosto zaručeně!Super! :-)

Americké psycho (2000)

Přiznám je to trochu klišovité,ale jelikož mám rád thrillery zvláště o pomatených zabijácích,mohu říct že film se dobře nese na nalinkované dějové lince a je více než stravitelný.Takže poklidné domácí kino o jednom pomateném kravatáckém šílenci z wall street,lačnícím po krvi je takový pohodový a příjemný čajíček.

Elitní zabijáci (2011)

Výborné herecké obsazení ze stárnoucím Robertem De Nirem,jakožto hlavní personou.Nevšední a přesto komorněji působící sympatické akční,drama.

O myších a lidech (1992)

Moc hezky zpracovaný velmi nevšední příběh dvou nerozlučných tuláků s rozdílným charakterem a myslí.Příjemně plynoucí film s nevšedním a dramatickým závěrem.Nádhera!

Prometheus (2012)

Trikově vynikají,ale dějově poněkud chvílemi jakoby film ztrácel pomyslný tah na branku.Jistě všichni jsme alespon skrytě očekávali nějaké navazující pokračování na dnes již kultovní filmovou serii Vetřelců.Možná ale právě tohle měl mistr Ridley Scott v plánu,jakoby i přes třicet let starou legendární filmovou ságu se pokusil o něco pro nás prozatím průkopnicky neobjeveného.Jistou satisfakcí je milé překvapení v závěru.

Centurion (2010)

Není to zas tak špatnej film,snad ze začátku se to pomalu rozjíždí,ale pak vás celkem upoutá.Jak to vypadá evidentně nízkorozpočtovej snímek,ale s jistými sympatiemi i celkem zajímavým dějem proto 4 hvězdičky za jistou snahu.

Statečné srdce (1995)

Napínavé historické drama se skvělým Melem Gibsonem rozehrává mistrovské dílo z dob temného středověku.Výborně zrežírované z velmi notně strhujícím příběhem o skotském národním hrdinovi,s velmi dobře natočenými bojovými scénami.Malá dávka klišé,ale přesto velmi poutavé!