Jak vycvičit draka (2010)

Výborný dobrodružný animák pro malé i velké plné vynikajících akčních scén, vtipných hlášek a s opravdu roztomilým a cool drakem. Postavy jsou sympatické, animace výborná. Co víc si od animáku, u kterého lidé starší 10 let neusnou, přát?

Sociální síť (2010)

Další z Fincherových majstrštyků, které jsou vypiplány od prvního do posledního detailu. Je vidět, že Fincher je opravdu perfekcionista a že s každou scénou si dal hrozně záležet. Všechno tady totiž sedí naprosto dokonale od výborné kamery, přes střih, bezchybné obsazení (kde se to v tom Justinovi vzalo?) až dokonalý soundtrack. Příběh sám o sobě jde sice popsat dvouma větama, ale o ten tady jde doopravdy až na posledním místě. Tady jde o ty vybroušené dialogy, charaktery postav a Fincherovu zálibu na lpěni v detailech. Sorkin napsal nejlepší scénář tohoto roku a Fincher se ho perfektně ujal. Navíc tento film netrpí podobným neduhem jako 2 předešlé Fincherovy film, není chladný a odtažitý. To mi na Zodiacovi a Buttonovi vadilo nejvíc, že přes všechnu tu řemeslně dokonalou práci jsem se postavám nedostal vůbec pod kůži. To tady neplatí a celý film je plný emocí. Film jsem navíc viděl asi před několika dny a od té doby ve mně pořád roste a mám z něj čím dál lepší zážitek. Jeden z filmů roku (Kick-ass je ale pořád na špici ;))

Benga v záloze (2010)

Na to, jak velký to mělo potenciál, z toho nakonec vznikla spíše průměrná komedie, která až příliš rychle vyprchává z hlavy. Will Ferrell je tady sice celkem snesitelný a neimprovizuje a neřve tolik, jako ve svých jiných filmech, ale s Markem Wahlbergem mu to dohromady moc nefunguje a moc se k sobě nehodí. Každej z nich tady hraje to svoje, ale tak nějak se to nehodí k sobě, i když humorný scény mají oba, ale spíš každý zvlášť. Zbytek opravdu hvězdného obsazení je celkem nevyužitej a The Rock s Jacksonem si to můžou užívat jak chtěj, ale když jsou jenom ve třech scénách, tak je to docela na prd. Stejně je na tom i velice krásná Eva Mendes. Adam McKay navíc svého Zprávaře opět nepřekonal a celý film má sice docela tempo a když objeví nějaká akce, tak mu jde docela od ruky. Celý film se mu ale jinak rozpadá na sled více či méně povedených scének, který by měl s pomocí divného příběhu nějak držet pohromadě. To se ale bohužel moc nedaří, takže se sice občas docela slušně zasmějete, ale zároveň v tom uvidíte promarněnou šanci a už se k filmu asi nikdy nevrátíte. Což je škoda.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Nestrhne tolik jako první díl a vůbec mi to i přes zasazení do finanční krize přijde jako celkem zbytečné pokračování, bez kterého bych se obešel. Příběh totiž nepřichází s ničím působivým, není to tak napínavé a dialogy nejsou tak strhující jako v případě jedničky. Navíc mi tam trochu vadila ta linie zbližování otce s dcerou, která mi nezapadala moc do prostředí, kde každej každýho podvádí. Úplně zatracovat ten film ale rozhodně nejde. Rozhodně jde o nejlepší Stoneův film za posledních 10 let, jeho názory zde nevadí tolik jako jinde a kamera je vynikající. Hlavně se může Stone opřít o bezchybné herce od sázky na jistotu Michaela Douglase, po staré matadory v čele s Eli Wallachem a mladou krví Carey Mulligan a hlavně Shiou LaBeoufem, který se zde poprvé objevuje v ryze dospělé roli a je opravdu výborný. A právě díky tomuto obsazení se z toho dal vytěžit mnohem zajímavější výsledek.

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010)

Další z řady totálně zbytečných direct-to-dvd sequelů, které se snaží těžit z kvalit prvního dílu. Ovšem neúspěšně, protože Ben Ketai by mohl maximálně tak Sladeovi čistit boty a ne po něm přebírat pokračování výborného filmu. Režie je naprosto bez nápadu, příběh nedává moc smysl stejně jako chování postav, napětí zde není žádné a akce je tak nudná a chaotická, že vám nakonec bude i jedno, co se tam zrovna děje. Kiele Sanchez je k smíchu a upíři v čele s Miou Kirshner zase k pláči. Prostě, když nejlepší záběry ve filmu jsou z předchozího dílu, tak už to o něčem svědčí.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Pixar ve mně má přítele. Špičková nostalgická cesta se starými známými, kteří ani za ta léta od prvního dílu neztratili nic ze svého kouzla a vtipu a i dnes nakopávají většinu animované konkurence do zadnice. Animace výborná, vtipy pobaví malé i velké a posledních 20 minut je naprostá emocionální pecka. Při konci opravdu nezůstane žádné oko fanouška suché a jako završení jedné životní etapy Andyho a celé trilogie funguje bezchybně. Stejně jako celý film.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Výborná kriminálka s pořádně hutnou atmosférou, drsnými scénami a výbornými hereckými výkony. Detektivní zápletka je výborně budovaná a hlavním postavám se snadno dostanete pod kůži. Jen škoda místy pomalého tempa (hlavně v půlce filmu), který celý film trochu přibrzdí. Pak se to ale zase rozjede a není si pomalu na co stěžovat. A remake nechci.80%

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Kanál se možná změnil, ale kvalitu si Jan Kraus udržuje stále a v našem skromném televizním rybníčku nemá konkurenci. Jenom ty nevhodně dávané reklamy jsou dost na pěst.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po pilotu: Po řemeslně vypiplaném Boardwalk Empire od Scorseseho tu máme dalšího silného adepta o titul seriálový klenot sezózny (nejen této).Frank Darabont nám totiž v pilotu předvedl dokonale atmosférickou jízdu plnou mrazivých scén a také překvapivě několika hodně emotivních momentů. Peníze jsou vidět na každém záběru, masky jsou více než podařené, celé to hodně rychle uteklo a brutalitou Darabont také moc nešetří. Už když v prvních minutách pilotu nechá nemilosrdně zastřelit zombie holčičku, tak je vám jasné, že tento seriál se s ničím párat opravdu nebude, o čemž se později přesvědčí i milovníci koní. Herecky se tomu také nedá nic vytknout, i když zde nás to hlavní zřejmě ještě čeká. Hlavnímu hrdinovi Andrew Lincolnovi nicméně fandím už teď. Stejně jako fandím tvůrcům, aby tenhle po čertech zajímavý projekt dotáhli do úspěšného konce. A jestli se cestou něco ošklivě nezvrtne, tak se toho ani moc bát nemusíme........Seriál si naštěstí celou sérii udržel vysoce nastavenou laťku a i přes některé až příliš kecací sekvence jsem hodně spokojen. 90% 2. série: 60% 3. série: 80% 4. série: 60%

Machři (2010)

To se takhle jednou parta kamarádů okolo Sandlera sešla a řekla si, že zrovna nemají co točit, tak by mohli natočit komedii o tom, jak se jiná parta kamarádů sejde a jen tak kecá. No a vznikla průměrná komedie s pár dobrejma hláškama a vtipnýma scénama. Kamarádi si odehrajou svoje a je vidět, že se při natáčení dobře bavili. Možná je to vidět až moc, protože příběh to nemá prakticky žádnej a místy jde opravdu o takovou placenou dovolenou hereckého obsazení. Navíc, se zde najde i pár opravdu trapných scén, ve kterých se většinou objevuje Rob Schneider se svou manželkou nebo Maria Bello jako pojízdná mlékarna. Steve Buscemi si tu navíc střihne svou nejhorší roli kariéry. Jako komedie na jedno podívání se to ale dá snést.50%