Říše hraček (2007)

Představte si Burtonova Karlíka a továrnu na čokoládu. Misto čokolády si představte hračky, Deppa nahraďte mírně potrhlým Hoffmanem a Higmora nahraďte Natalií Portman, která tady s těma vlasama vypadá jak nějakej malej kluk. Suma sumárum vám vyjde pro děti příjemná a pro dospělé nudná podívaná, která měla daleko větší potenciál a ke konci už jenom nudí. 50%

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Adam Sandler bývá pro mě v posledních letech skoro jedinou jistotou dobré zábavy. Na druhou stranu mu mnozí vyčítají, že se nepouští do ničeho moc originálního. A tohle chtěl se Zohanem změnit a příběh docela originální je. Agent Mossadu, který chce pověsit své povolání na hřebík a odjede se do Ameriky stát kadeřníkem, z toho koukala docela originální a ujetá podívaná. A ujetá nakonec docela byla, aspoň tedy ze začátku. Sandler vypadá divně, má blbej přízvuk, uhybá kulkám, hází si piraně do rozkroku,tancuje v rytmu diska a užívá si sexu se starejma ženskejma. To by možná bylo ještě docela fajn, jenže celý to nedrží pohromadě. První polovina filmu je ještě dost dobrá a Sandlerovi to všechno vychází, jenže pak přijde na řadu Rob Schneider a další dávní nepřátelé, milostná zápletka a boháči, kteří chtějí obchod zrušit. Prostě se zde najednou objeví až moc postav a od Zohana se trochu uhne a začne to být docela nuda. A ani ty Zohanovi vtípky už nevycházej a disco hudba už začíná být spíš otravná. Celý to potom pohřbí moralitka ke konci, která se k tomuto filmu vůbec nehodí. Sandler a spol. tedy měli dobrý nápad, ten ale nedokázali úplně využít a vznikla tak další spíš průměrná komedie.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Tak Cohen na Sommersa opravdu nemá, to je pravda, ale docela příjemná popcornová jednohubka z toho nakonec přece jenom vznikla. Chybí sice celková svěžest, vtipnost a napínavost předchozích dvou snímků a ty kecací scény Coheny opravdu moc nejdou. Akce je ale většinou docela slušná, sem tam sice trochu nepřehledná, ale po většinu času velice fajn. Zvlášť ta poslední bitva měla docela grády. A hodně také zachraňuje obsazení. Fraser za ta léta neztratil nic z Rickova kouzla, je to pořád ten samej sympaťák a má dobrý hlášky. Jeho filmový syn Luke Ford je navíc taky překvapivě docela, Michelle Yeoh je okouzlující a John Hannah je jako vždycky příjemný. Jet Li se sice snaží, hrůzu ale díky scénáři a Cohenově režii moc nenahání a na Imothepa prostě nemá, a to může bejt mocnější jak chce a mít kolik hafo podob. Větší problém je ale Maria Bello, která se na tuhle roli prostě nehodí a mezi ní a Fraserem to vůbec nejiskří (což se za časů Weizové bývalo jinak). Třetí díl Mumie je prostě jen čístá popcornová zábava, která za svými staršími bratříčky zaostává, ale pobavit se u toho pořád dá celkem slušně.

Probuzení tmy (2007)

A to jsem si naivně myslel,že nudnější fantasy film než byl Eragorn už jen tak nebude. Ovšem chyba lávky a to jsem ani nemusel tak dlouho čekat. Probuzení tmy je totiž film kterej má opravdu blbej scénář (jestli je takhle blbá i knízka nevim, nečetl jsem ji a ani to nezamýšlim),režiséra s nulovou představivostí a zřejmě i mizivej rozpočet. A to jsem ještě ani nezačal s herci. Ten hlavní dětskej hrdina je strašně protivnej, Ian McShane nevýraznej a Christopher Eccleston coby hlavní záporák téměř k smíchu. Tuhle fantasy nebrat!

Německo v roce nula (1948)

Výtečné zobrazení atmosféry v poválečném Berlíně je hlavním kladem tohoto filmu. Bída a utrpení obyvatel je totiž natočeno opravdu výborně, postavy jsou výborně napsané a zahrané a konec byl vynikající.

Mezi nepřáteli (2007)

V dnešním tak trochu válečném suchu docela zajímavý příspěvek. Hodně mě zaujala hlavně psychologie postav a herecké výkony ústředních postav. Krví se taky moc nešetří a akční sekvence jsou docela dobrý. Jen to tempo občas pokulhává.70%

Rozhovor (1974)

Na můj vkus až příliš pomalé, ale přesně takové to Coppola zřejmě chtěl. Gene Hackman je výtečný a nad mladým Harrisonem Fordem ve vedlejší roli se člověk pousměje.

Saw 4 (2007)

A hele, prachy se pořád sypou a tak už tu máme čtvrtý díl této zdá se nekonečné série. Záporák už ovšem zemřel na konci minulého dílu a tak se ho dočkáváme jenom pomocí flashbacků.Děj nedává ještě větší smysl než posledně a na konci je v tom, z toho neustálého poskakování v čase, docela nelogickej bordel. A dokonce už mi přišli nudný i ty nechutný scény jako např. úvodní pitva. V minulém díle jsem aspoň ještě občas odvracel zrak, tady jsem se už ale u těch krvavejch scén docela nudil. A to už je u horroru docela alarmující. Aspoň, že ten Tobin Bell je aspoň trochu charizmatickej. Už se nemohu dočkat, s jakejma kravinama se pochlubí pětka.

Šepot (2007)

Velice podařená televizní vykrádačka The Omen, která mě fakt překvapila. Bylo to napínavý, atmosféra byla vážně docela strašidelná a ten fracek byl fakt docela děsivej. A taky mě zajímalo, jak si zde povedou seriáloví herci Josh Holloway z Lostu a Sarah Wayne Callies z Prison breaku. A byli fakt dobří a svoje postavy zahráli fakt dost dobře, i když Holloway to měl trochu ulehčený tím, že jeho postava má se Sawyerem podobný rysy. Ale jak říkám, bylo to pro mě docela překvapení. Jestli chcete poctivej horrůrek s dobrou atmosférou, tak Whisper je něco pro vás.

Klub rváčů (1999)

Geniální! David Fincher dokazuje, že patří mezi nejlepší režiséry posledního desetiletí a že to má v hlavě srovnaný jako málokdo. Obsazení perfektní a konec je úchvatnej.