První neděle (2008)

Na to, že Ice Cubea moc nemusim, tak tohle ještě docela ušlo. Námět s tim kostelem se mi docela líbil, vtípky občas nějaký byly a ty moralitky na konci už jsem čekal předem, takže jsem se s nima smířil. Takže taková pohodová jednohubka, z podobnýho ranku se dají určitě sehnat i mnohem horší komedie.

Tvrďák Taylor (2008)

Juddu Apatowovi se poslední dobou opravdu daří a tak si nejspíš řekl, že jednou to vyzkouší bez sprosťáren a slůvka fuck a vyprodukoval film pro celou rodinu. Tady ovšem narazil. Už ten příběh je sám o sobě zvláštní a moc se mi nezamlouval. Chybí tu pořádný nápad a u vtipů se většínou spíš pousmějete než abyste se váleli po zemi. Naštěstí to dost zachraňuje Owen Wilson, který nezklame nikdy a hláškuje, i když pomalu ani nemá co. Díky jeho velmi příjemnému výkonu se dá zapomenout i na ty protivný fracky, kteří vypadaj jak mladší verze kluků ze Superbad. Akorát to herectví tu chybí. Vcelku to tedy žádná sláva není, na rodiny to ovšem platit asi bude a pro Owena jsem měl vždycky slabost.3* s odřenýma ušima a příště už Apatowe radší s tim fuck,jasný?

Temný rytíř (2008)

Když jsem před pár lety viděl, jak Batman začíná, tak jsem si říkal, že větší radost už fanouškům Nolan udělat nemohl. Jenže to jsem se opravdu šeredně mýlil. Oproti tomuto majstrštyku vypadá předchozí Batman jako slabší předrm, na kterém si chtěl šéfkuchař vyzkoušet pár nápadů. A aby je v Rytíři dotáhnul k dokonalosti. Všechno je tady totiž minimálně o třídu lepší než minule. Příběh,režie,kamera,emoce,akce i herci. Nolan fakt jede, tempo je ohromný, pocity zoufalství jsou v mnoha momentech opravdu dokonalý a vždycky, když si myslíte, že už to lepší bejt nemůže, tak se Nolan (popřípadě Joker vyberte si) vytasí s dalším esem v rukávu a všechno to nabírá ještě větší obrátky. I ta akce se zlepšila a ta automobilová honička je fakt bomba. No a obsazení je snad jedno z nejlepších za posledních několik let. U Balea bylo všechno jasný, ten je stále výborný a pro mě nejlepší Batman. Caine a Freeman mu navíc kryjou záda a i na menší ploše na sebe dokážou upozornit a u velmi dobrého Oldmana, je příjemné, že tentokrát jeho postava dostala o hodně více prostoru. Nejlépe se ale vyvedly nováčci na scéně. O Ledgerovi už se toho řeklo a napsalo tolik, že už fakt není co dodávat. Z jeho Jokera jsem měl nahnáno, jak už dlouho z žádného záporáka a Nicholson oproti němu vypadá, jak neškodný klaun z cirkusu. Nesmí se ale zapomínat také na Aaron Eckharta, jehož výkon je také ohromující a všechny polohy jeho tragického hrdiny jsem mu bez problému věřil. No a pak je tu ještě Maggie Gyllenhaal, která je za nudnou Katie Holmes více než solidní náhrada. Prostě Temný rytíř si všechen ten úspěch zaslouží jako už dlouho žádnej film, stává se nejlepším comicsovým filmem vůbec a všichni Spider-mani a X-meni oproti němu teď vypadají jak neškodné pohádky pro nejmenší.

27 šatů (2008)

Taková romantická jednohubka s okouzlující Katherine Heigl a velice příjemným James Marsdenem. Holky si popláčou a mužům to taky docela příjemně uteče.

P.S. Miluji Tě (2007)

Velice dobrá romance o lásce tak trochu až za hrob. Hilary Swank jsem si v romanci moc představit nedokázal, nakonec to ale zvládla na výbornou. Stejně jako charizmitický Gerard Butler, který se vždycky objeví v nějakém flashbacku zrovna ve chvíli, kdy hrozí nuda a dokonale ji pohřbí.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Tak a máme je tu zase. Naposledy jme mohli Harolda s Kumarem zastihnout ve White Castlu, k němuž vedl dost dobrý road trip s velkým množstvím trávy a trochu jinou atmosférou než jiné teenagerské komedie. No a jelikož měli kluci docela úspěch a 1. díl získal skoro kultovní status, tak je tu máme znova. Zápletka je ještě šílenější, hlášky jsou tu pořád hustý, zhuleného geparda nahradil zhulený George Bush a zpátky je i Neil Patrick Harris. Bohužel přibyl i nějaký ten fekální humor, který to trochu sráží. Zbytek ovšem šlape natolik dobře a Harold s Kumarem jsou pořád velcí sympaťáci, takže s pár prasárnama jsem ještě ochotnej se smířit. Takže sice o malinko horší, ale pořád minimálně o třídu lepší než všechny dnešní teen komedie. Jo a Neil Patrick Harris je samozřejmě legendary ;-)

Na území žen (2007)

Překvapivě velmi příjemná záležitost, která působí tak trochu civilně a celou dobu jsem si říkal, že takhle nějak by to mohlo ve skutečnosti být. Režie sice má svoje mouchy a tempo film je značně nevyrovnané a aspoň tak od půli filmu zhruba tušíte, jak to celé dopadne. Hodně to ale zachraňují herci. Adam Brody je sympaťák a talentovaná Kristen Stewart má před sebou jistě slibnou budoucnost. Největším překvapením je ale výkon Meg Ryan, která se od svých romanťáren konečně přesunula trochu někam jinam a tady hraje opravdu výborně. 70%

Skandály ze života zvířat (2008)

Docela povedená komedie o jedné divné výpravě za Yettim. Justin Long věčně hulí, Jonah Hill má pořád blbý keci, Ashley Scott to docela sluší a Steve Zahn rozhodně nic nezkazí. Celý to navíc hodně rychle uteče. Śkoda jen některých trapných scén (natáčení s Yettim, konec se žralokama), které to docela kazí.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Tak a máme tu další fantasy. Tentokrát naštěstí jednu z těch povedenějších. Režisér Mark Waters( Mean Girsl, Mezi námi děvčaty..) má totiž nadání, že umí i do filmu s jakkoliv předvídatelnou a klišovitou zápletkou obdařit svěžestí, no prostě z něj udělat dobrej film. A to samé se mu povedlo i u Spiderwicků. Ze začátku to je sice nic moc a ty rodinné problémy mě moc nebavili. Potom ale velmi dobrý Freddie Highmore přečte knihu, kterou neměl číst a začnou se dít věci. Film se rázem stává vtipnou i napínavou podívanou pro děti i dospělé se svižným tempem. Film prostě jede a zastaví se až se závěrečnými titulky, takže o tom ani nemáte moc šanci přemýšlet a celé si to užijete. Taková hodně milá fantasy jednohubka.

Sekretářka (2002)

Člověk by ani neřekl, že film s takovýmto tématem by mohl být nakonec romantičtější než kdejaký romantický film. Paráda!