Edith Piaf (2007)

Typický příklad toho, jak jeden herecký výkon dokáže povzvednout celý film. Výkon Marion Cotillard je totiž opravdu něco nezapomenutelného. Kdo by ještě před pár lety tušil, že holka která se vozila ve francouzském taxíku jednou předvede něco tak fenomenálního a dostane po právu Oscara. Jinak je to ale další z řady životopisů, který má také jeho klasické neduhy a navíc je to opravdu chaotické. Život Edith Piaf jsem opravdu moc neznal a tady mi dělalo někdy práci se vyznat, kdy se to vlastně odehrává. Tohle Olivier Dahan trochu nevychytal. 70%

Wanted (2008)

Docela jsem se rozhodoval, jestli mám na tento film zajít. Trailery ve mně vyvolávaly představy tupé akční slátaniny a režisér Bekmambetov, u jehož Noční hlídky jsem trpěl a nakonec i usnul, taky nevypadal jako nejlepší volba. Nakonec jsem se ale nechal zlákat a dobře jsem udělal! Timur Bekmambetov se totiž vzchopil a natočil totální akční jízdu plnou originálních nápadů. Opravdu mi přišlo, že v každé scéně se objevil nějaký svěží a originální nápad (tedy hlavně ze začátku). Většinou to bylo velice fajn (rána klávesnicí, bankomat, vybuchující krysy), některé jsem zase naopak nezkousnul (jízda po autobusu, kulka s nápisem goodbye). Vcelku ale ty dobré nápady přebyly ty špatné a po většinu stopáže jsem výtečně bavil. Jenom ta tréninková pasáž občas vázla.A ten příběh nakonec taky nebyl tak blbej, jak jsem čekal. Nejvíce se ale exportu z Ruska vyvedly akční scény. Ty jsou opravdu výborné a řekl bych, že už teď můžu asi pasovat Wanted na nejakčnější film roku (jedině Bond ho může ohrozit). Je zde tuna zpomalených záběrů, na fyzikální zákony se zvysoka se*e a nízký rozpočet na tom není znát ani trochu. Prostě Michael Bay má v akci tunu výbuchů a Bekmambetov tunu zpomalovaček. Herecké obsazení tomu taky hodně pomohlo. Zvláště James McAvoy exceluje a jeho přerod z totálního losera v killera je super a věřil jsem mu to každou vteřinu. Morgan Freeman si to taky celé velice užívá a Angelina Jolie nakonec taky docela potěšila. Prostě jedno z velkých překvapení roku a Bekmambetov s McAvoyem u mě zase trochu stoupli. P.S.: České lokace v čele s Pendolinem, žigulíkem a Klausem jsou jedno velké ROFL.

Holka na hlídání (2007)

Tak a zase jede podle staré šablony a nepřichází se vůbec s ničím novým. A je to příšerná nuda, se kterou nic nenadělají ani herci. Scarlett Johansson je nevýrazná, ten malej fracek protivnej a Laura Linney měla už taky lepší chvilky. Jenom ten Evansův kluk od vedle je docela dobrej a zachraňuje tento film aspoň trochu. I tak je to ale extrémně nudný film, který je i přes své 90minutové zatraceně dlouhý.

Firefly (2002) (seriál)

Sci-fi seriálů není nikdy dost, těch dobrých obzvlášť. A Firefly se mezi ně určitě řadí. Joss Whedon si tenhle svůj vesmír vypiplal skoro do detailu, šoupnul do toho prvky westernu a super postavy a vyšel mu celkem originální a svěží seriál. Sice mi pár dílů trvalo než jsem si zvyknul na ty prvky westernu, zvlášť na tu hudbu. Teď už ale na ní nedám dopustit a znělku si začínám pobrukovat. Pro mě asi největším kladem byly ale postavy. Tak výborně napsané a zahrané postavy už jsem dlouho v seriálu neviděl. Vždycky se vám totiž u seriálu stane, že vám některá z hlavních postav přijde trochu nesympatická a občas vám i vadí. Tady to ovšem tak není. Každá postava má totiž co nabídnout a kdybych se měl rozhodnout, kterou mám nejradši tak bych váhal asi dlouho. Nakonec by to asi stejně vyhrál Malcom Reynolds v neodolatelném podání Nathana Fillona, ale Jayne, Kaylee, Inara a spol. by byly hned v závěsu. A opravdu jsem se někdy radši díval na slovní přestřelky celé posádky a poslouchal jejich vynikající hlášky, než koukal na dějovou linii. Ta byla sice taky hodně fajn, akce byla super, ale kvalita dílů občas docela kolísala a u dvou jsem se docela nudil. I tak je to ale super seriál. Jestli chcete v dnešní seriálové vlně něco jiného, zkuste rozhodně Firefly. Škoda, že vzniklo tak málo dílů.

Fotbal za mřížemi (2001)

Britská, trochu drsnější variace na Trestnou lavici, ve které se pěstmi nešetří. A je to velice fajn. Vinnie Jones tyhle drsňáky vždycky uměl a Jason Statham v roličce nevyzpitatelného Mnicha je taky výbornej. A celý to navíc příjemně uteče, tréninkový sekvence jsou fajn, zápas jakbysmet a sem tam se utrousí i nějaká ta hláška. Prostě pohoda film. 70%

Suprhrdina (2008)

Další parodie a opět ne zrovna vydařená. I když pořád je to lepší než výtvory Friedberga a Seltzera. Zde je aspoň pár scének a hlášek, u kterých se člověk zasměje. Bohužel to bývá většinou hned pokaženo nějakým trapným momentem, kde si někdo uprdne nebo do něčeho narazí. Já nevim kdy už si ti tvůrci uvědomí, že tohle opravdu vtipné není. Naštěstí je tu aspoň Leslie Nielsen jako vzpomínka na zlaté časy parodií v dobách Bláznivých střel.

V dobré společnosti (2004)

Stejně jako v případě Jak na věc, i zde se Paulu Weitzovi povedlo natočit příjemnou,nenápadnou komedii ,,ze života". U tohoto typu filmu je samozřejmě důležitý scénář. Ten se tady povedl na výbornou, vážná situace střídá humornou a společně se skvěle napsanými charaktery hlavních postav to skvěle funguje. Obsazení je taky špičkové. Nejvíc mě asi zaujal Topher Grace, kterej je opravdu talentovanej a přál bych mu aby se víc prosadil. Dennis Quaid hraje svůj dost dobrý standart a to samé se dá říct i o Scarlett Johansson. Zkrátka Paul Weitz tento typ filmů zkrátka umí a vždycky mě s nimi potěší.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Tak Abramsa se nám asi zase začal nudit a pustil se do dalšího seriálu.A časy Aliasu už jsou dávno pasé a Lost už předal jiným, tak bylo skutečně načase. Tentokrát tu máme misteriózní seriál o podivuhodných experimentech, který tak trochu připomíná Akta X. A já si říkám proč ne, zvlášť když se pilot vydařil. Atmosféra je správně hutná, otázek dostáváme hned pro začátek dost (doufejme že budou i odpovědi), scénář je vypilovanej a ústřední herecké trio je bezvadné. Hlavně Joshua Jackson válí a podobnou roli potřeboval jako sůl. Po pilotu tedy velká spokojenost. Uvidíme jak to bude pokračovat dál, zatím to má solidně našlápnuto a doufám, že bude co nejméně vatovejch dílů Od Abramsa totiž čekám jen to nejlepší.

Dračí války (2007)

Taková to mohla bejt pecka. Po trailerech jsem si říkal, že by to mohl být slušnej výplach, ve kterém se dočkáme super střetu armády proti drakům a ostatním potvorám. Toho jsem se teda nakonec i dočkal, akorát už to nebylo tak super, jak to vypadalo v trailerech. A navíc jsem musel ještě předtim přežít hodinu nudného kecání o proroctvích, zlých snech apod. K tomu si přidejte špatné herce,režii a scénář, kterej ani místy nedává moc smysl. Takže vlastně ta bitva z trailerů byla nakonec to nejlepší z celého filmu, ale jenom díky tomu, že ten zbytek je tak strašně špatnej.

Vosí hnízdo (2002)

Jeden z těch povedenějších akčních kousků z dílny Luca Bessona. Zpočátku to je sice docela nuda a postavy jsou jen tak letmo načrtnuty, ale tak půl hodince se to konečně rozjede. Akce stíhá akci, občas sem tam nějaká ta výměna názorů, prostě to co většinou od takového béčka očekáváme. A tady je to sakra příjemné hlavně díky té akci, která je fakt super. Prostě jeden z těch důkazů, že ve Francii akci opravdu umí točit.