Úhel pohledu (2008)

Správná adrealinová akční pecka, která tady na začátku roku chyběla. Film má spád od první minuty,člověk se u něj ani na chvilku nenudí a celé to hodně rychle uteče. Scénář přitom není zas tak objevný a některé postavy se mohly klidně vynechat. Pohled Sigourney Weaver byl aspoň dobrým úvodem a měl spád, postava Whitakera tam ale vůbec mít nemusela (a to se nezmiňuji o té malé holčičce). To ale ve výsledku vůbec nevadí, protože ostatní postavy to všechno plně vynahrazují a člověk se při smrtícím tempu nemá ani čas těmito chybami zabývat. A když už to člověku začne vrtat hlavou, tak se režisér vytasí s ultimátní automobilovou honičkou. Prostě příjemné akční překvapení. Akorát nevím, jestli to bude fungovat i napodruhé. P.S.: Dennis Quaid by mohl z fleku nahradit Sutherlanda ve 24 hodinách.

Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Když byli hoši v Tele Tele, tak to byla docela sranda (hlavně ze začátku, ke konci už jsem to radši nesledoval), ale teď už opravdu nevědí kudy kam. Ultratrapná variace na Krausovo Uvolněte se, prosím vůbec nevychází a já byl rád že jsem vydejchal jeden celý díl. Fakt neředěný televizní peklo, už další v řadě.

Život podle Dana (2007)

Hodně příjemné překvapení na začátek roku. Steve Carell si po Božském Evanovi napravuje reputaci a září v tomto rodinném dramatu s jemným humorem. Všechno to funguje a vyvolává přesně ty pocity jaké má. Možná jenom že vztahu s dcerami bylo dáno trochu míň prostoru Juliette Binoche je úžasná a Dane Cook mě čím dál víc překvapuje. Jeden z filmů, které vás v každé situaci zaručeně potěší.

Klikař Charlie (2007)

Překvapivě velmi milá komedie s velmi dobrým námětem a příjemným humorem. Dane Cook je čím dál lepší a Jessica Alba potěší.

Kouzelná romance (2007)

Překvapivě hodně milý mix pohádky, muzikálu a romance. Z každého si to přitom bere to hlavní. Z pohádek tu správnou naivitu, kterou (nejen) Disneyeho pohádky disponují. Písničky jsou chytlavé a romantická linka funguje na jedničku. Hodně příjemná jednohubka. 70%

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Ach jo, prcičky jsou tu zase a opět o něco horší. A to jsem si po pátém dílů říkal, že horší už to být nemůže. Tohle už nedokážou zlepšit ani citace z filmů a občasné snažení postavy Dwighta. Jsem jenom zvědavej, kolik dílů nás ještě čeká.

Apokalypsa (2006)

Tak na začátek, komicsové předlohy jsem nečetl a Donnieho Darka jsem neviděl (jeden z mých hříchů, které chci co nejdříve napravit). Možná právě proto mi asi tak hodinku trvalo, než jsem si vlastně ujasnil kdo je na jaký straně a kdo proti komu a o co že se tady vlastně hraje. Potom už jsem si to ale jenom užíval.Richard Kelly přitom rozehrává tolik motivů a nahazuje do toho tolik věcí, že je všechny ani napoprvé nepochytíte. Dočkáme se tak např. souložících aut,pornohereček jako největších celebrit a Justina Timberlaka v muzikálovém čísle s písní od The Killers (naštěstí ji nezpívá on). A dohromady mi to všechno sedí a pasuje, i když to s hlavním dějem nemá moc společného. Film ani přes svou dlouhou stopáž nenudí a pořád vás má čím překvapovat. Není to ale film pro každého. Buď z něj budete nadšeni, nebo zklamáni. Já se hrdě přidávám k té první skupince.

Těsně vedle (2007)

Ćeský název k tomuto filmu sedí absolutně přesně. Je to těsně vedle v komediálním žánru i v tom romantickém. V tom romantickém není absolutně žádná chemie a v tom komediální se kromě pádů a nárazů moc vtipných věcí nedočkáme. A Ben Stiller to sám nezachrání.

Mlha (2007)

King a Darabont, spojení které zatím pokaždé dopadne excelentně. Tentokrát je to ovšem trochu o něčem jiném. Darabont se poprvé ocitá v hororových vodách a zvládnul to opravdu bravůrně. Atmosféra je dechberoucí a psychologie lidí je taky dost dobře propracovaná. U některých scén jsem skoro napětím nedýchal a opravdu jsem čekal, jak to nakonec dopadne. A to se mi u hororů moc často nestává. Herci jsou taky velmi dobří. Thomas Jane příjemně překvapil a Marcia Gay Harden je v roli fanatičky až mrazivě přesná. Darabont prostě zase zaválel a i když to nedosahuje úplně stejných kvalit jako předchozí dva majstrštyky, tak i tak to byl pro mě hodně velký zážitek.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Tahle série má prostě smůlu na režiséry. Ti evidentně nevědí, jak se toho přesně zhostit. Místo soubojů oblíbené dvojice tak skoro třičtvrtě hodiny sledujeme nějaký skoro céčkový herce, kteří řešej debilní problémy a člověk by se měl asi do jejich postav vžít. Místo toho ale doufá, že už brzo zaklepou bačkorama. V téhle sérii mají být lidé jenom jako křoví a ne jako hlavní hrdinové, když už to sakra tvůrci pochopí. Takhle jako křoví působí spíš Predátor, kterej akorát vždycky přijde vyřešit situaci. O trochu lepší než jednička to sice je (krví se tentokrát tolik nešetřilo), ale i tak je to žalostně málo. Tuhle sérii ať už radši tvůrci nechají u ledu.