Babycall (2011)

Nudný patvar, v němž nefunguje nic tak, jak má. Atmosféra si vzala dovolenou, psychologie nefunguje a scénář je tak bezradný, že je to ke konci až k pláči. Režie se také nevyhrabe z podprůměru a výborná Noomi Rapace to sama nezachrání. Zkrátka ani horor, ani psychologické drama, jen nevýrazná nuda.

Český žurnál - Spřízněni přímou volbou (2013) (epizoda)

Nevyužité a nedotažené. Režiséři sice občas doslova padají na hubu a dostanou se všude, ale vlastně je to jen zmatené poskládání již viděného nebo přinejmenším věděného. Otázky nejsou většinou dostatečně rejpavé, některé z nich se zbytečně opakují a jiné věci jsou zde jenom načrtnuty a nejsou vůbec dotažené do konce (úvod s Fischerem). Za některé vtipné (Renč) či naopak děsivé pohledy za kulisu (Šlouf, závěr na Hradě) ale stejně jakž takž palec nahoru.

Svobodná umění (2012)

Matku sice hledá stále marně a čím dál více otravně již osm let, ale točit filmy Josh Radnor docela umí. Už jeho předchozí snímek byl celkem solidní dialogovka a ani tentokrát Ted rozhodně nenudí. Některé rádoby chytré dialogy sice šustí papírem a lidi co takhle mluví potkáte jen stěží. Sympatické postavy a herci to však drží nad vodou a Elizabeth Olsen zkrátka neodoláte. Zkrátka zase jedna pěkná indie pohodovka.

Marmaduk (2010)

Klasicky přiblblý film o mluvících psech, u kterého se děti zaručeně pobaví. Dospělí pak budou bud usínat a nebo přemýšlet, jak moc musel být scénárista zhulený, když zakomponoval do filmu serfující či tancující psy.50%

Bastardi 3 (2012) odpad!

Pure evil potřetí. Po skončení filmu jsem se cítil vlastně podobně, jako po skončení výtečného Honu, ovšem zcela v opačném významu. Po shlédnutí mi také nebylo moc dobře a o některých lidech si už také nemyslím moc dobrého. Tak odpudivý a zvrácený film už jsem dlouho neviděl.

Hon (2012)

Hutná depka, po které vám nebude moc dobře a lidech si nebudete myslet nic moc dobrého. Jen chování postav v některých chvílích mi příliš nesedlo, stejně jako místy až příliš jednoduché argumenty na můj vkus (Děti vždycky mluví pravdu a basta). I tak ovšem neskutečně intenzivní pecka.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Sympatický milý malý film s výtečně napsanými postavami a hezky švihlou zápletkou. Dialogy odsýpají, Aubrey Plaza je cute a Jakea Johnsona z New Girl mám čím dál radši, Jen ten maník, co vypadá jak mladší verze Seana Beana, mi tam moc nesednul a od závěru jsem také čekal malinko víc. I tak ovšem příjemné překvapení. 70%

Francouzská spojka (1971)

Přesně ta správná 70´s kriminálka, jak jsem čekal. Ze začátku má sice Friedkin malinko problémy s tempem a úvod se tak bohužel malinko vleče. Poté už ovšem servíruje jednu výbornou scénu za druhou a pronásledování vlaku zaslouženě patří k památným scénám žánru. Nechápu, jak se mi tahle klasika mohla tak dlouho vyhýbat.

Arrow (2012) (seriál)

Po 19 dílech: Výtečná oddychovka, která jde navíc příběhově překvapivě čím dál více nahoru. U Stephena Amella sice chvilku trvá, než mu jeho Oliver Queen správně sedne a přemýšlení se u tohoto seriálu také zrovna nevyplatí. Jinak ale tvůrci zatím nabízí slušnou jízdu z hodně solidní akcí a čím dál lepšími postavami, u kterého se výborně odreagujete. Jen by to už konečně chtělo nějakého pořádného záporáka, aby se náš moderní Robin Hood pořádně zapotil.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Po 11 dílech: Již teď jasný adept na seriálový propadák roku. Po výtečném atmosférické úvodu se to totiž celé hodně rychle řítí do pekel. Ze scénáře se stává natahovaný guláš plný stokrát viděných zvratů, postavy jsou ploché a po psychologické stránce to zoufale nefunguje. Navíc tak stupidní chování tajných agentů jsem snad ještě v životě neviděl. Na druhou stranu to však táhne nepřekvapivě výtečná hlavní dvojice a Kevin Bacon si o nějakou tu hereckou nominaci fakt říká. Režie se taky snaží ze stupidního scénáře vytěžit maximum, ale někdy to prostě nejde. Dávám tomu šanci do konce série, ale už moc Williamsonovi nevěřím.50%