Seabiscuit (2003)

Krásny ľudský (zvierací) príbeh s parádnou plejádou hercov. Krásny výkon Williama H. Macyho v role komentátora. Film postráda všetky patosné zdĺhavé scény, čo je obrovské PLUS. Chytľavá hudba, krásne kone, výbroní herci a so-všetkým-čo-má-byť urobený film.

Flákači (1995)

Kevin Smith vo svojom druhom celovečernom filme poukázal na to, čo bude sprevádzať všetky jeho filmy. Dokonalé hlášky, perfektný a niekedy aj inteligentný humor, veľa vulgarizmov a samzrejme huliči Jay & Silent Bob, ktorý sa dokonca stali keywordom na International Movie Database:)

Pomsta (1999)

Slavnému scénaristovi filmov ako Vreskot, Vreskot 2, Vreskot 3, Fakulta, ... sa filmovy debut nevydaril na 100%, ale i tak velmi slusne.

Vadí nevadí (1998) (pořad) odpad!

nebudem kazit partu:))

Propad do temnot (2003)

Musim prehlásiť, že nuda to nebola, aspoň z mojho pohladu určite. A nebola to ani klasická teenage vyvražďvačka typu jeepers, či halloween, ktorých je v poslednej dobe neúrekom. Bol to veľmi zaujímavý nápad, ale plytký a deravý scénar, ktorý zrovna nevyžaruje logikou. Na moderný horor, kde by sa mohlo strašidelných scén naplácať za sebou tisíc, som objavil možno takých päť. Asi to bude tým, že už som tých vyvražďovačiek videl niekoľko. Skoro celý film (až na úvodných asi-15 minút) sa vlečie do takého známeho scénara, až je z toho človeku zle. Milión scén, ktoré sú omielané dokola v každom horore za posledných 10 rokov (česť výnimkám), známe fráze robia tento film podpriemerným.

Vražda v čínské čtvrti (2001)

Veľmi kvalitne natočená kriminálka, nakoľko som prekvapený, že je tu tak málo hodnotení. Film ma zýujall hneď 2-3 scénou (prestrelka - a tie ja zbožňujem:). Samozrejme, že po prechádzke za zloduchom sa objaví veľa vecí, ktoré sme videli v akčných filmoch snáď tisíc krát, ale i tak veľmi kvalitné. Opäť zápletka s Číňanmi, i keď nie tak dôležitá. Čistý priemer, ale za ten perfektný koniec a za to, že tých 101 minút mi ubehlo sakra rýchlo, hviezda naviac.

Vzorec pro vraždu (2002)

Taký predlžený Colombo americkej produkcie, ale ja Colomba rád a rád aj Sandru:)

Faces of Death (1978)

Brutálne, kruté, reálne. Tieto tri slová by mohli charakterizovať tento hororový dokument, ale chyba! Je to o mnoho horšie. Taký humus (v dobrom slova zmysle) som už riadnu dobu nevidel, a asi nikdy neuvidím. "Krásne" zábery zo všetkých kútov sveta a zobrazenie "ľudskosti" v tom najhoršom svetle. Pre príklad iba uvediem týpka padajúceho z niekoľko poschodového domu na rovné nohy. Stačí? Ak nie, určite si tento dokument pozrite! Ja ho pozerám len preto, aby som si uvedomil, že na svete sa majú ľudia ďaleko horšie, ako ja :o) Ja viem...je to zvrátené :o))

Lhář, lhář (1997)

Nebyt tam toho malého ufňukaného spratka a trapného romantického konca, bez ktorého sa dnes neobíjde skoro žiadna americká komédia, bolo by to za husté 4*!!!

Lilo & Stitch (2002)

Chris Sanders a Dean DeBlois sa rezisersky debut naramne vydaril. Od zaciatku do konca je to velmi prijemna (aj rodinna) komedia s krasnou hudbou, perektnymi postavami, a vybornymi vychytavkami, hlavne tie postavy (afro-americky socialny pracovnik, ktory je "vsudepritomny", alebo ten typek, co sa opaluje, zaba...), ale najkrajsia je Lilo, do toho jej uzasneho hlasu som sa skoro zamiloval. A koniec nebol dlho moralizovany, co je v poslednej dobre prijemna zvlastnost pri rodinnych komediach. I ked to bolo viac-menej smutne, nez zabavne, mna to pobavilo, a velmi.