• Fantasy

Veřejné lži (2019)

Přála bych si dát vyšší hodnocení jak kvůli tématu, tak kvůli skvělému obsazení, ale nemůžu si pomoct, docela mě ta přehršel informací a politiky nudila. 2,5*.

Trojúhelník smutku (2022)

OBSAHUJE SPOILERY! Je „strašná sranda“, když někdo umlátí osla kamenem a nebohé zvíře u toho vřeští. Je „strašná sranda“, když manžel okrade mrtvou manželku o šperky. A je „strašná sranda“, když všichni na lodi blijou a se*ou a k tomu přetékají záchody. Rovněž je „příšerně zábavné“, když si dva lidé střílí ze socialismu a kapitalismu, nebo když hnusná stará bába zneužívá svého nově nabytého postavení… Vrcholem oné šílené a nevtipné záležitosti byl pak otevřený konec. /// Chápu, že to měla být sociální satira, ale ta se dala napsat a natočit vkusněji, promyšleněji, důsledněji a především vypointovaněji. 1,5*.

Nabídka - Místo u stolu (2022) (epizoda)

Je smutné, že než aby se dnes točily výborné filmy, jako kdysi, točí se "making of" výborných filmů z minulosti a ještě ke všemu ne dost zábavně. Vůbec mě to nemotivuje ke shlédnutí dalších dílů. 1,5*.

Srdce na dlani (2022)

Snímek, na němž jsou nejpřirozenějšími, nejpřesvědčivějšími, nejrealističtějšími a nejsympatičtějšími postavami dva basseti. 1,5*.

Belle (2013)

Příliš jednoduchoučké, příliš romantické. Starší garda - Emily Watson, Tom Wilkinson a Miranda Richardson jsou samozřejmě herecky dobří, i výprava je přesná, ale jako celek je snímek příliš zidealizován. 2*.

Koruna - Série 5 (2022) (série)

Jednoznačně nejslabší ze všech sérií The Crown. Sezóna, kde je pár heců vybráno opravdu nevhodně -  Jonathan Pryce (působí příliš staře), Elizabeth Debicki (je až moc vysoká), Bertie Carvel (nevypadá v ničem jako Tony Blair) a téměř nic se v ní neděje. Peter Morgan už rezignoval i na líčení dobové politiky, s premiérem Johnem Majorem se zde prakticky nesetkáme, netušíme, co se v době raných devadesátek v Británii dělo. Jediné téma, které se v páté sérii The Crown neustále opakuje, jsou novináři a zveřejněné telefonáty, nebo novináři a rozhovory s Dianou. A taky nespokojenost s monarchií. Vše je podáno mimořádně fádně, ty tam jsou strhující dialogové přestřelky, velkolepé, vypointované scény a výborná hudba, na něž jsme si v uplynulých sezónách zvykli. Zbyl jen nudný hraný dokument o vztazích mezi členy královské rodiny, který již téměř vůbec nepojednává o královně Alžbětě. Slabé 2*.

Můj policista (2022)

Taková lehoučce nadprůměrná gay romance z doby, kdy být v Británii přiznaným gayem, znamenalo jít do vězení, ozvláštněná příběhem manželky jednoho z nich. Snímek jako takový by byl možná spíš na dvě hvězdičky, ale já mám slabost pro Davida Dawsona, který byl v seriálu Poslední království jako Alfréd Veliký naprosto skvělý, takže se nakonec přikláním ke třem. Objektivně 2,5*.

Koruna - Annus horribilis (2022) (epizoda)

Konečně první díl páté série The Crown, který se vyrovná alespoň průměrným epizodám z předchozích sérií. A je třeba uznat, že Lesley Manville je důstojnou následovnicí Vanessy Kirby, na rozdíl od Heleny Bonham Carter, která princeznu Margaret pojala jen jako obtloustlou, vulgární alkoholičku. 3*.

Koruna - Systém (2022) (epizoda)

První dva díly páté série The Crown byly překvapivě vcelku nevýrazné a nudné. Nevím, proč bych půl epizody měla sledovat vetchého dědouška, jak opravuje bryčku a následně na ní jezdí. Jinak casting nových herců se taky moc nepovedl - Elizabeth Debicki (Diana) celý cast převyšuje (a tím nemyslím herecky) asi o metr a Jonathan Pryce (princ Philip) vypadá a pohybuje se, jako by mu bylo devadesát let. 2*.

Monstrum (2022) (seriál)

Působivé. Dobře napsané a především skvěle zahrané Evanem Petersem v titulní roli. Opravdu doufám, že za svůj výkon obdrží alespoň pár televizních cen, jelikož jsem už dlouho neviděla nikoho tak autenticky se převtělit do postavy... První polovina seriálu vyprávějící o Dahmerově dětství a dospívání je téměř výborná, bohužel druhá polovina o vrahově sousedce už mě tolik nezaujala. Místy byl děj pěkně natahovaný, aby vyšel na deset dílů. Po zkrácení alespoň o tři díly by byl Příběh Jeffreyho Dahmera minimálně na čtyři hvězdičky, ale takhle je to "pouze" dobrý seriál, a jak už jsem psala, zvláště v počátcích, velmi působivý. Silné 3*.