• Fantasy

Rod Draka - Princezna a královna (2022) (epizoda)

Argentinská telenovela Rod draka se od děje z minulého dílu "kdo s kým spí a kdo s kým bude spát", posunula k "kdo s kým spal" a následným trablům s tím, kdo je otcem čích dětí. A ženy v obsazení zestárly, ale muži ne, tomu se říká rovnoprávnost. :D Jinak tato jednoduchá vztahovka trpí hned několika neduhy - především nudným a nevýrazným scénářem, nudnými a nevýraznými postavami a nudnými a nevýraznými herci. A také trpí tím, že je v ní málo dějových linek, odehrávajících se v jen pár stále se opakujících prostředích. Potom to celé nepůsobí jako freska ze Západozemí s životem jak šlechty, tak poddaných na rozsáhlém území (jako to bylo ve Hře o trůny), ale pouze jako levná televizní inscenace odtržená od zbytku Sedmi království. Zjednodušeně řečeno je Rod draka jednoduchým příběhem o milostných vztazích pár bělovlasých panáků, kteří chodí mezi dvěma pokoji a jedním nádvořím. Místní pěti hvězdičkáři a čtyř hvězdičkáři nikdy neviděli kvalitní seriál. 1,5*.

Rod Draka - Osvítíme cestu (2022) (epizoda)

Telenovela s hezkou výpravou a hezkými kostýmy. Nic víc. Místo toho, aby se řešila politika, boj o moc a intriky, všichni se zabývají akorát tím, kdo s kým spí, a kdo s kým v budoucnu plánuje spát. Svorně jsme nadávali na Weisse a Benioffa, když postupně kazili Hru o trůny, ale Weiss a Benioff byli po většinu času, oproti nevýraznému Ryanu J. Condalovi, mistry dialogu a komplikovaného děje. Rod draka je pouze jednoduchoučká vztahovka, která jenom těží ze slávy svého daleko kvalitnějšího předchůdce. PS: Z jakého důvodu se Rhaenyra a Laenor vzali narychlo v nějaké jídelně? Jenom proto, že se na hostině porvali nějací dva no name rytíři, naprosto nevýznamní pro říši? Nedává to smysl. 2,5*.

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda)

Pořád stejně neživotné, umělohmotné, generické a nudné. Unylý scénář, nikam nesměřující děj, ploché postavy, nezajímaví, zaměnitelní herci. Pokud tomuhle předraženému braku dá někdo čtyři nebo pět hvězdiček, pak mu ke spokojenosti stačí, že je to barevné a hýbe se to. 1*.

Rod Draka - Král Úzkého moře (2022) (epizoda)

"Boha jeho, zasa jebú..." :D OBSAHUJE SPOILERY! Je to čím dál pitomější. Tři čtvrtě dílu se nic neděje, pokud za děj nepovažujete chození po ulici, návštěvu bordelu a soulož. Já to za děj nepovažuji, je to jenom zdržovačka skutečného příběhu. A příběh je, podle tvůrců, to, že Daemon, ve své nedospělosti a hlouposti, vždycky udělá nějaký skandál (jen aby se vůbec něco dělo), na který ostatní reagují. Místo, aby Rhaenyru poslali k velmistrovi, aby zkontroloval její panenství, (což se běžně v královských rodinách dělo, vzpomeňme si třeba na princeznu Dianu), tak se tam dvacet minut řeší, kdo lhal a kdo ne. Nakonec si král nechá poroučet od své drzé dcery, kdo má být v jeho Radě a koho má vyhodit... Jestli se příštím Pobočníkem stane Rhaenyra, přestávám se na to dívat. /// Se Hrou o trůny se to opravdu už nedá srovnávat, a to nemyslím jen výborné první čtyři série, ale i ty pozdější. Postavy jsou nevýrazné, herci jsou nevýrazní, děj je nahodilý a postavy se rozhodují podle momentální nálady, a ne na základě jakýchkoli logických pohnutek. Politika a hra o moc se tam prakticky nevyskytují, všechno směřuje na pocity a city, protože je snazší to tak napsat. Scénář i příběh jsou jednoduchoučké, žádné chytré dialogy, pouze rutina. A rutina je nudná. 1,5*.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Velmi špatné. A ne kvůli rasově smíšenému castingu, nebo proto, že elfové nemají dlouhé vlasy, to by byl ten nejmenší problém, ale kvůli tomu, čeho jsme se obávali už u trailerů - Prsteny moci nemají žádný příběh! Jsou to zkrátka jen příhody několika postav ze Středozemě, z nichž některé postavy jsou více (Nori a hobiti(?) a některé méně (Galadriel a Elrond) otravné, přičemž sympatická nebo zajímavá není ani jedna. Jako celek jsou potom Prsteny moci umělohmotné, neživotné, příliš dětsky pohádkové a především příšerně NUDNÉ! Tvůrci si nejprve, než začali vůbec psát scénář, měli položit otázku, proč byla Jacksonova trilogie tak fascinující. Bylo to kvůli CGI narvanému až po strop? Bylo to kvůli zpomalovaným záběrům? Bylo to kvůli rozmanitosti obyvatel Středozemě? Ne, nebylo. Ani kvůli jednomu. Pán Prstenů bylo tehdy zjevení kvůli své epičnosti, velkoleposti, dospělé drsnosti, která ale nikdy nezajde do trapnosti, skvělým akčním scénám a samozřejmě kvůli PŘÍBĚHU a charismatickým hercům. Tedy ničemu, co je v Prstenech moci. Tento seriál je jenom důkazem, že když do něčeho narvete obrovské peníze, bez schopných scénáristů, režie a herců, a především bez originálního a strhujícího PŘÍBĚHU, z toho nevzejde nikdy nic dobrého. Nehledě na to, kolik tam nasázíte CGI efektů, zpomalených záběrů nebo chorálů ála Howard Shore. 1*.

Poslední závod (2022)

Poslední závod není špatný film. Problémem je, že než nadejde doba onoho osudného "posledního závodu" (cca 45 minut), je to prostě jenom nuda bez náboje a téměř bez děje. A i jako celek by se mi více líbilo emocionálnější, umělečtější pojetí, než tato podoba, byť kvalitního, hraného dokumentu. Linie s Emerichem Rathem z konce padesátých let mi pak přišla rušivá a zbytečná. 2,5*.

Rod Draka - Nezvedený princ (2022) (epizoda)

Oproti minulému dílu jasný propad. Téměř nic se tu nestalo a ve srovnání se Hrou o trůny je to jen povrchní a na efekt. Bez výrazných dialogů a výrazných postav. BTW Sonoja Mizuno (Mysaria) je tak příšerná herečka, že by ji ve Hře o trůny nevzali ani jako poslední komparzistku. 1,5*.

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Ano, musím přiznat, že mi to velmi chybělo… Chyběly mi mocenské souboje, rytířské turnaje, lesk helmic a mečů, vlající praporce s rodovými znaky, přepych paláců. Patriarchát (fantasy) středověku, velké množství šlechtických rodů a jejich členů, boje o nástupnictví, politika a intriky. Zkrátka mi chyběla Hra o trůny. A i když Rod Draka zatím nedosahuje (a zřejmě ani nedosáhne) moudrosti a promyšlenosti prvních sérií GoT, stále je návrat do Západozemí velmi příjemný. Na můj vkus děj tedy příliš spěchá kupředu na úkor budování postav a budování vztahu diváka k postavám. A herci nejsou tak velké osobnosti, jako ti v původní GoT, ale hutná, velkolepá atmosféra Hry o trůny je tu silně přítomna. Další dobrá zpráva je, že jsou Weiss a Benioff v nedohlednu, takže scénář vypadá zatím slušně. Uvidíme, kam se bude Rod Draka dále vyvíjet. První díl každopádně za pěkné 4*.

Naked Attraction (2016) (pořad)

Zábavná show, která boří společenská a televizní tabu a zároveň návod na to, jak rozhodně NEHLEDAT ideálního partnera. Dva lidé, kteří se seznámí pouze na základě nahých těl, si k sobě většinou nenajdou cestu a je to znát i na nevalných závěrečných výsledcích z rande těch, kteří zvítězí... Na druhou stranu je Naked Attraction prostě zábava pro dospělé, kde jsou k vidění různé typy těl a trendů, a kde se nikdo nekritizuje jen proto, že nesplňuje ideál krásy. Pokud můžu, dívám se. :) 3*.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) odpad!

Tři tygři ve filmu: Jackpot působí jako film od Trošky a to už hovoří samo za sebe. Je utrpení ho sledovat, je nebetyčně trapný, lidé se v něm pitvoří a amatérismus je znát na všech frontách - především na scénáři a v (ne)herectví. Krátkometrážně jsou Tři tygři občas snesitelní, na ploše hodiny a tři čtvrtě už ale vyznívají silně nevkusně. Nesouvislý děj, nevtipné, nahodilé scénky a opakující se stupidní akční souboje postav celé té trapnosti jen nasazují korunu. Jak dalece musí být člověk nesoudný, aby tohle vůbec zrealizoval, natož nechal promítat v kinech? Opravdu se divím, že tento "klenot" zde není v černých číslech. I jednu hvězdičku si film musí zasloužit. Odpad!