500 dní se Summer (2009)

Začínáme poměrně klasickým romantickým startem, kde více méně víme, co nás na konci filmu čeká. Vždyť nám to Marc Webb ukázal již v prvních minutách, ač komentář trochu mate. Postupem času ale zjišťujeme, že to až taková klasika nebude. Snímek se odehrává (nečekaně) v 500 dnech, kterými nás režisér neprovádí chronologicky, ale operuje s dvěma rovinami děje a s citem se mezi nimi přesouvá. Od začátku předpokládáme jiný happyend, ale nakonec je závěr minimálně příjemný, netradiční a přitažlivý. Nesmím zapomenout na povedený soudtrack, s níž jsem si film užil ještě víc.

Paranormal Activity (2007)

Z traileru mi šel mráz po zádech, tak nebylo překvapením, že jsem podobné pocity čekal i u filmu. To, co se ale povedlo v dvouminutovém střihu, už v celevočerním snímku nefungovalo. Hororových scén je pomálu, režisér nedokázal navodit tu správnou atmosféru a herecké výkony vás nepřinutí k tomu, aby jste se o hlavní herecké duo strachovali a báli se s nimi.

Moulin Rouge (2001)

Úžasný snímek. Lépe se to říci nedá. Nemohu najít jedinou výtku. Skvělé a originální zpracování, hra s prostředím, jež dokonale odráží to, co se děje uvnitř hlavních hrdinů. Výborná řežije. Herecké výkony Nicole Kidman a Ewana McGregora vznášejí film ještě výše. Propracovaná výprava i scénář. Opravdu film, který vás nadchne a pohltí svou krásou i kvalitou.

Piráti na vlnách (2009)

Určitě poměrně originální film, jež mi ale nepřinesl takovou zábavu, jakou jsem očekával. Jako celek působí více méně zmateně. Chlapec "přidělený" na loď je zde skoro navíc. Nejprve jsem si myslel, že půjde v podstatě o jeho příběh, ale spíše ho vnímáme jako vypravěče údálostí z lodi. Neřeknu příběhu, ale událostí, protože příběh sám o sobě až tolik do sebe nemá. Hraje vlastně druhé housle, aby nám mohl představit postavy a jejich "skotačení" na lodi. Neříkám, že toto stále nemusí fungovat, ale právě ono skotačení mě tolik neoslovilo a až díky příjemnému finiši zvedám hodnocení na 3*.

Hanebný pancharti (2009)

Už jen první scéna v nás nechá hluboké pocity. Tyhle Tarantinovské dialogy prostě miluju a užívám si je do poslední vteřiny. Stejně jako v Pulp Fiction jsem si v Panchartech oblíbil některé scény/příběhy a na ty bych nedal dopustit, dokázal bych je pouštět dokola a mít z nich opravdu radost. Nebylo jich sice tolik, jako ve výše zmíněném Pulpovi, to mi ale vykopenzuje skvělý Brad Pitt. Svojí postavu si opravdu užívá a my s ním. Člověk se těší každé jeho minuty na plátně. Tím bych samozřejmě nechtěl zatínit ostatní herecké výkony, které stojí také za zmínku. Rozhodně nám Tarantino znovu ukázal, že v sobě něco má, něco zvláštního, osobitého a pro někoho nepochopitelného.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Mám odkoukanou jen první sérii, tak je dost možné, že ještě budu hodnocení či komentář měnit, ale zatím na mě seriál působil skvělým dojmem. Prvními díly nastavil laťku opravdu vysoko a já jen hltal díl za dílem. Hlavně na Neila Harrise je radost pohledět. Super postava ještě lépe zahraná, která nezklame v žádném díle. O vtip rozhodně není nouze, dočkáme se výborných situací a momentů, jež nás rozesmějí na dlouho dobu. Postupem serie prvotní nadšení malinko ochablo. Možná jistou nasyceností. Přesto 4,5*.

G. I. Joe (2009)

Nepřemýšlejte nad dějem, či postavami a jejich činny. Zapoměňte na logiku a užijte si akční scény, efekty a ladné křivky. Pak se bude film líbit.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak jak mi bylo zatím u Michaela Baye zvykem, po úspěšném prvním díle dostal více peněz, přinesl nám více výbuchů a efektů, ale bohužel jinak ubral na kvalitě. Megan znovu oslňuje svými křivkami, ostatní na ní chválit spíše nemohu, tak alespoň Shia LaBeaouf si nevedl tak špatně, ač největší sympaťák je ve filmu samozřejmě Optimus. Přesto určitě příjemné pokoukání se super hudbou (jen škoda, že jí tam moc nebylo) od LP. 3,5*

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Netradiční příběh o tom, do jakého světa se dostanete, když už nebudete chtít být na tom našem. I když ani spíše ne. Tenhle svět nám dělá jen takovou kulisu pro odvyprávění romantického,ale rozhodně ne klasicky romantického, příběhu. Bohužel i tak mi film přišel spíše průměrnější. Herecké výkony, ač sympatické, nebyly zrovna oslnivé a vtipu mohlo být povícero. Občasné hluché scény nejdou snad žádnému filmu přidat k plusu, a proto mé hodnocení 3* nepřekračuje.

Moon (2009)

Zajímavé, spíš než thriller, psychologické drama zasazeno do sci-fi prostředí a času. Vzhledem k rozpočtu nemůžete čekat nějaké efekty, ale hlavně o nich film vůbec není. Pro mě originální příběh, skvěle zvládnutý Samem Rockwellem, má něco do sebe. Trochu mi chyběla právě ta thrillerová atmosféra, která by dodala snímku super nádech. Neškodilo by ještě o něco větší pitvání hlavní postavy. Překvapila mě ale AI základny. Od začátku jsem čekal nějaký podraz a představení hlavního záporáka právě v téhle "osobě". Nakonec jsem byl až mile překvapen, protože se ze něj vyklubal opravdu sympaťák. Ono ve filmu vlastně ani nenajdeme toho zlouna, na kterého bychom byli naštvaní. V celkovém hodnocení 3,5* zvedá nahoru přijemná hudba a právě AI s jménem Grety a hlasem Kevina Spaceyho.