Benga v záloze (2010)

Nelze říct, že bych se u filmu nezasmál, na druhou stranu je většina stopáže ubíjející nuda. Proti Willovi Ferrellovi jsem nikdy nic neměl, ale s Wahlbergem jim to prostě nefunguje. Na Evu Mendes se sice hezky kouká, ale ve filmu figuruje jen jako terč trapnejch vtipů. Nejlépe se pak kouká na dvojci Johnson - Jackson, kteří bohužel film jen přijemně uvedli.

Gympl (2007)

Stupidní humor, umělé dialogy a neherectví dokáže zvednout jen pár protagonistů a občasné zajímavé scény.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Film s neuvěřitelným hvězdným obsazením, které ale není největším plusem filmu. Nejvíce bych asi pochválil Giovanni Ribisiho, jenže největší chvála padá na pána, který sedí v režisérské sesli. Už z trilogie Evil dead (převážně z prvního dílu) víme, jak si Sam Raimi dokáže skvěle pohrát s atmosférou. Tady tomu není jinak. A dostává se nám přesně toho snímku, kdy se člověk u filmu otáčí za sebe, jestli tam někdo není. I přes trochu čitelný závěr patří můj dík a 4,5*.

2012 (2009)

Na Emmerichovi filmy, jsem se vždy rád podíval. Přijde mi, ale že to s ním jde čím dál více z kopce. Po vizuální stránce určitě koukatelné dílo, ale jinak až ubohost a i na Emmericha až obludná přehnanost s občas slušnou hláškou. Ani vynikající Woody Harrelson nemůže film zachránit.

Vánoční koleda (2009)

Myslím, že Zemeckis by se měl vrátit do starých vod. První čás filmu pro mě byla malinko utrpením. Vyloženě pohádkou pro děti, které si v tu dobu film určitě užívaly. S příchodem Ducha současných vánoc začal být film zajímavější pro dospělé, ale ztrácel na charakteru dětské pohádky. 3. duch to pak dokonce obrátil na dětský horor. A klasické finále pak muselo potěšit všechny. Přišlo mi, že Zemeckis prostě tak trochu nevěděl, pro koho vlastně točí.

Ctihodný občan (2009)

Více méně už ohraný příběh mstícího se otce od rodiny, který ale dostává jiný spád a pohled v tom, o co vlastně hlavnímu hrdinovi jde. Bohužel tenhle nápad se pak vytrácí do ztracena a je téměř zapomenut na úkor boje svou hlavních herců. Je to škoda. Snímek mohl vyustít bezvadnou poentou. Chlap, který pozabíjí dost lidí včetně blízkých a přátel druhé postavy, pak onu postavu naučil toho, že nemá vyjednávat se zločincema. Zakončení jednoduše takové všelijaké. Měl jsem také rozhodně problém v tom, která postava je vlastně kladná. Kdo je ten mučedník jdoucí za spravedlností na světě? A komu mám fandit. Výsledný pocit je znovu spíše zmatený. Potěšilo mě ale třeba malé tajemno okolo postavy Clyda, kterého postupně poznáváme. Finále ale spíše zklamalo. Přes nevyužitý potencitál, stále solidní podívaná.

3 sezóny v pekle (2009)

Kryštofa Hádka jsem si nikdy bůh ví jak neoblíbil a ani tímto snímkem se moje váhy nepřiklonily na kladnou stranu. Ač jeho výkon byl určitě sympatycký, stále mi tam něco chybělo. Na druhou stranu Karolina Gruszka byla určitě příjemným překvapením a film táhla nahoru. Společně s Hádkem jim to i na scéně fungovalo. Scénář také nebyl špatný. Přesto více jak 3,5 hvězdičky dát nemohu. V moři posledních českých špatných filmů se ale rozhodně neutopí.

Avatar (2009)

James Cameron vytvořil naprosto úžásný svět, který mě úplně pohltil. Byl to opravdu neuvěřitelný zážitek, který by si měl každý zkusit. Jen prolétávání Pandorou s záběry na zdejší faunu a floru by vystačilo na 2 hodiny užaslého sledování. A dík technologii, na které režisér pracoval 10 let, pak nepřijde prostředí, jako vytřižené z animáku. Přijde vám, jako by ten svět opravdu existoval. Jednoduchý a průhledný příběh není na škodu a Cameron rozhodně věděl, jak ho efektně využít a vyždímat na maximum. Kdo by taky měl čas na chápání složitých dialogů a událostí ve filmu. Až budeme mít Pandoru okoukanou, tak proč ne. Možná se pak budeme vracet zpět k hodnocení a zjišťovat, že Avatar vlastně nebyl až tak famózní. Ale teď se už nemůžu dočkat své druhé projekce.

Třináct dní (2000)

Povedené politické drama se skvělou atmosférou, která neopadá po celé stopáži. Kvalitní herecké osazení nezklamalo a společně s režisérem mě vetšinu filmu drželi svým napětím vtaženého do filmu.

Iluzionista (2006)

Výborný snímek, trochu na stylu Dokonalého triku se skvělým závěrem. Edward Norton se zase jednou předvedl. Role mu sedla perfektně a Paul Giamatti mu steně tak kvalitně sekundoval. Povedaná výprava dává super nádech Vídně koncem 19. století. Přesto film jako celek není tak zábavný, aby si zasloužil nejvyšší hodnocení.