Taneček přes dvě pekla (1982) (TV film)

Tohle je naprosto skoro dokonalá pohádka (ač moc pohádky tohoto typu moc nemusím). Trhlá hudba vynáší o jednu hvězdičku navíc. Pro mě dnes již klasická písnička: "Haló, tady je Lucifer!".

World Trade Center (2006)

Zpočátku jsem nemohl uvěřit zdejšímu hodnocení tohoto filmu. Říkal jsem si: "Nojo, uživatelé jsou zase přemoudřelí a zbytečně to srovnávaj s neuvěřitelným Greengrassovým počinem." Nyní jsem mohl tento film známého Olivera Stonea vidět na vlastní sítnici. Je pravdou, že Američané tento film cítí trošku jinak. Spolehlivě se u něj vybrečí a vzpomenou si na ty, kteří padli v této kruté události. My, kteří bydlíme o kus dál, se na tento film můžeme dívat maličko objektivněji. Jednak co mě vadilo - velmi dlouhá stopáž, být to malinko kratší, vůbec by to neškodilo - málem jsem (jako naši hrdinové ve filmu) usnul. Dále jsem naprosto neměl skoro tušení, na co se vlastně dívám. V první půlhodině jsem ještě věřil tomu, že to je opravdu z 11. září a že to byla opravdu příšerná hrůza. Poté se začne film rozpadat a ukazovat se jako typický americký katastorický blábol, což je velká škoda, protože s takovým tématem by se mohlo naložit ještě lépe. To že je skoro celý film tmavý se ještě dá pochopit, ale když se tyto scény střídaly s flashbacky, musel jsem si skoro zakrýt oči, jaké to bylo nepříjemné. Takže co nám tu zbývá - skvělý obraz a efekty, Michael Peňa, ve filmu nevýrazná, ale samostatně nádherná hudba Craiga Armstronga, která vystihuje katastrofu ze září daleko sugestivněji, než hudba Johna Powella z United 93. Pro mne je tento film prostě obyčejný, ale Američané mu musí určitě dát pět hvězd a vychvalovat ho do nebes. A víte co? Mě to nevadí. Naprosto je chápu.

Comeback (2008) (seriál)

Společně se Soukromými pastmi (ne teď neporovnávám) nejlepší dílo z produkce TV NOVA hned po známém českém pivním sitcomu Hospoda. Má to vtip a švih, znalci se zasmějí. Dejdar je bezvadnej a Kristýna Leichtová od Üčastníků zájezdu hodně překvapila. Rád se na to dívám :)

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Bill Murray je v tomto filmu dokonalý, dokonalý blbec, kterýho jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl. Je to tak příjemně roztomilý film, že opravdu hodnocením šetřit nebudu. Scéna, která mě nahlas rozesmála byla z toho "tancování" - to prostě nemělo chybu.

Posel budoucnosti (1997)

Kdysi dávno jsem tento film viděl na chalupě netušíc ničeho, co se bude v tom filmu odehrávat, kdo tam hraje a vůbec jsem nevěděl jak se ten film jmenuje, jelikož TV program jsme zapomněli doma a teletext na staré televizi nebyl (dnes už docela nepochopitelné, že?). Pamatuji se, že ten film mě absolutně dostal a dojal a sežral jsem Costnerovi vše i s navijákem. Nepotřeboval jsem vědět o čem to je, stačilo mi jen pouze se dívat. S odstupem času vidím na tomto filmu jisté slabiny (tou nejjasnější je bezpochyby přemrštěná stopáž), ale svým způsobem mě dokáže strhnout jako tenkrát před lety. Chápu, že je mnohými diváky kritizován,ba dokonce odsuzován a posílán místo do poštovních trubek do odpadu. Ale pro mě ten film má prostě určitou hodnotu, která se nedá vyjádřit slovy. Samozřejmě je to technicky velmi zvládnutá práce a nadšení z tohoto filmu je také cítit. Více nepotřebuje komentář. Snad jen - další z mých guilty pleasures. :)

Moje rodina (2000) (seriál)

Tenhle britcom obsahuje strašně trefné scénky, jako bych je někde už viděl. Obzvláště některé díly jsou opravdu vražedné od začátku do konce. "Nesplachuje záchod..."

The Doors (1991)

Vynikající hudební a životopisný film o jedné fajn kapele, se speciálním zaměřením na frontmana - dnes legendu Jima Morrisona. O Valu Kilmerovi se tu namluvilo už dost, jeho herectví zde několikrát bylo vyřčené za naprosto brilantní souznění s duší Jima Morrisona. Je to pravda a dokonce bych si dovolil i tvrdit, že je to tak trochu zázrak, protože takové spříznění a převtělení se jen tak nevidí. Naštěstí je toto převtělení navždy zachováno, a to je jedině dobře. Atmosféra filmu je taktéž velmi hutná, psychedelické scény jsou natočeny opravdu výborně a koncert s "The End" mě naprosto odrovnal. Jedno se ale musí nechat - konec filmu jsem (jako vždy) čekal hodně emocionální, že mě prostě hned rozpláče. Ale kdepak, to se nekonalo... Tento film je opravdu jedna velká pocta legendě, která má ve světě hudby neodvratně pevné místo. Děkuji všem, kteří se na tomto filmu podíleli ... "Mother, i want to fuck you! Allright now!"

Úsvit mrtvých (1978)

... a opět jeden z nejúchylnějších filmů co jsem kdy mohl vidět, tentokrát od Romera. Tohle je naprosto báječná smršť akce, psychologických myšlenek (hádejte jaké mám na mysli - viz.ostatní komentáře) a dokonce i (v dnešní době) také gagů a vtipných situací. Od šokujících a provokativních Kanibalů je to druhý film, kde jsem slyšel úchylnou muziku , která se naprosto nehodí k tomuto žánru a atmosféře. Ten ústřední motiv prostě musím mít (a v budoucnu si jej možná dám i do mobilu jako vyzvánění, muhehe). Film je natahovaný, ale je podstatné, že nenudí. Právě naopak - někdy působí jako groteska :) Některé scény z obchoďáku mě totálně rozsekaly! Gore efekty na slušné úrovni, herci průměrní, film jako takový hodně cynický. To zas bylo něco! Snyder vs. Romero - 1:1

Jáma a kyvadlo (1991)

Nic jsem od toho nečekal, spíš jsem očekával trapný béčkový film se směšnou akcí a efekty. Omyl -ač všechno bylo natočené tak nějak "televizně", bylo to vskutku nervydrásající. Lance Henriksen je správný šílenec. Kyvadlo je super a krev se tu zde také objeví. Jednoduše, pro mne Milé překvapení

Starsky & Hutch (2004)

Skvělé a nadupané retro. Velmi příjemná kravina s oblíbencem Stillerem a blonďatým šílencem Wilsonem. Není to špatné, ale něco tomu ještě chybí.