Vratné lahve (2007)

Příjemná, lidská (jo už zase!) Svěrákovina ve všech směrech. Dám si klidně ještě několikrát !! A vracet nebudu! "Bchíízka se k bchíízce naklání..."

Petr Pan (2003)

Vidět tohle v kině je úplně jiné kafe, to vám povím. Je to vizuální nádhera, která lahodí mému oku. Hudba je krásná, dva představitelé také (ne nejsem na kluky).. Americké, ale skvělé!

Spirit - divoký hřebec (2002)

Řeknu to jednoduše...od Lvího krále ve mě žádný animák nezanechal tak hluboký dojem...

Lady Snowblood (1973)

Je to něco jedinečného, skoro neohodnotitelného. Od Lady Snowblood jsem skoro nic nečekal - čekal jsem nudný a tupý brak s prvky gore a podobně. Samozřejmě že jsem tento film viděl díky KILL BILLovi, který je sice lepší, ale to neznamená že neopovrhnu klasikou. Chladné herectví Meiko Kaji je naprosto skvělé, stejně jako její písnička, která se objevila v KILL BILLOVI. Spousta scén je z tohoto filmu citována v Tarantinově snímku, ale zde mě opět ty scény dostaly na kolena. Ani se mi nechtělo věřit, že tohle bylo natočené již v roce 1973 či 1974 např. když si vzpomenu na naši československou tvorbu - to se nedá srovnávat!!! :-)) Ale tenhle film mě uchvátil tak strašně moc, že nemůžu ani všechno popsat do detailů. Krev je sice šíleně umělá, ale do tohoto filmu prostě pasuje. Celý film mi způsobil mrazení v zádech a za to mu taky děkuju. Jsem rád, že tento klenot mám ve své filmotéce. Je to nádhera! ...a díky QT za znovuobjevení skoro zapomenutého snímku :-)))

Škola rocku (2003)

...a já dávám za pět, protože takovou komedii u které jsem se hlasitě smál už jsem neviděl dlouho. Vynikající Jack Black předvádí svůj herecký koncert a děti mu jednoznačně sekundují. Navíc tento film musel napsat ten, kdo opravdu rocku rozumí. Moc mě potěšila scéna, kde dětem Jack rozdává CDčka jako za domácí úkol - tak by to mělo vypadat, ať ti dnešní teenageři vědí jaká je dobrá hudba. V mých žilách je pouze jen a jen rocková hudba a tady ji zde bylo využito snaad nejvíc ze všech rockových filmů co jsem viděl. Ten film měl náboj, energii /včetně Jacka Blacka/, a proto mi nic nezbývalo než jen dupat nohou a cítit se jako ten největší rocker. Prostě zábavná podívaná hlavně pro mě, protože jsem fanoušek všech kapel, které v tomto filmu zazněly pouze i jejich vyslovením! :-) Bravoooo

Zloděj životů (2004)

Moc kriminálky a detektivky nesleduji a proto tento film byl pro mě něčím novým. Ve spoustu míst mě docela zaskočily okamžiky, které jsem nečekal. Lekačky splnily svůj úkol - vyděsil jsem se a poskočilo mi trochu vevnitř :-) Bylo to snad poprvé co jsem se u filmu lekl... Mimochodem do poslední chvíle jsem nevěděl kdo je vrah. Prostě na kriminálky nemám čuch a proto tak vysoké hodnocení. Jinak intro bylo fakt super!

Simone (2002)

Tento film nese úžasné poselství, které je dnes současné... Lidi prostě žerou všechno - i ve filmu. Nejvíce mě pobavily různé vychytávky typu hologram a vůbec to ovládání na dálku a samozřejmě také scény, kde se Viktor snaží zničit Simone filmem ,,Jsem prase" :-). Všechno je natočené tak působivě až to mrazí. Druhý film s nádechem Truman Show. Mimochodem do Simone bych se asi zbláznil taky. Prostě pět hvězdiček a dál už to prostě není možný řešit... Komentář by byl moc dlouhý.

Prostě sexy (2002)

Velice potrefená komedie, u které jsem velice váhal jestli to má být parodie na komedie a nebo prostě shitkomedie. Nakonec jsem usoudil, že tato tvrzení nejsou potřeba, protože záleží na tom, jestli se člověk baví. Já jsem se bavil, i když hodně se mi ta zábava zdála až moc za hranicí vkusu. Ale za Cameron Diaz si jednu hvězdu přidám :-)

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

PRASE: Za našimi za vraty vysedává prase, hleďme ho už zase!! :-))) Nejen tato básnička, ale i celá hra je prostě bomba! Báro Hrzánová - díky!