Princezna Mononoke (1997)

Niečo krásne, nedá sa to porovnať s americkými ani európskymi "sračkovými" rozprávkami, japonci predviedli úžasný výkon. Originálny príbeh, originálny záver, skvelá hudba. Myslím že dneštným deťom by mali pustiť skôr toto ako disneyovské hovadiny. Na konci mi možno chýbal trest pre tú pani Eboshi, ale to nie je v mojej moci. Ak sa ma niekto odteraz spýta na dobrý animovaný film/rozprávku, Mononoke Hime je jasná voľba

Sora no otošimono - f[フォルテ] (2010) (série)

Na začiatku úžasné, ku konci ale dochádza dych...Určite odvážnejšie, druhá časť je jednoducho úžasná (volal si ma? :D) Tomoki je tri štvrtiny seriálu ako chibi, riešia sa fakt dosť veľké blbosti a určite nie je využitý potenciál ani po tej zábavnej časti (vážne sa odohráva tretina seriálu na záchodoch/šatniach?) Príchod Astraei sa mi nejak nepáčil ale bola pekným spestrením a obľúbil som si ju určite viac ako Ikaros, Chaos na konci bol len na obtiaž, vôbec tam nemusela byť. Takže zo začiatku jasných 5 ale časom to prechádza do slabšieho priemeru... Počítam že za mesiac si spomeniem maximálne na Nymph a Astraeu, ale za tie dve dám 4* :)

Sora no otošimono - Season 1 (2009) (série)

Seriál v ktorom ide čisto o srandu a nič sa nemôže myslieť vážne... Neviem prečo ale Ikaros mi nejak nesadla, prišla mi desne nudná, zo začiatku ťahal hlavne Tomoki... Až kým sa neobjavila Nymph, jediná poriadna postava, hneď som si ju obľúbil a nakoniec to dotiahla do mojich Top 3 anime kočiek :) Tomokove úchylnosti boli fajnové a časť v kúpeľoch bola dokonalá :) . Na konci sa ukázal aj príbeh, ale ak by som to mal fakt brať ako príbeh, je tam príliš veľa nejasností... Ide sa na Forte, očakávam viac Nymph :D 4*

Poslední výkřik (2012) odpad!

Posledný výkrik teraz dostáva nový význam :D

Fullmetal Panic? Fumoffu (2003) (seriál)

Keby som nevidel obyčajné FMA tak by som to určite hodnotil lepšie, ale ten vývoj (aspoň malý) ktorým postavy prešli vo FMA tu chýba, sousuke je totálne tupý a kaname ho vždy len "zdrbe" a na tom je celá sranda... V jednotke tam bolo medzi nimi viac náznakov a to mi tu určite chýbalo :( . Jediné čo fakt stojí za pozretie je dvojdiel s Tessou, Mao a Kurtz boli výborní :) Absencia príbehu bola tiež veľkou chybou, nemal som dôvod pozerať ďalšie časti, na mesiac som seriál prerušil... 3*

Fullmetal Panic! (2002) (seriál)

Od fullmetal panic! som toho asi čakal príliš... Je to dosť známy seriál, dokonca som videl odkazy naň v iných anime ale po skončení som si povedal "čo je na tom tak úžasného?" Myšlienka je vcelku dobrá, to že bude mať Kaname nejakú superschopnosť som čakal (ale aj tak ma to sklamalo) boje boli väčšinou bezvýznamné a záležalo na rozpoložení bojujúcich (s Lambda driverom sa to ešte prehĺbilo), vážne nechápem ten zmysel boja - kto chce vyhrať viac, ten vyhrá? Dosť nezmysel, vlastne aj tak vždy vyhral ten dobrý alebo to vytiahol na remízu... Asi v polovici keď sa prestali objavovať vtipné chvíľky som mal chuť skončiť, ale nejak som to prekonal a záver bol uspokojivý. Bola to ale len povinnosť pred Fumoffu z ktorého som pár častí pred niekoľkými rokmi videl a celkom ma oslovil tak dúfam že ma nesklame ako toto... 3* Viac menej sa stotožňujem s komentárom ScarPoul-a

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Dokonalosť sama, takto by mohol vyzerať Death note keby to tvorcovia neposrali. Tak ako prvú, aj druhú sériu som pozrel celú naraz, hneď po prvej (spal som asi štyri hodiny :D ) Lelouch ma svojím Geassom nepustil ani na záchod. Vadili mi len dve veci : Nina (tá ma vytáčala do červených čísel, úplne zbytočná postava) a C.C. alebo skôr príliš málo o nej, kľudne by mohli spraviť pár dielov čisto o C.C., na to by som sa veľmi rád pozrel. Koniec bol trochu predvídateľný (Lelouch spomínal niečo o tom že ho budú všetci nenávidieť asi osem dielov pred koncom) ale pri tom napätí som na to úplne zabudol, takže mi doplo až keď sa objavil Zero. Určite najlepší koniec anime aký som videl a celkovo, Code geass útočí na prvú pozíciu na ktorej bol doteraz Fullmetal alchemist. No nič, pozriem si to ešte raz ale už teraz je zrejmé že Lelouch je najlepšia postava nie len v anime. All hail Lelouch!

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Dokonalosť! Už dávno sa nestalo že by na mňa zapôsobilo to, keď sa na konci dielu stane niečo dôležité a musím si pustiť ďalší, ale Geass som pozrel v kuse (nespal som :D ) Lelouch je jedna z najzaujímavejších postáv s akými som sa v anime stretol a ani taký Light sa naňho nechytá... Druhá séria sa tiež rozbieha veľmi dobre, toto odporúčam každému fanúšikovi anime. Jediné čo mi vadilo bola nervnováha síl, ale to tak asi má byť, Lancelot ma vyložene prudil :D . 10/10 A mám pocit že C.C. len tak z hlavy nepustím ^^

Cesta (2009)

Svet po apokalypse je taký ako by ste si ho predstavovali, ľudia sú horší ako by sa čakalo ale od zloby ľudí sa nikdy nedá čakať dosť. Možno je to náš pud sebazáchovy, ktorý s tým súvisí. Krásny, depresívny film, vynikajúco zachytáva post-apokalyptycký svet. Stále napätie, silné chvíľky a scény na zamyslenie ( "ohrádka na zvieratká" v pivnici domu bola dosť brutálna, ale ľudia sú toho kvôli prežitiu ochotní spraviť aj viac). Koniec ma trochu prekvapil (príjemne), Viggo ukázal že si Aragorna zaslúžil. 9/10

300: Vzestup říše (2014)

Prvá Tristovka sa mi páčila, bolo to niečo nové, brutálne. Pokračovaniu dochádza dych hneď na začiatku, aj keď to neskôr doženie.Už tu nie sú nesmrteľní, len turci s rôznymi predmetmi na hlave ktorí sa snažia poraziť hŕsku lodí ktoré sú menšie a slabšie. Hlavný hrdina je celkovo nudný a bolo by lepšie keby si nechal prilbu na hlave ale po pustení titulkov a veľmi prekvapujúceho Black Sabbathu musím dať slabšie 3* :)