O dívce, která proskočila časem (2006)

Krása, čakal som od toho príliš veľa ale aj tak som toho dostal ešte viac. Koniec bol trochu iný ako som čakal ale pekne zapadá do toho civilného prostredia. Animácia je výborná a som rád že je taká normálna a žiadne Moe, v takomto filme to pôsobí oveľa lepšie. Za hudbu si tiež zaslúži pochvalu.

Lucky Star (2007) (seriál)

Ťažší začiatok, ale ak prežijete prvé dve časti tak sa od toho nedá odlepiť.(lucky chanel nepočítam, to beriem ako veľmi veľmi veľmi nepodarený pseudo-ending) Obľuba Konaty je vsunutá asi každému divákovi ale ja som si Kagami obľúbil ešte viac - možno preto lebo mám slabosť na tsundere :3 Odkazy na všetko sú veľmi silným lákadlom pre zdokonaľovanie sa, ja som po treťom dopozeraní rok po prvom pochopil oveľa viac vecí, mám z toho strašne dobrý pocit :). Úplne najlepšie sú skryté náznaky vzťahu KonataxKagami, niečo také som ešte nevidel. Po dopozeraní jednoznačne najlepšia anime komédia akú som videl, a srdcovka na večné časy. Lucky star ma priviedlo na cestu Slice of life.... Nie každý ju vie oceniť ale stojí za to.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Prvý príbeh - Vskutku pekná mladá láska (áááách :D ) , ale ako už býva zvykom v anime, od začiatku som vedel že to dopadne zle. Druhý príbeh bol o niečo živší, dal by sa o niečo viac rozpracovať ale bolo to celkom pekné. Tretí príbeh bol určite najlepší aj keď mne ako milovníkovi šťastných koncov nenormálne vadil :) celkovo to boli pekné príbehy, pospájané dobrým štýlom, aj keď málinko nezáživné (možno som len nemal náladu) Hodnotenie prvá 3*, druhá 4*, tretia 5*, celkovo 4* ale svedomie určite nemám čisté... Malo to skončiť dobre!

Cesta do fantazie (2001)

Myslím že to netreba viac ospevovať, treba si to pozrieť. Vážne je to také dobré ako si myslíte :) . Miyazaki ma neprestane prekvapovať... Vážne to bol duch rieky? Toto by sa v dementnej americkej produkcii nikdy nemohlo stať.

Kanon (2006) (seriál)

Od začiatku som si bol istý že toto je proste na plný počet, že je to niečo nevídané, že... a potom prišiel koniec (posledných 5 častí). Teraz tu sedím a fakt neviem ako sa mám rozhodnúť, Kanon si určite 5* zaslúži ale ten koniec... Zíza to vystihla lepšie ako keď to napíšem ja, akurát mne to nesadlo ešte o kúsok viac. Inak celkovo výborné, nemohol som sa od toho odtrhnúť (aj keď by som dal určite prednosť Mai, to je páni kočka ^^ ) Zatiaľ teda 5*, uvidíme či Clannad dopadne lepšie (uguuu mi bude chýbať :) )

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Ako prvé som videl filmy (strašná chyba) ale myslím že s prvými dvoma sa seriál výborne dopĺňa. Myšlienka je vskutku originálna ale aj keď hodnotím za plný počet tak mám isté výhrady. Najväčšia výhrada? Jednoznačne shinji. Viem že to tak malo byť, ale vážne taký úbohý beznádejný úbožiak dostane šancu pilotovať novú EVU? Človek ktorý nevie čo chce a pôsobí na mňa ako kus gumy... No nič. Asuka s Misato to zachraňujú a nepotrebujú k tomu žiadne iné postavy (lebo tam žiadne obstojné nie sú) Podané je to dosť obtiažne, na prvé pozretie som sa v tom dosť strácal a teraz, po troch pozretiach si stále niesom v niektorých veciach úplne istý :). Ale akokoľvek sa na to pozriem, aj cez všetky zápory si tých 5* zaslúži, je to kult.

Slova (2012)

Dve hviezdy za Oliviu Wilde, inak by to dopadlo oveľa horšie...

Howlův kráčející hrad (2004)

Mijazaki opäť nesklamal, vážne obdivujem že každý jeho film je originálny. Kalcifera by som doma vážne chcel :D

Sidonia no kiši (2014) (seriál)

Na začiatku som sa nadchýnal aká úžasná animácia mecha bitky, ale keď prišlo na animáciu postáv tak sa na to nedá pozerať... škoda, vyzerá to na celkom fajn príbeh

Angel Beats! (2010) (seriál)

Podľa komentárov vážne rozmýšľam či som sa nepozeral na niečo úplne iné... Myšlienka nebola zlá. Yui nebola zlá (kawaii!) Ostatok bol... povedzme nie zlý ale ja som sa strašne nudil. Súboj s anjelom bol celkom zaujímavý - asi 20 minút, potom to omrzelo. Keď sa na scéne objavil celkom zaujímavý nový predseda študentskej rady zaradoval som sa že sa niečo zmení ale... nezmenilo sa, zložil sa po jednej časti tak ako celý seriál. Anime sa vždy snažím hodnotiť čo najlepšie ale tu proste viac ako 2* dať nemôžem. Zaujímavý komentár - Palisander, celkom to vystihol