Čundrcountryshow (1994) (pořad)

Mládkův osobitý humor se za jeho dlouhé působení v české zábavě proměnil v klasiku. A pokud si dnes pustíme některé z jeho starších projektů, což je vlastně dnes i tahle show, zjistíme, že je jeho humor také úžasně nadčasový. Vedle Mládka pak excelují také Ivo Pešák, Lenka Plačková, Jan Mrázek nebo Zdeněk Srstka. Projev ostatních aktérů mi přijde příliš kýčovitý a za to strhávám tu jednu hvězdu.

Zrození Planety opic (2011)

Přeze všechna kladná hodnocení na tento film, které jsem vyslechl ze svého okolí, jsem byl poněkud zklamaný. Příběh je vystavěný slušně, ikdyž se zrovna neopírá o předchozí filmy, ale možná že je to tak lepší. Herecké výkony jsou na poměrně dobré úrovni, ale samozřejmě nemůžeme od amerických trháků čekat nic famózního. Vyjímkou je snad jen malá role správce zařízení pro primáty, kterou ztvárnil Brian Cox, který byl ve svém výrazu jako vždy excelentní. A pak je tu ten hloupě a dojemně (ne)uzravřený konec, kdy by měl být člověk nadšený, že ty týrané opičky mají klid a svobodu. Proč to tvůrci nedotáhli jen o kousek dál? U mě má tenhle film tak maximálně 65-70%.

Planeta opic (2001)

Zdaleka nejhorší Planeta opic jakou jsem měl možnost shlédnout. Ano masky a herecké výkony třeba nejsou úplně špatné. Ale jako celek film vůbec nepůsobí přirozeně. Právě naopak: umělost z něj čiší v každém momentu a vy si neustále opakujete: "Sakra to už je doufám konec..... Ne, tak teď už to skončí.....Tak snad už....." . Přitom původní planeta opic je dodnes uznávaný a geniální film. Tohle je další ukázka toho, že i kdyby člověk pojídal růže, budou po něm zůstávat h*v*a!

Pan Včelka (2007)

Při takových filmech si pokládám jednu základní otázku. Proč dnes děti krmí něčím takovým? Ikdyž jsou animace propracované a grafické pojetí zdařilé, tak to prostě není a nikdy nebude srovnatelné s těmi krásnými starými kreslenými filmy a seriály, které bohužel už dnes v televizi vysílají jen vyjímečně.

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Případy detektiva Murdocha by nebyly úplně tak špatnou kriminálkou, kdyby neměli pojetí postmoderní telenovely. Celý seriál působí tragicky lacině i přesto, že příběh je často zajímavý. Jako celek je možné jej vnímat jako oddechovku na odpoledne ale ne jako dobrou kriminálku k pozdnímu večeru.

Česká soda (1993) (seriál)

Vyjmečně podařená satira, slovíčkaření a humor narážející na části historie, o kterých už se dávno mělo začít otevřeně mluvit. A díky Bohu přišel někdo a konečně si z toho nedělal těžkou hlavu a bral to s humorem. Česká soda a Alles Gute byly perfektní pořady. Škoda, že se něco takového na podobné úrovni na obrazovky nejspíš zase dlouho nedostane.

Babí léto (2001)

Jestli se nemýlím, tak tento film byl jakýmsi hereckým kšaftem mimořádného Vlastimila Brodského. Úžasný herecký výkon podal nejen on, ale také Stella Zazvorková a další. Vše je v tomto filmu tak krásně typické a zároveň netradiční. Děkuji všem hrecům, kteří si zde zahráli a zvlášť těm, kteří už nežijí...

Ulice: Zlatá muška (2007) (TV film)

Tahle seriálová odbočka nebyla tak špatná jako seriál samotný. Vyskytují se tu prakticky jen ti dobrří herci, děj je zasazený do příjemného prostředí a příběh vás nijak nenadchne ale ani nenaštve. Kdyby to opravdu nebyla jen postraní ulička z Ulice, dal bych možná i hvězdy dvě, ale vždy, když si vzpomenu na ten seriál, rozmyslím si to.

Putování s dinosaury - Balada o Alosaurovi (2000) (TV film)

Putování s dinosaury byl vůbec jeden z nejlepších a ve své době nejmodernějších dokumentálních seriálů. Tahle odbočka s působivím a smutným příběhem je ukázkou, že i dokumentární filmy mohou přitáhnout davy lidi k obrazovce. Mě osobně série těhle dokumentů dostala a dodnes se rád podívám na každý díl z nich - na tenhle speciál zejména.

Helena (2012) (seriál) odpad!

Další výborný výstřel tv Nova. Tomuhle říkáte sitcom??? Nebude to sitcom jen proto, že tam dáte umělý smích. Je to nudné, hloupé, kýčovité a trapné. Herci a herečky, kteří můžou být jinak docela sympatičtí, se vám tímhle pořadem výrazně zhnusí. Ale už si zvykám na to, že české publikum sežere všechno, kdyby v té televizi dávali půl hodiny jak sere pes, lidi by na to koukali.