Kde zpívají raci (2022)

Něco na té Daisy Edgar-Jones je. Škoda té uhlazenosti, ale chytlo to za srdce.

Barbie (2023)

Pohledem zakončení trilogie Drive, Blade Runner 2049 a “B” to má jiný rozměr, takže ,,I wanna push you around, well I will, I will“. Můžu vidět dál. Nejlepší film 2023.

Rambo II (1985)

"Luk nedělá hluk." Jeden z nejlepších dabingů? 95%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Ačkoli námět vůbec nemusím, tak se povedla skvělá žánrovka se vším všudy. 90%

Osm hrozných (2015)

Naopak! Senzační první čtyři kapitoly. Potom nastala bídná hodinka. Každopádně, vycházet každý rok jeden podobný western, nezlobil bych se. 80%

Humr (2015)

Hořká komedie. Nevím, jestli si to můj chorý mozek nevymyslel, ale podchytil jsem tolik paralel s normálním životem. Až moc. A zase ty závěrečné titulky - nejsilnější parketa, Lobster, Revenant? Když u tohohle typu filmu únavou nepadneš uprostřed, tak by to neměl být špatný film, že ne? 85%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Sakra, ta Lubezkiho kamera. Nový, tříletý vítr. Při psaní tohohle komentáře jsem si musel vyhledat, kdo mu vyfouknul sošku v roce 2007 za Children of Men. Snad se to Hollywoodu neokoukalo. V kostce 1/3 filmu +, Lubezki +, Hardy +, závěrečné titluky +, bloudění prstem po mapě po Missouri +, ale ten scénář? Nesedl. Jak nesedl? On to posral. 70%

Pravidla moštárny (1999)

Příjemný, to je to slovo, příjemný film. Oscar za adaptovaný scénář. Tobey mě film od filmu ničí. 80%

Magnolia (1999)

Konečně jsem se prokousal k dokoukání celé Magnolie, byl to trip na dva týdny, tzv. čekání na druhou polovinu filmu. Propletené osudy hrstky lidí, občas poutavý hudební doprovod a neskutečnej Tom Cruise, totálně ve svém živlu, životní role. Ihned jsem musel přejít na Cider House Rules, abych viděl, co mu vyfouklo Oscara a u mě je to jasné. Jako celek. 75%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pár očividně dementních scén, které ten potenciál srážej na dno. Ani bych se nedivil, kdyby to tam podstrčil někdo z produkce Michaela Baye, šotek jeden! Ale Tom Hardy v akci, to je totální špička. Námět, kostýmy, zápletka, kamera, hudba, na plátně, to celé je velká paráda, jen.. Pěkný kabát, hloupý člověk v něm. Aspoň lépe docením Waterworld s žabomužem Kevinem. 60%