Zmizelá (2014)

Na jednu stranu bych to s čistým svědomím mohl hodit do průměru. Ten film Tě nemusí ani tolik bavit. Ale proč? Proč je to tak moc realný. Zajímalo by mě, kolik lidí tenhle příběh žije, aspoň okrajově. Postavy žijou, posouvají se, rostou. Dokonalá Rosamund Pike a skvělá Kim Dickens. U posledního výjevu na plátně zamrazilo. Dodávám, že závěrečná část má takový japonský feeling a to, že Pike nedostala oscara je děsná chyba. Vidím to po několikáté a z posledního záběru stále mrazí. 90%

John Wick (2014)

Akční satira. Keanu je bezvýhrad největší sympaťák Hollywoodu. Některé "vtipné" pasáže těžko stravitelné. Ale! Kvalita tam je a já se bavil celý film. Navíc, tenhle film má jednu, snad dokonalou, xminutovou top-top-top scénu, kdy John W. vstoupí do klubu s bazénem, na začátku v podkresu hraje píseň Think a já sršel radostí až po návrat na ulici. Z hlavy ji nedostanu. 85%

Opustit Las Vegas (1995)

Ač se mi to na začátku nezdálo, tohle je sakra dost intimní snímek. Ty písně od Stinga jsem doslova dopoval. Dokonce jsem byl připraven na nějakou klišovitost by Yuri. Ale ne, tohle je važně špička, nenásilná. Shue a Nicolas? Skvělá dvojka. Jak Las Vegas osobně nenávidím, tak jsem ho miloval a takovéhle scény v bazéně mi vždycky zahrajou na úsměv. Už to, že se nedlouho před premiérou zastřelil John OBrien mi dělá divně v těle, což jsem si přečetl až někdy teď, zrovna teď. 95%

Hvězdy nám nepřály (2014)

Je to jako kousat do jablka chaoticky ze všech stran a pak, pak to převálcuje Dafoe. A co následovalo vzápětí za ním? To nerozdýchám. Něco dobré něco špatné. Nedostatek celistvosti vede k tomu, že si za malou chvíli člověk vzpomene jen na námět. Každopádně to stojí za zkouknutí. 65%

Ranhojič (2013)

Tom Payne. Tom Payne?! Děkuji, tohoto herce už nechci nikdy vidět. Ne a ne a ne. Aspoň tu Gaussovu křivku měl dotáhnout. Ach jo, nebudu, nechci popisovat, co se tam stalo nebo nestalo. Kapka vyspělosti by bodla. Spíš litry. A ten Tower? Přestřel. Námět +. 45%

Stůj při mně (1986)

Nemůžu jinak, vrací mě to zpátky. Wil Wheaton, který momentálně svoje epizodní béčkové role v BBT, River Phoenix, bratr Joaquina, který umřel v podobný čas, Corey Feldman, za mé 3 nejoblíbenější dětské filmy. K tomu mladý Cusack se Sutherlandem. Tohle období patřilo dětským rolím. Sám si vybavím, když jsem to onehdá v 90. letech viděl poprvé, mrazení a vážně silný pocit, momentálně to nebylo ono, proto si říkám, že si tenhle snímek opravdově může užít jen hrstka, v ten správný čas. Epilog je pravda pravdoucí. A kdo tohle jako malý nežil? 85%

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Historické spojitosti, kličky, zápletky, bůhví jaká to byla doba, ale tohle vykreslení se mi sakra líbí. A co postavy? Výběr postav, to chce kunšt a tady to nehorázně sedlo. Hudba, kostýmy, skvělé scény. Tenhle seriál prostě voní a to doslova. Thompsonovi, Chalky White, Al Capone, Jimmy Darmody, Richard Harrow a v neposlední řadě i Gyp. Nakonec bych mohl pronést svoje žití v omylu. Věděli jste, že New Jersey není město? 100%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Na začátku skeptik, na konci chci víc, chci víc. Smrdí to Anglií, to já rád. Pár scénaristických zvěrstev. (čti to, nečti to) Navíc, to bylo keců, vyškrtnutí Nathana, příjemka Rudyho, keců i z mé strany. Ale pak, Rudy tomu dal o třídu lepší ráz a o Karle Crome se mi možná i chvíli zdálo. Nathan x Rudy. Napadá mě snad, král je mrtev, ať žije král! 95%

Griffinovi (1999) (seriál)

Peter. Peter je zaprvé idiot, a nejlépe napsaná postava ze všech seriálových animáků. 90%

Californication (2007) (seriál)

Od seriálu Red Dwarf první seriál, který mě v roce 2007 uvrtal do kontinuálního koukání se na sériály, z kterého se jen tak nedostanu. Hank Moody je pojem, životně nedostižný pojem. Marcy a Charlie Runklovic, to je moje rodina, v zástupu s Karen a její snad nereálnou osobností dneška. Tenhle seriál se prostě nemohl vyhnout scénaristickým břečkám, naopak některé díly beru jako dokonolé sociální veledílo. Vedlejší postava Faith, bezkonkurenční. Proměnu Kathleen Turner jsem chvíli rozdýchával, a ona skvělá. Dobré srovnání jsem měl zrovna letos, S7 vs GoT S4, sledoval jsem oba seriály souběžně a pro mě je Californication vítěz, po každém díle naladěn na extra notu. 90%