Rapa Nui - střed světa (1994)

Jedna z mých srdcovek z dětství. Fajnový dobrodružný příběh z minulosti tajemného Velikonočního ostrova, to bylo něco pro mě. Nedávno jsem znovu viděl a znovu jsem byl spokojený, opravdu dobře udělané žůžo dobrodrůžo, řekl bych rozhodně lepší než mladší Apocalypto Mela Gibsona.

Vodní svět (1995)

Jako malý jsem na tom byl v kině několikrát a byl jsem nadšený. Vůbec by mě nenapadlo, že se jedná o nepovedený propadák. A dodnes to nemůžu pochopit, bylo to zábavné a relativně originální, prostě super zábavička s Costnerem v nejlepší formě.

Muž z oceli (2013)

Ať už jsou filmy se Supermanem jakékoliv a točí je kdokoliv a kdykoliv, tak si nemůžu pomoct, ale ten týpek mi přijde prostě uhozený. Tenhle létající nagelovaný homosexuální Mirek Dušín se mi prostě protiví a vždycky bude. Nemohu být objektivní. A to jinak proti superhrdinům obecně nic moc nemám.

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Jestli se fakt zajímáte o film a přistupujete k české porevoluční tvorbě se stejnou skepsí jako já, tak tento seriál je jedinečná příležitost jak snadno dohnat všeobecný přehled. Rok po roce podrobně provede tím podstatnějším, co se v oblasti filmu událo - nové filmy, debuty nových tvůrců, události kolem televizí a Barrandova, filmové festivaly, zahraniční produkce u nás... Pustit si to dvakrát dokola a základní přehled máte v hlavě. Pak už si jen vybrat, co zaujalo. Podle mě to nemohlo dopadnout o moc lépe, velmi přínosná záležitost.

Stíny horkého léta (1977)

I přes psychologickou stránku přeci jen poněkud zdlouhavé na to, jak málo se toho ve filmu vlastně stane. Jinak velmi atmosferické dílo se skvělým Kukurou a árijským Bartoškou.

Zánik samoty Berhof (1983)

Nic naplat, tohle v našich končinách prostě funguje dobře. Jak se vypráví tragický příběh z válečných nebo poválečných let, tak to většinou dopadne skvěle. Na tragickej život my jsme prostě machři. Nejvíc jsem si užíval ohromě sugestivní atmosféru snímku, ta atmosféra opuštěné samoty uprostřed hor a hlubokých lesů je vysloveně svět sám pro sebe, totálně popírající existenci civilizace dole pod horami.

Deadpool (2016)

Deadpool není zdaleka první antihrdina, který jde proti standardům superhrdinských filmů. Ale dělá to nejlíp. Je schopný shazovat všechna zažitá klišé, zavedené postupy, charaktery i sám sebe a svého hereckého představitele. V tom spočívá celé kouzlo. Vtipů je ve filmu celá řada, ale jen některé fungují opravdu tak, jak tvůrci zamýšleli. Některé jsou naopak vyloženě pubertální až trapné či několikrát zbytečně opakované a zamrzí i takové, které byly velmi dobře myšlené, ale ne úplně přesně načasované a provedené (narážky na Star Wars či na vlastní herectví Ryana Reynoldse). Obecně tedy vtipnost není tak přesně trefená jako třeba u Strážců Galaxie, ale i tak je snímek prošpikován tolika povedenými kousky, že zvládá v pohodě bavit celou dobu a spolu s dobře zvoleným vypravěčským postupem krásně zakrývá i fakt, že příběhově je Deadpool úplně stejně jalový jako každý jiný superhrdinský flák.

The Far Cry Experience (2012) (seriál)

Řeknu vám, Christophera jsem občas fakt litoval za jeho výkon, který musel podat :D Velmi zábavné promo.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Leo se plazí sněhem, plave v ledové vodě, žere hlínu, spí ve chcíplém koni... Už mu prosím vás toho Oscara letos dejte, ten chlapec se jinak příště fakt zahubí. Revenant je syrový film. V jistém smyslu možná nejdrsnější film, co jsem kdy viděl. Především pokud se týká realističnosti zobrazených výjevů a drsné divočiny - scéna s medvědem patří k těm, u kterých mi vyloženě spadla čelist, ačkoliv jsem věděl, že tam ten medvěd ve skutečnosti není. Ono to drsné a atypické natáčení je na snímku vážně vidět, ten pocit reality a opuštěnosti uprostřed hluboké a drsné divočiny je dokonalý. Ačkoliv naopak - ve snímku je tolik postav a setkání, že to v pralesní divočině někdy vypadá jak na jarmarku a není kam zalézt, aby někdo nebyl poblíž a nechtěl vám hned zas dát přes držku. Z dalšího vytýkání snad jen občasná filmová hloupost a neumětelství hlavního hrdiny a pár logických trhlin, ale vzal to čert, snímek je jinak prostě skvělý a s nudou jsem se ani na chvíli nepotkal. Jen nečekat žádný polopatický blockbuster, tady jsem trochu někde poblíž stylu Markéty Lazarové nebo Valhalla Rising.