• Krátkometrážní

Úkryt (2002)

Sice je to dlouho, ale i tak si tento film velmi dobře vybavuji. Ač se o horor nejedná, tak musím přiznat, že jsem se před lety při sledování místy bál, nejspíš kvůli hudbě, která se taktéž moc povedla ;).

Městečko na dlani (1942)

Sice to na mě bylo chvilkama moc Hrrrr.. , ale i tak opět hezká podíváná na starý dobrý český film. Tyto pamětnické české filmy by si klidně zasloužily i vlastní žánr, protože jsou prostě dokonalé, jak herecky, tak příběhově.

Máj (2008) odpad!

Ubohá trapnost. Snímek se snaží být dramatický a vážný, bohužel je vše jinak. Dost mě štvalo časté nelogické přeskakování scén, kamerové efekty mi přišli ubohé a co se týče hereckých rolí, tak mě bohužel také nikdo nezaujal. A na závěr byly ze zoufalství přidány často "kozaté" scény? Proč? K upoutání pozornosti a diváků? Tomu bych ale i docela věřil, protože je to možná tak jediné, proč by měl divák setrvat až do konce.

2001: Vesmírná prda (2000) odpad!

Jsem zvyklý, že filmy s Nielsenem jsou trapné, úchylné a trhlé, ale aspoň se na ně dá koukat a bavit se, na tohle se opravdu koukat nedalo, volovina prvního stupně.

Hon na Šakala (1997)

Dobrý film. Donald Sutherland opět osvědčil svoji profesionalitu, jeho striktní role společně s věčným filmovým záporákem Benem Kingsley byla zvládnuta na výbornou. Lehce nadprůměrný film, chybělo mi tam ale více akce. 65 %.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Nebojim se říci, že tento film je nejlepší počin této dvojice. Podle vzorce rvačka + padouchové = úspěšný film s Hillem a Spencerem, který je zde ukázkový, se řídí většina zbylých filmů tohoto typu, ale zde je to asi nejvtipnější a nejpromakanější. Opravdu film u kterého se člověk nenudí.

Breakheartský průsmyk (1975)

3/4 film je to krimi film a zbylou 1/4 je to western. Ze začátku mě to moc nebavilo a Charles Bronson nebyl klíčovým v tomto filmu, později se to ale obrátilo. Uchvátil mě děj a Bronson nakonec zase nesklamal. Hezká podívaná, ale né na víc než 3 hvězdičky.

El Dorado (1966)

Občas střihové chyby, ale to je tak všechno, co by se dalo tomuto dílu vytknout. Jistě, že se tyto drobné nedostatky dají v klidu tolerovat, co taky čekat od barevného filmu šedesátých let. Film sám o sobě nemá chybu, napínávý příběh s Johnem Waynem je to pravé na pohodový večer. Příjemný western u kterého jsem se vážně nenudil, a to i přesto, že pistolníckých scén na dvouapůlhodinový western zas tolik nebylo.