Trabantem napříč Afrikou (2011)

Když vám někdo řekne, že to nejde, nevěřte mu. Díky kluci a Kláro, že jste nevěřili a umožnili tak vzniknout tomuto originálnímu a zábavnému cestopisnému snímku, na který se rád podívám znovu a znovu. 85 %

Živí mrtví (2010) (seriál)

Pustá města, hrobové ticho a neuvěřitelně tísnivá atmosféra. Přesto zde není tak mrtvo, jak se na první pohled zdá, ze zemřelých lidí se totiž stávají zombie, které žerou všechno, co jim přijde do cesty! Nejeden by mohl namítnout, že tohle už tu bylo nespočetně krát, ale seriál postavený na zombie tématice? Tak to je něco, co prakticky neznáme! A co víc - ono to dokonce funguje! Bavíme se tedy konkrétně o skvělé první sérii a dílech s tématikou "guvernér", který nepochybně ztvárnil nejsilnější postavu v celém seriálu. Jak už to ale u většiny podobně úspěšných seriálových výtvorů bývá, i zde začali autoři nové díly nacpávat vatou tak, až už to začíná vadit a postupně její narůstání prakticky jistě udělá celý počin nesledovatelným. Ačkoli se na 4. sérii zatím stále dívat s přimhouřenýma očima dá, původní kouzlo už je dávno pryč. A nezachrání to ani těch pár skvělých masek, které můžeme v každém díle obdivovat. I přesto všechno si seriál už jenom za ten fenomenální start 4,5* zaslouží. Jen přemýšlím, zda by nebylo lepší se sledováním nových dílů přestat, abych si nezkazil celkový dojem, ale obávám se, že to prostě nezvládnu... 80 %

Piknik (2014) (TV film)

Tak silný námět a herecké obsazení a tak slabý (a neuvěřitelně nudný !!!) výsledek... A co ty idiotské vedlejší dějové linky, které s příběhem vůbec nesouvisely (milostný trojúhelník), nebo titulky na konci, u kterých člověk akorát zjistil, že stejně neví, kdo byl kdo? Lidé, kteří byli komunisty týráni a mučeni si zaslouží rozhodně lepší poctu a Bočan by se měl opravdu vážně zamyslet nad tím, jestli není čas s režisérskou kariérou nadobro seknout. 50 %, a to jenom kvůli úctě k většině zdejších hereckých veteránů.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Po Vězni z Azkabanu nejlepší díl Pottera, k čemuž přispěla i skvěle zahraná postava profesorky Umbridgeové. 80 %

Lotrando a Zubejda (1996)

Příjemná pohádka, která patří k tomu nejlepšímu, co bylo v ČR po revoluci v tomto žánru natočeno. 75 %

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Filip Renč si vzal příliš velké sousto a vytvořil takovou lepší Ordinaci či Cesty domů. Bohužel za to musí platit koncesionáři. 35 %

Hačikó - příběh psa (2009)

Jeho pán zemřel, ale Hačikó na něj na nádraží věrně čeká den co den po celých 9 let. Že jde o prvoplánovou ždímačku slz? Možná, ale mě to prostě zaujalo, a to jsem psa nikdy neměl a nejspíš ani mít nebudu. Filmu výrazně pomáhá hlavně fakt, že je natočen podle skutečné události a že je zdejší Hačikó tak dobrý herec. 80 %

Addamsova rodina (1991)

Takový černočerný humor já rád. Ta perfektní hororová atmosféra a bravurní herecké výkony jsou navíc příjemným zpestřením. 85 %

Čáryfuk (1970) (seriál)

Jako malej parchant jsem Čáryfuka doslova žral. 70 %