Útok dvojhlavého žraloka (2012)

Takhle to asi dopadá, když scénář napíše lidský mutant - dvojhlavý scenárista. Potřeboval bych něco vysvětlit. Když na mě na moři zpoza útesu vyběhne žralok a slupne mě k svačině, on je nějaký zásadní rozdíl v tom, jestli měl jednu nebo dvě hlavy? Víc hlav = větší hrůza? Ani náhodou, vy blbouni z Asylum! Víc by mě vyděsila dvojhlavá tchýně, když už.

Noemova archa (1999) (TV film)

Chtěl jsem si po té letošní nepodařené potopě spravit chuť, ale nespravil. I tahle verze potopy znalce bible zřejmě znechutí, kované ateisty moc nerozesměje (těch pár rádoby vtípků to nevytrhne), fanoušky Jona Voighta příliš neuspokojí a diváka konzumenta bůhvíjak nezasytí. Zlatý Darren Aronofsky a jeho mainstreamové necky roku 2014.

Noe (2014)

Pan Aronofsky bibli nečetl. Nebo četl, ale nepoučil se z ní. Podlehl totiž mrzkému mamonu a kvůli výdělku natočil podivnou pitomost. Jistě, plnou "hlubokých" myšlenek. Jakých jiných taky, při potopě, že... Z biblického Noaha udělal vegetariána, z bible trhací kalendář, z Archy mainstreamové necky a ze sebe blbce.

Letecké katastrofy - Série 3 (2005) (série)

Velice zajímavé dokumenty, opravdu hrozné katastrofy, opravdu strašné zpracování - děsně otravné. Po každých pěti minutách zaplácnou tři minuty zopakováním komplet celého předchozího děje. To se dá vydržet u jednoho, dvou dílů, ale u všech už je to na vzteknutí. A tím pádem i děsný žrout času. Pokud máte času dost, doporučuji. Zábava, poučení i strhující drama, to všechno v tom je. Dva zajímavé tematicky související tipy: Noční vizualizace leteckého provozu na Evropou na trubce a FlightRadar24.com, kde můžete online sledovat a identifikovat letadla, která vám právě prolétají vysoko na nebi nad barákem. Popřípadě i přistávání nebo start letadel z mezinárodních letišť, s online uváděním nárůstu rychlosti a výšky nad terénem – docela zajímavá hračka :-)

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Já nevím, co (téměř) všichni máte? Dokonce i ty, Brute?! (argensone :-)) Jste se asi ještě nikdy nerozváděli, že neumíte docenit ten vnitřní zápas a nehezká dilemata postav příběhu, že mám pravdu? Přitom Žilkovou a její ordinérní a nakřáplý hlas taky dost nesnáším... a Čenský mi jindy nesmí do baráku (a to ani v pohádkách!) Jenže, málo platné, tahle role ustrašeného blbce, který má pořádný čurbes v tom, co vlastně od života čeká, ta Čenskému sedla jako prdel na hrnec. Ohledně pana Menšíka - zachránit film a vytáhnout ho svým hereckým uměním nad průměr, to nepovažuji za ztrátu času, ale za záslužnou činnost ;-) Minimálně 50% za komediální stránku, poctivé čtyři hvězdy za drama.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Chtěl jsem napsat dlouhý a oslavný komentář, ale nemám čím. Vilma mi vzala tužku! Schovala si ji do výstřihu a řekla mi: "Hledej, šmudlo!" Takže jistě pochopíte, že místo psaní komentáře jsem se pak celé odpoledne věnoval hledání té tužky...

Záplava (2007)

Ze dvou na tři hvězdy zvedám za to, že se to dá brát i jako hraný dokument o té skutečné protizáplavové hrázi, přehrazující Temži na okraji Londýna. Zajímavá apokalypsa, šikovně využité dobové záběry skutečných záplav v Anglii a pominu-li protivnou rádoby dramaticky cukající kameru (dtto přehnaně nervózní střih) a pár klasických nešvarů standardní šablony katastrofických filmů, bylo našlápnuto k docela zdařilé potopě (trochu cynické vůči nebohým Londýňanům, ale zaplavené to měli fakt pěkně :-). Pak vlna překonala bariéry na Temži, hlavní postavy filmu totálně zblbnuly a děj filmu se zvrhnul na prachsprostou komedii, pitomou jak od společnosti Asylum. (Teď si bezdůvodně skočíme z hráze do vln, však? A po Temži spolu s troskami připlouvají další a další hovadiny). Samozřejmě čert vem ty statisíce utopených, zato k jedné rodinné tragédii, opsané snad odněkud z telenovely, nám pěkně zahrajou, dramatické i tklivé melodie (jak z LOTRa). Škoda. Přitom matka příroda se zde opravdu činila, seč jí síly stačily. Jenže ani sebevětší přílivová vlna si očividně neporadí s velikými klacky , které jí pilně hází pod nohy katastrofálně blbý scenárista.

Tanec ohnivých draků (2010)

Viděno vlastně omylem, původně televize měla běžet jen jako křoví. Výsledek? Rozdělanou práci jsem odložil a užíval si film. Solidní kriminálka, akční pasáže realistické a naprosto žádná hluchá místa mezi nimi. Veškeré postavy, ať už policisté nebo gauneři, přesvědčivé a naprosto ze života. A to říkám já, který asijské akčňáky dobrovolně nevyhledává! Asi je načase přehodnotit názor.

Pád (2006)

Tak nádherné příběhy jí vyprávěl a tak děsivou a hnusně sobeckou motivaci k tomu měl! Ve chvíli kdy mi to došlo mi běžel mráz po zádech... Jeho bezohlednost k malé Alexandrii mnou otřásla. S takovou jizvou na duši by se jí pak žilo hodně těžko, poznamenalo by ji to na celý život. Velice surový příběh o zneužití světa dětské fantazie.

Přízraky války se Stevem Irwinem (2001) (seriál)

Stewe Irwin býval zábavný při chytání krokodýlů za ocas. Jeho pokus chytit za ocas válečné dějiny mi nepřišel jako dobrý nápad. Když jsem ho viděl, s jakou dětinskou radostí se (jako s prominutím nějaký čokl) přehrabuje v hromadě stehenních lidských kostí... je z nich přímo u vytržení a s radostí rozzářenýma očima nadšeně povykuje do kamery... Už jsem pak neměl důvod se o něho nějak bát, když v další scéně vesele třásl nevybuchlým, pořádně zrezivělým minometným granátem...