• Thriller

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Zúfalo sa to snaží dostať do svojho žánru, ale všetko od dialógov až po "letiaci projektil z brokovnice" (je to blbosť, ja viem, ale je to tam) mi pripadalo poriadne amatérske. Tých pár známejších hercov to vôbec nezachraňuje. Napriek všetkým rozpačitým idiotským scénam to má vzostupnú tendenciu, takže časom si poviete, že to je škoda vypnúť. Nakoniec, je tam niekoľko zábavných výstupov, na ktoré zabudnete až po ďalšom filme. Ešte R´Hell obsahu: príbehy snubný prsteň nespojuje (možno lfakt len veľmi nepriamo), Paul Walker nie je hlavný hrdina, imitátor Elvisa je tam len jeden.

Pekelná jízda (2013)

Trochu akčný - áno. Mysteriózny - rozhodne nie. Thriller - áno. Zbytočné otravné dojímajúce decko - áno. Poliak pracujúci v Londýne - áno. Idiot vo vlaku - áno. Film nepôsobil obyčajne ani 10librovo. Medzi vlakovými filmami to bude jeden z tých lepších. Denzel to má do Londýna trochu ďalej než do Pittburghu, takže miesto černocha máme poliaka, ktorý má nejak moc sovietský prízvuk.

Dítko z pekla (2013)

Hell yes! Dám 4 aj napriek nie moc vydarenému záveru a zopár slabším pasážam. Trojkový priemer to určite nie je, aj keď to má na prvý pohľad obsadenie ako bábkové divadlo. Kto by si po tomto filme nedal domilises po´boy alebo pizza salad... Zhúlený internet cable guy je tiež výborná scéna. Jediné čoho mohli objektívne všetkých ušetriť je pani Nussbaumová.

Pot a krev (2013)

Pravdivý príbeh o strašných debiloch. Každý vo filme robí presne to na čo má. Marky Mark pobehuje, kecá a vymýšľa čoviny s vážnou tvárou, Dwayne používa svoj buldozerizmus a do toho sa tvári ako herec a Tony Mekí si necháva pichať injekcie do pišaka. Použitie týchto poloamatérskych hercov vyrazí dych. No a keď sa v polovici filmu objaví Ed Harris... to až začína byť naozaj film. Kým on sa na pľaci prechádzal a čítal noviny, tí traja debili museli utekať, aby mu vôbec stačili. Je to plné idiotských motivačných rečí a bonmotov, ktoré robia príbeh ešte skutočnejším.

Prorok (2009)

150 minút uplynie ako nič, a neostáva nič iné, než obdivovať väzenský systém, ktorý z opice urobí plnohodnotného človeka (ktorý navyše ovláda cudzie jazyky). Nemal som chodiť do školy, ale do basy. 6 rokov by úplne stačilo.

R (2010)

No blbosť, jednoduchý príbeh, aké sú v iných väzenských filmoch len okrajové. Čakal som kedy to naberie grády, pretože sa to celých 90 minút len rozbiehalo a nakoniec to úplne zastalo na najprotivnejšom zábere celého filmu. Ak chceli ukázať, že dánska basa nie je nórsky hotel, tak dobre. Ale inak nič. Nejaké porovnávanie s Prorokom je úplne bezpredmetné.

Velký Gatsby (2013)

Výborné, až na tú sformátovanú hudbu, ale dá sa aj to prežiť. Tobiáša veľmi nerád pozerám, ale tu bol dobrý aj pre mňa. Najfarebnejší film aký som videl a jedna z veľmi zaujímavých vízií, ako to mohlo vyzerať.

Jug Face (2013)

Debilný príbeh o zapadlej hrnčiarskej dedinke, o ktorej by ste si mysleli, že incest sa tam bude oslavovať a pritom je to naopak. Všetko je tam naopak, aj tá filmová robota. Aj žánrové označenie horror/thriller je zavádzajúce. Bál som sa jedine, že to neskončí. Okrem hlinených hrncov tam vystupuje aj neznáma entita, ktorej grafická úprava zožrala väčšinu z 13 dolárového rozpočtu na efekty. Hviezda za kreslené titulky, ktoré ma mali hneď na začiatku odradiť, ale ja som tieto znamenia nevnímal.

Já a ty (2012)

Výborný námet, výborný začiatok, ale bez príbehu a hlavne bez konca, nezaujímavé a nanič.

Stíny temnoty (2012) odpad!

Blade sa z basy znenazdajky objavil na divokom západe a na divokom západe sa vždy všetci len mstia (niekedy hľadajú zlato, ale potom sa aj tak len mstia). Možno to získa oscara v Arizone alebo v Novom Mexiku, ale pravdupovediac, ani Weselý Snipes nepozdvihol moc úroveň tohoto filmu.