• Thriller

Claustrofobia (2011)

Všetko má byť dokonale premyslené, ale vždy sa vyskytnú nereálne školácke chyby, ktoré majú držať príbeh prekvapivý. Ako u vraha, tak aj u policajta. Toto ma vždy nasere, keď autor nevie udržať zápletku napínavú, začne vymýšľať blbosti.

V zajetí démonů (2013)

Dlhší úvod, potom sa to rozbehne a dobehne až do paródie. Farmiga bol dobrý výber, vyzerá akoby sa mala každú chvíľu rozplakať, no a obživlý Elvis - Patrick Wilson - ktorý rebelantsky exorcistuje bez exorcistických papierov tomu dodáva potrebnú komediálnu šťavu. Lily Taylor nakoniec tiež ukázala svoju pravú tvár. Herci ma na tom filme bavili najviac.Aj som si trošku cvrkol, ale len kým nezačali obyvatelia lietať po dome. Potom som už len premýšľal, ktorí sú mŕtvi, ktorí živí a ktorí nemŕtvi, lebo to je pri dnešných filmoch už nutnosť. Film vám otvorí oči: zomrieť sa dá aj 3:07 nielen 3:15

Baader Meinhof Komplex (2008)

Mohlo byť o dosť lepšie, keby sa venovali aj detailom. Pocit sedemdesiatych rokov bol vyvolaný len dobovými zábermi a účesmi a to je na vtiahnutie (oklamanie) diváka málo. Aspoň že najali Morica, lebo bez hercov, len s idiotmi, sa taký film natočiť nedá. RAF sú zobrazení vo filme ako parta priteplených odrbávačských a zákerných debilov (pravdebodobne asi takí aj boli), ktorí sú ochotní urobiť všetko preto, aby nemuseli strieľať na strelnici ale aby mohli brániť svoje veľkolepé ideály v uliciach. Štátna mašinéria je zobrazená ako parta starších priteplených zákerných debilov (pravdepodobne ai takí aj boli), ktorí sa snažia polepšiť. Celkovo je zobrazenie postáv úbohé, ako dokument by to tiež neuspelo a bez zbraní streľby a holých kôz by sa to prepadlo pod 50%. A áno, zdĺhavé jak hovado.

90 minut (2012) odpad!

Nie 90, ale dokonca 92 minutter nefalšovanej sufražetkovskej hrôzy. Nikdy by som si nepomyslel, že v nórsku sa natočí takýto odpad. Už len doplním obsah: 3 na prvý aj druhý pohľad nesúvisiace príbehy sa nikdy nezložia v napínavý celok, možno len akuráttak v znekľudňujúcu hnedú hromádku. Výtvarne pôsobivá kamera bola asi v inom filme a skvelý strih malo len zopár postáv. Je to obyčajný dokument o tom (dokonca by tomu sadlo aj označenie dokumentárna psychologická sonda), ako môže vnímať a zobrazovať násilie nórska bláznivá režisérka, ktorú vo veku 12 rokov vyťahal oco za uši, lebo natočila svoj prvý filmový klenot z narodeninovej oslavy. Dívať sa na to bolo naozaj čisté utrpenie, bol som už len zvedavý na koniec a ono to skončilo rovnako ako začalo. Zbytočne a tiež celé zbytočné.

Bahno z Mississippi (2012)

Hell jé! Väčšinou nadávam na minutáž, ale keby toto malo ešte o 30 minút viac, ani si to nevšimnem. Dokonca by som to privítal aj ako tú spomínanú telenovelu. Trochu to pripomína takú vážnu verziu Son of Rambow. Nemôžem vytknúť nič okrem jednej logickej diery - ako môže niekto milovať Rís Witeršpoon!

Scary Movie 5 (2013)

David Zucker oprašuje osvedčený žáner a nazačiatok pomohol aj Šňup Dog. Nebolo to scary movie ako "zamlada" ale potešilo. Určite lepšie než kopa iných pseudoparódií.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Také trochu otravné nič moc. Keď sa minú všetky príbehové destinácie, bude tu vždy Rusko, ako vždy prázdne a neprebádané. Už som len čakal, kedy sa do záberu telepuťkuje Mr. Putin ako loví medvede(va).

The Frozen (2012)

Rozmohla sa vo filmovom svete koncepcia takéhoto príbehu a už to naozaj začína byť vo väčšine prípadov trápne. Toto zatiaľ vyhráva na celej čiare. Okrem toho postavy aj herci stáli za konyov kokot (takže vlastne musím dať aspoň jednu hviezdu za výber hercov - nemali určite žiaden problém úplne sa zžiť s postavami). To chaotické behanie po lese a akože strašidelné scény, to je celé naozaj strašidelne debilné.

Váhavý fundamentalista (2012)

Keby boli aj všetci teroroví teroristi ako Riz Ahmed, určite by mali vo svete väčšiu podporu. Príbeh z každodennej reality každého z nás: "nikto mi neverí ale to neznamená, že to nie je pravda". Po pozretí tohoto filmu verím peržanom, arabom a strednovýchodcom o 50% viac. Na môj vkus sa tu ale Kefír snažil hrať až moc, no a Katrena si ani nezaslúži nijaký komentár. Dlhé je to.. asi o 35 minút viac než treba.

Vyhlídková trasa (2013)

Kecykecykecy a kupodivu to má spád, teda až na ten koniec (ale vôbec nie zlý koniec príbehu). Chlapci mali skrátka smolu. Alebo možno šťastie, pretože ktovie, akoby to dopadlo, keby sa auto nepokazilo.