Babovřesky (2013)

Neviděl jsem, nehodnotím film. Spíš mě zaujali komentáře. Je vidět, že třetina lidí tady Trošku zbožňuje a většina je proti němu. Já osobně bych ho za Kameňáky trestal a ty jeho pohádky už taky nejsou co bejvaly. Upřímně jestli tenhle film někdy uvidím tak pravděpodobně pod vlivem omamných látek, když nebudu schopný říct: ,,Ne nezapínejte to!" Dřív jsem býval zastáncem "zkouknu všechno", ale je fakt, že po některých filmech se můj názor změnil. Vím, že Babovřesky se mi líbit nebudou a po jejich zhlédnutí bych dal odpad. A kdo si teď říká jak tohle můžu říct, je to jednoduchý. Všemi uctívaný Slunce, seno považuju ze nejhorší filmy, kdy natočené, Kameňáky úplně nejhorší. Jo a nejsem žádnej intoš, který si tu zvyšuje ego.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Viděl jsem hodně nudných filmů, ale Looper k nim rozhodně nepatří. Bavil jsem se od začátku do konce a když se tam objevil Willis, začalo to být zajímavé. Chvíli jsem měl obavy, že spolu budou přítomné a budoucí já spolupracovat a nebo, že to skončí velkým happy endem, naštěstí konec mě totálně překvapil, což se nestává často. A nápad s mučením přítomného já, který se pak promítne na budoucím byl super, podle mě nejlepší část filmu.

Nespoutaný Django (2012)

Popravdě mi těch 165 minut uteklo, jako voda. U panchartu sem se nudil, ale tohle se mi opravdu líbilo, akce bylo dost a krve mi taky nepřipadalo málo, ale faktem zůstává, že pět hvězdiček ode mě dostane pouze něco extra nebo srdeční záležitost. Jinak skvělé herecké výkony Christoph Waltz je jednička, ale DiCaprio předvedl vskutku řádného záporáka. Paradoxně suverení Jamie Foxx, mi připadl trochu moc. Jinak super film, zábava, akce, typický Tarantino.

Úsvit mrtvých (2004)

Konečně zombie film u které lze alespoň trochu věřit tomu, že by se infekce rozšířila po celým světě. Četl sem tady jeden komentář, který mě prostě nenechal chladný. 1: Ten co si odrodil zombie dítě už byl jasně emočně a psichicky mimo. Takřka blázen. 2: V situacích, jako je konec svět způsobený zombíky, se člověk pravděpodobně upne i na ty největší maličkosti. Nikdo neví, jak by v té situaci reagoval. 3: Oni si jen snažili zachránit život, jídlo v obchoďáku by jim dřív nebo později stejně došlo, takže tam spíš šlo o nenatahování filmu do haleluja. 4: Strážník na začátku filmu nevěřil, že by mohlo jít o něco tak vážného, jako skutečně šlo. To si uvědomil až v průběhu filmu. Uznávám, že ten jeho nerozhodnej výskok z autobusu nebyl moc dobře natočenej. 5: Příště o filmu nehovoř, tak jak hovoříš, protože meleš kraviny! Pro IceFan........

Antikrist (2009)

Nestává se mi, že se na začátku filmu nadechnu a vydechnu až při titulcích. Popravdě sem si připadal trochu, jako uchylák, že se mi to líbilo, ale je fakt, že násilí k tomuhle filmu prostě patří. Každý kdo o tom něco slyšel ví, do čeho de. Pokud na to není, nekoukat na to. Nikdy před tím sem neviděl film, v kterým by se nestyděli vše ukázat, žádná cenzura a tak to má být. Willemu Defoeovi se nedivím, že to vzal a pokud vím Charlotte Gainsbourg si tu roli doslova vyprosila. Trier je jeden z mála režiséru, který dokáže dostat herce na samé dno a podle jeho dalších filmů se k němu úspěšní herci, jen hrnou. Což něco znamená.

Půlnoční vlak (2008) odpad!

Mám rád horory, jsem velký fanda, ale tohle? Digitální krev, první velký problém, jediná vražda nevypadala ani trochu reálně. Konec? Co to sakra bylo? Nenasytný potvory, kdesi hluboko v metru? Viděl jsem pravděpodobně stovky hororů, ale tohle je na hranici B a C filmu. Jediný plus Vinnie Jones coby řezník, ale i tak to nemůžu ohodnotit jinak než odpad.....

Strom života (2011) odpad!

Skvělý herci, dobrý herecký výkony...... Toť vše. Celé mi to připadalo, jako jeden velký exibicionismus režiséra. "Koukejte dostal jsem spoustu peněz, dobrý herce, tak natočím tak velké umění, že se z toho všichni pose.........." Bohužel mi to připadlo, jako prázdný nic, které dvě hodiny nudí. Je mi líto, ale umělecký film nemusí být jen pěkně natočená slátanina.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Jeden pro: Svatební dort z těl. Zbytek proti! Např. Jacob tvrdí, že vlci jsou ti úplně nejlepší stratégové, jací existují, ale je dost zvláštní, že ve chvíli kdy Bella rodí, je dům prakticky bez ochrany, ale oni čekají až přijde nakrmený zbytek rodiny. Hmm. Jednička bože zab mě, nebyla až tak strašná, ale od tý doby. Trojku točil režisér, který natočil 30 dní dlouhou noc (mimochodem jeden z mých nejoblíbenějších hororů o upírech), ale prostě z tý knížky toho asi moc vycucat nejde. No nic, když už sem to rozkoukal, tak asi zkouknu i druhou část. Předpokládám však, že moje hodnocení nebude jiné.......

Psycho (1960)

Čtyřmi hvězdami chci vzdát hold mistrovi, jelikož sem hororový fanoušek. Jinak co se PSYCHA týče, viděl jsem ho před čtyřma rokama na filmovém klubu a dvě hoďky sem se nudil. Scénu ze sprchy sem viděl dříve, ale nemohl sem se dočkat konce, který měl být vrcholem. Velkým zklamáním pro mě byl fakt, že vrahem je transvestita tvářící se jako idiot. Nechápu všechny pozdější remaky. I tak to navždy zůstane klasikou, která se snad jen tak nezapomene.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Možná by bylo dobrý prvně si přečíst knížku, v Hobitovi opravdu není žádná temnota jako v Pánovi prstenu, zřejmě proto, že tohle je předzvěst událostí. Sauron teprve získává sílu (mimochodem kdo si myslíte, že je ten zlý nekromancer s kterým tak pilně spolupracuje čarodějný král? A dýka z mordoru?) Popravdě v knížce je jen pár zmínek o těchto událostech, Jakson jim dává o dost větší váhu. Myslím si, že je zde největší problém 3D např. nepochopitelně zbytečná scéna pádu na tom mostě nebo co to je. Azog the unholy v knížce vůbec není, možná tomu dává trochu akce, ale zrovna tohle pro mě bylo zklamání, stejně jako fakt, že i když Gandalf, Thorin a Bilbo měli meče ze stejné oceli, celou dobu svítil pouze Bilbův meč! Uznávám, že to mohlo být kratší, knížka má sotva tři sta stran (možná víc možná míň už je to deset let co sem to četl) a on první část roztáhl skoro na tři hodiny. Co mě však v tomhle filmu nejvíc potěšilo byla rozhodně postava Thorina, trošku mě zklamalo, že Gloin táta Gimliho tady prakticky není vidět. No s Glumem se už v dalších dílech nesetkáme, leda by mu tam nějaký chytrý scénárista připsal nějakou další úlohu. No a co dělala Galadriel v Roklince? Můžu říct jen jedno, podle toho jak roztáhl začátek, můžeme očekávat, že třetí díl bude skoro tří hodinová bitva. Mimochodem v knížce byla rozepsána na dvě stránky (popravdě to mě v knížce nejvíc zklamalo). Myslím si, že je na co se těšit i když po Společenstvu prstenů jsem byl na větvi u Hobita se to nekonalo, tak snad další díly. I tak tomu nemůžu dát méně jak čtyři hvězdy, mám to prostě rád.