Jump street 21 (2012)

Párkrát sem se opravdu ze srdce zasmál, ale ne tak často jak sem čekal. Celkem mě potěšilo, že Channig Tatum se dokáže taky tvářit jinak. Milá krátká role pro Johnyho Deppa. Jinak to celkem dost trpělo na logice. No a když vám někdo ustřelí ptáka tak moc času nemáte než vykrvácíte. Jinak to šlo.

Maniak (2012)

Sem na rozpacích, zřejmě si to zaslouží víc jak tři hvězdičky, ale zatím se budu držet zpátky. Mě osobně se moc líbil samotný námět a dost mě překvapila odvaha Elijaha Wooda, že do toho šel. Asi nejvíc se mi líbilo, jak asi takový psychopat tráví volné chvíle. Krvavé scény byli celkem brutální, ale na konci už filmu začal docházet dech, na štěstí to moc nenatahovali a uzavřeli to celkem rychle. V každém případě to stojí za zhlédnutí a asi bych nikdy nečekal co takovej knírek z člověka udělá. Elijah byl slušnej slizoun.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Chybí tomu atmosféra jednička a za to může hlavně fakt, že do Silent hill se dostanou až na konci filmu. Nemyslím si, že je to nelogické, podle mě to dávalo dokonalý smysl. V jedničce zničili svatyni od tý doby uplynulo (nevím přesně kolik asi deset let), přežití v Silent hill potom musel bejt docela mazec, démonické síly všude kolem tak proč se nestát jedním z nich. Nesnažím se tomu tady dávat nějakou hloubku, jen si myslím, že to splnilo to co mělo. Mohlo to bejt lepší, ale mohlo to bejt i horší.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Po dlouhé a to opravdu dlouhé době sem konečně viděl parodii na kterou se dá koukat a dokonce sem se i několikrát ze srdce zasmál. Po parodiích tipu: Date movie, Disaster movie, Epic movie, je tohle opravdu dobrý. Ale pořád, jen dobrý, myslím si, že by si zasloužila, alespoň o 10 procent víc, ale co. A to mi to nezkazil ani fakt, že titulky, které sem si k tomu stáhl, pravděpodobně dělal nějaký pubescent, který si asi myslí, že česká věta nemusí dávat jakýkoli smysl. Naštěstí moje angličtina neni tak zlá. PS: Chrustyn ty si asi neviděl Paranormální aktivity, jinak bys v životě nenapsal: Po povedené hororové sérii.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Takzvaně nečekal sem zázraky, ale je fakt, že zbraně předběhli svou dobu asi o sto let. Nepřemožitelné čarodějnice se na konci staly, jen masem do mlejnku a nebýt Mařenky tam sem tomu dal maximálně jednu hvězdičku. Nejhorší na všem je fakt, že já sem fanda takovejch divočáren, ale co je moc je moc.

Jack a obři (2013)

No tak jako jo. Nebylo to špatný a prznění originálu se celkem nekonalo. Sice originální název bych změnil, protože zabít tři obry z tebe určitě zabijáka neudělá. Nedá se říct, že bych z toho padal blahem, ale ani sem nenadával, jako špaček. Takže průměr.

Stíhači Red Tails (2012) odpad!

Vzhledem k efektům a celkem povedeným leteckým soubojům si to zřejmě odpad nezaslouží, ale já zde nehodnotím efekty, ale film, jako takový. Věděl sem o tom, že černoši za druhý světový lítali, díky filmu Letci z Tuskegee, který mimo jiné byl tímto dost okopírován. Fajn to se dá ještě skousnout. Co se skousnout nedá je fakt, že černošští piloti sou neporazitelný, nezničitelný a necítí bolest. Kdyby je nechali lítat hned na začátku války, tak snad žádný Němec nemá ani sestřel a to ani letecká esa (jediný nezničitelný pilot na německé straně, mimochodem asi třikrát sestřelený, než se ho "konečně" podařilo na konci filmu zabít), na druhé straně bílé doprovody sou totálně neschopní packalové, co lítají jen tak pro radost. Já vím, že černošské komunitě bylo hodně ublíženo a teď si zřejmě zvětšují ego pomocí takových to filmů. Nejsem rasista nic proti nim nemám, ale taky nemám zapotřebí sledovat takovýhle filmy. Už jen překlad filmu "Červený ocasy" ve mě nevyvolává dojem, že se jedná o film z druhý světový války. Je to špatný, je to naivní a přehraný. Prostě paskvil.

Mlha (2007)

Popravdě bych tomuhle filmu dal tak maximálně tři hvězdičky, ale díky zcela neočekávanému konci a celkem dobré atmosféře musím dát čtyři.

Sucker Punch (2011)

Ať si kdo chce říká, co chce, ale tenhle film není špatný, není ani průměrný. Že ho někteří lidé dostatečně nepochopili, není chyba režiséra! Příběh má hloubku a to od chvíle, kdy hlavní hrdina zastřelí svoji mladší sestru, je třeba podotknout, že v den pohřbu své matky. Krátce po tom je zavřena v blázinci, kde jí nezbývá nic jiného než utíkat do fantasie. Nikdy sem nic podobného neviděl, ne takto natočené. Každý je ve svých představách tím největším hrdinou a na tom to stojí. Že si Snyder vybral, jako hrdiny samý pěkný babi mu za zlí fakt nemám. Neporazitelné sou jen v představách v reálu jsou obyčejné, jako každý jiný. Nemyslím, si že si film zaslouží hodnocení, jaké tady má, ale proti gustu žádný dišputát. PS: Po přečtení pár komentářů musím ještě něco napsat. Nemá to děj? Nepochopitelné akční scény? Vše se odehrává ve fantasii jedné zlomená dívky. Sakra, kdyby tam lítali poníci na slonech, tak nikdo nemůže napsat "nereálné" páč to je fantasie! Sakra lidi tady se dává pět hvězdiček Babovřeskům a Vám v tomhle chybí děj?

Argo (2012)

Musím říct, že sem čekal o dost horší film, než ve skutečnosti byl. Celkem mě to bavilo. Jen si myslím, že Affleck by mě zůstat za kamerou a rozhodně nelíst před ní. Jako loni se i letos potvrdilo, že Hollywood oceňuje filmy oscarem, pokud pojednávají právě o Hollywoodu, i když The Artist mi připadal o dost lepší. Možná se mnou někteří lidé nebudou souhlasit, ale myslím si, že rukojmí a snaha dostat je ven, byla ta méně důležitá část.