Cesta do Ameriky (1988)

Eddie Murphy v dobré kondici a je i vtipný. Jeden z jeho nejlepších filmů, na který lze koukat. Kromě hlavní role si střihnul zároveň i další pidiscénky.

Škoda lásky (2013) (seriál)

1. ŠKODA LÁSKY - Tak mě to pobavilo a pár scén mě rozesmálo "Karle pocéém, máš tady nějakou tetu..." Potěšily i neokoukané tváře - autobusák Petr Píša a hlavně Zorka Valchařová - Poulová, které bych skoro věřila, že to nehraje, ale že je skutečná stíhací fanynka, z nějakého Karlova fan klubu:-)). Ta její našpulená pusa přes sklo, když šla v neděli k Mistrovi na Bertramku s rebarborovovým koláčem, a pak jako uklízecí četa, aby to měl Karel doma zase tak moc hezké, když tam měl ten mejdan... Karel Gott má smysl pro humor což dokazuje jeho vstup do tohoto projektu. 80% 4**** pro Karla Gotta. 2. MÁJOVÁ ROMANCE, MANŽELKA, ÚSPĚŠNÝ LOV. Moc mne nezaujalo, poslední scénka s Langmajerem byla zcela o ničem a zbytečná. 10% 3. MISS MOKRÉ TRIČKO - celou dobu jsem čekala, kdy vystoupí soutěžící č. 7 a to bude Richard Genzer. Ne, že by neměl co nabídnout:-)). MARUŠKA - tak to byl největší prušvih, něco tak stupidního se nevidí. O čem to proboha bylo? A za to ČT dobrovolně zaplatila? ŚKODA - ALE PENĚZ!!! Proč se Viewegh za každou cenu snaží kopírovat Trošku. Kdo tedy psal Babovřesky? 0%!!!

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Asi každý, kdo v Indii byl, si uvědomí, jaká je to země neskutečných paradoxů a pobyt tam - zvláště když se ještě musíte přesunovat z místa A do místa B, je vždycky neskutečné dobrodružství. Každý den je člověk konfrontován a šokován věcmi, které se mu doma nemohou stát. Pocity hlavního hrdiny Todda Dempsyho jsou velmi věrohodné a odpovídají indické realitě (komunikace s okolím, doprava, množství nejrůznějších bohů, všudepřítomná zvířata a nedotknutelnost krav - mají všude absolutní přednost, prodavači čehokoliv a nevyslovitelná jídla..). Ale seriál mám ráda, u něho se zasměji, částečně ovlivněna i vlastními zážitky. Rajiv Gidwani musí být vzorem pro všechny personalisty a kádrováky, ta jeho soustavná práce se zaměstnanci, radost když je má hodnotit a někoho vyhodit:... "Tak se přepočítejte...". A teambuiding na střeše vlaku, tak to se dá vymyslet a realizovat jenom v Indii:-)). Skvělým protihráčem a zástupcem západní civilizace, je pak Charlie Davis, jeho hlášky, které často doplňuje zbrojním arzenálem.... " A pak se objevím já a v ruce budu mít motorovou pilu..."

Možná přijde i kouzelník (1982) (pořad)

Olda Kaiser + Jirka Lábus + Jirka Korn + Jaruška Hanušová = originální a nenapodobitelný humor - "Těžký týden referenta Kubrta". A hlavně geniální mystifikace - "dvojník M. Kopeckého pan Bílek". Zamáčknu slzu, když vidím některé ty dnešní rádoby vtipné zábavy. Tak na kouzelníka opravdu nemají.

Flashdance (1983)

Taková moderní Popelka. Přes den v montérkách, asi jediná svářečka mezi muži a v noci tanečnice v baru. A pak přijede v černém porsche její vysněný princ - majitel ocelárny, kde ona pracuje. Joj to je ale zápletka:-)) Ale hudba je skvělá, dnes už legendární.

Silvestr na přání aneb Čí jsou hory Kavčí (1977) (pořad)

To zraje jako víno:-)) Je několik důvodů, proč se dívat. Jednak vidím tváře hereckých osobností, které se staly legendou už za života a protože se většinou na nás dívají už z toho druhého břehu, ráda si je připomenu. Druhak z nostalgie. Zábava tehdy nebyla tak trapná, jako předvádějí současné komerční televize. Ty jejich celebritky - to je spíše k smíchu ne, ne je to k pláči. Copak Gondíci, Brožová, Novotný, Mareš aj. mohou nahradit Menšíka?

Bestiář (2007) odpad!

Nevím, zda je to absencí děje, který se navíc ještě nudně vleče, aniž by ukázal jedinou smysluplnou myšlenku, nebo tím, že to hraje Jurčová, což je tragédie sama o sobě. Celkově je film o ničem a pro nikoho.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Napsat originální pohádku, která tady ještě nebyla, není snadné. Skoro každá pohádka má nějakou tu chudou dívku nebo zchudlého chasníka, neštastnou princeznu či neotesaného prince, k tomu nějaká ta zlá macecha, nebo namyšlený král, případě všechno dohromady. Myslím, že Jiřímu Strachovi a Marku Epsteinovi se to v této pohádce povedlo. Hlavními hrdiny jsou zde smůla, která jde v ruku v ruce se štěstím. Dáše Veškrnové role Štestěny sluší. A i když se tady opět setkalo sehrané duo Trojan - Dvořák, tak jednoznačně to herecky "táhne" Ivan Trojan, jeho hlášky a cvokařský smích:-))

Mazaný Filip (2003)

... "Na jednu stranu to dávalo smysl, na druhou stranu už to smysl nedávalo...."