Stigmata (1999)

Stigmata mě dlouho míjela v televizi až jsem si je nakonec stáhnul a udělal jsem dobře.Příběh o mladinké kadeřnici která je sužovaná stigmaty je opravdu poutavý a znepokojující,opravdu mě to bičování a zatloukání hřebů do rukou a nohou bolelo za ni.Co se týká hereckého obsazení tak to nemá chybu.Patricia Arquette je opravdu hezká a skvělá herečka(mám pro ní slabost už od NOES 3)a zde zahrála svou postavu trpící dívky opravdu přesvědčivě.Mno a co se týče Gabriela Byrna tak to je prostě borec.Ve stejném roce čili 1999 natočil dva podobné filmy se skoro stejnou tématikou.Nejdříve zde jako kladný hrdina který se zajímá o případ Frankie a stárá se o ní a opatruje ji,a pak v témže roce na opačné straně barikády jako Satan v akčním nářezu Konec světa s Rakouským dubem v hlavní roli.Konec je sice trošku slabší,ale to je jinak malá vada na tomhle dost slušném filmu.U mě velká spokojenost a krásných 80%.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Jedničku jsem bohužel ale tenhle film se mi opravdu líbil.Je to prdel od začátku až do konce,hrůzné scény střídají scény humorné a naopak.Bruce Campbell ukázal že se pro roli Ashe vyloženě narodil,k tomu na svou dobu perfektní masky(inu stará dobrá škola),skvělá hudba,nájezdy kamerou lesem na srub je opravdu výborný a hlášky jsou také skvělé.Evil Dead 2 je opravdu vydařený film a já se těším až na něj znova kouknu.Krásných 80%.

Deváté srdce (1978)

Jo tak u tehlé pohádky sem byl jako malej posranej strachy.Pepa Herzů zase jednou ukázal že umí točit opravdu hrůzostrašné pohádky.Herecké výkony jsou velmi dobré a obzvlášť Ďuro Kukura si svou roli hnusného čaroděje Aldobrandiniho užívá.A když k tomu připočtu vynikající hudbu Petra Hapky a pár nezapomenutelných scén např:bál,síň času,anebo poslední fáze života Aldobrandiniho tak jsou to velmi silné čtyři hvězdy.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Opět film z vězení,opět podle knihy Stephena Kinga,opět v režii Franka Darabonta a opět vynikající a strhující film podtržený vynikajícímy hereckýmy výkony pánů Tima Robbinse a Morgana Freemana.Nikdy si ho nenechám ujít když je v televizi a jen nevěřícně kroutím hlavou nad tím jak je tento film skvělý.A kdyby se mohla dát i šestá hvězda tak bych ji dal za český dabing protože je opravdu fantastický.

Zelená míle (1999)

Vynikající film,vynikající Tom Hanks,vynikající David Morse,famozní Michael Clarke Duncan,vynikající příběh,vynikající hudba.Tenhle film je opravdu vynikající a nezapomenutelný.

Had a duha: Smrtící voodoo (1988)

Wes Craven se opět vyznamenal a natočil tenhle skvělý horor o voodoo.Obsazení Billa Pullmana do hlavní role bylo skvělé rozhodnutí,protože se ji zhostil se vší parádou.U některých scén jsem měl opravdu nepříjemný pocit v žaludku husí kůži.Nesmím taky zapomenout na opět výbornou hudbu Brada "Terminátora"Fiedela,masky jsou taky dobré.Jestli je tohle natočené podle skutečnosti tak je to masakr.Škoda jen že není tohle dílo moc doceněno,protože se opravdu jedná o zajímavý a dost dobrý film.

Vymítač ďábla (1973)

Po dlouhé době jsem včerá kouknul na vymítače ďábla a musím z původních tří hvězdiček dát plný počet.Ani se nedivím že to ve své době vyvolalo takový poprask jak u veřejnosti,tak zejména u církve.Film opravdu obsahuje vulgárnější scény viz masturbace s křížem,blití na kněze atd.Nemám opravdu co bych vytknul k tomuhle filmu.Hudba a zejména ústřední píseň celého filmu je opravdu mrazivá,atmosféra je opravdu hrůzná zvlášť když se malá Regan mění a herecké výkony jsou vynikající ať už jde o Ellen Burstyn přes Jasona Millera v roli otce Karasse až po menší ale o to skvěle zahranou roli otce Merrina v podání Maxe von Sydowa.Ale kdo se mi opravdu líbil tak to byla bezpochyby mladinká Linda Blair,klobouk dolů před jejím výkonem.The Exorcist je opravdu výborný horor zabývající se vymítáním a posedlosti.

Krvavá hostina (2005)

Řeknu to tak není to žádný zázrak,ale na odreagování je to dobry.Dobrý hlášky,hudba taky dobrá,mutanti jsou správně nenažraní a úchylní.Takže nakonec u mě převládá spokojenost.

Ten kluk je postrach 3 (1995) (TV film) odpad!

Tak tohle mě opravdu nebavilo.Raději to mělo zkončit dvojkou než to takhle domrdat.Hnus fialovej!!!

Svůdné zombie (2008)

Je to sice cipovina ale já se u ní náramně bavil.Hudba je skvělá,ruská bordelmamá nemá chybu,masky jsou dobře udělané a holčina co žije na farmě a dělá strip jen kvůli tomu aby pomohla babičce je opravdu hezounká.Původně sem chtěl dát tři hvězdičky,ale kvůli perfektnímu a potrhlýmu Robertu Englundovi musím o jednu hvězdičku dát víc.