• Krátkometrážní

Rychle a zběsile 5 (2011)

Podľa mňa asi najzaujímavejšie Fast & Furious zo všetkých, čo doteraz vyšli. Celkom sa mi páčilo, že proti sebe v podstate bojovali 3 strany. Avšak hrozne nevhod mi padol neskutočne biely a blyštivý úsmev Dwayne Johnsona. Pravdupovediac, film sa mi až príliš podobal na niečo ako Dannyho Jedenástku, akurát že sem pridali upravené zákony fyziky. Dej bol plný neočakávaných (a občas aj dosť nelogických) zvratov, čo bolo fajn. Ale aj tak si myslím, že to treba brať ako komédiu, nie ako skutočný akčný film.

Trouble In Paradise (2004) (studentský film)

Animácia nič moc, ale nakoľko je to z roku 2004 a videl som to v nie HD kvalite, tak to nemôžem posudzovať príliš negatívne. Avšak niektoré scény išli dosť pomaly, postavy (postava) sa nehýbali hodnú chvíľu, a takéto spomaľovanie deja mi nesedí. Ojój, a tie zvuky, otras. No nevadí, páčilo sa mi, že to bolo natočené podľa skutočnej udalosti.

Hambuster (2010)

Asi najneočakávateľnejší dej, aký som kedy v krátkometrážnom filme videl. A celkom zaujímavý. Avšak popri jedení by som to rozhodne neodporúčal, ako som sa dozvedel na vlastnej koži.

Colombiana (2011)

Taký klasický akčný film, s veľa bitkami a prestrelkami. Príbeh nie je nič moc, človek už asi v tretej minúte vie, ako to celé dopadne, ale v akčných filmoch to býva skôr výnimkou ako pravidlom. A preto nám stačí sa pozerať na krásnu Zoe Saldanu ako mláti a zabíja zloduchov a popritom si užívať jednoduchosť a priamočiarosť deja.

Infection (2010)

Animácia pekná, ale nič viac. Síce je tu zaujímavý príbeh, ale som si istý, že video by sa dalo natočiť oveľa lepšie. Chýbal mi tu vtip, nejaké lepšie gradovanie deja, možno nejaká lepšia zápletka. Koniec stál tak isto za houby.

Adventures of Christopher Bosh in the Multiverse (2012) odpad!

Celkom pekná animácia.. ale tak na Skicár. Obsiahly príbeh, alebo objasnenie toho, ako sa Miami Heat v roku 2012 stalo víťazom NBA. Ale ak mám pravdu povedať, skutočne všetko stálo za prd.

Volání o pomoc (2007)

Takto smutnú komédiu som ešte nevidel. Adam Sandler si zahral chlapíka, ktorému pri leteckom nešťastí umrela manželka, 3 deti a pes. Táto rola, aspoň pre mňa, bola zahraná dobre, no k jeho osobnosti sa mi príliš nehodí. Celý film napredoval pomaly a viaceré rozhovory mi pripadali zbytočne zdĺhavé. Príbeh bol skvelý, no to nestačí.

Krátké příběhy hraček: Partysaurus Rex (2012)

Noo, tak tento kraťas bol fajný. Prišiel mi oveľa zábavnejší ako Small Fry. Rexov príbeh o tom, ako sa stane hviezdou každej párty má akurátnu dĺžku a krásne prostredie. Ešte možno trošku viac vtipu a ideálne video by bolo na svete.

Hračičky (2011)

Občas vtipné, ale prišlo mi to tak, že celý dej napredoval akosi prirýchlo. Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo a odrazu tu bol koniec. Najvtipnejšie boli zvuky odhodených hračiek, ale čakal som niečo viac.

Simon Pegg and Nick Frost's Star Wars (2011)

Vtipná dvojica sa prechádza po Tatooínskej púšti, popri tom sa háda a diváci sa smejú. Ako večerné odreagovanie je to fajn.