• Krátkometrážní

The United Monster Talent Agency (2010)

Taký fajný nápad, ale celkovo sa mi moc nehodilo to prostredie s časov minulých. Mohlo by to takto fungovať aj v skutočnosti, nebolo by toľko nákladov na hercov a špeciálne efekty.

Warrior (2011)

Nuž, tentokrát sa nemôžem pridať ku svojim kamarátom a dať, rovnako ako oni, plný počet. Jednak je to z toho dôvodu, že vo filme bolo veľa zbytočných odbočiek, ktoré len spomaľovali dej, druhak kvôli tomu, že niektoré konverzácie boli nelogické a ľudia v skutočnom svete by sa tak nesprávali. No najdôležtejším dôvodom je záver. Očakával som asi desať rôznych ukončení, dobrých aj zlých, no toto vôbec nie, a bolo to zle. Pokazilo mi to dojem z celého filmu. Keby toho niet, rozhodoval by som sa medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Škoda, pretože to bolo celkom dobré, na MMA sa pozerám rád.

Pařba na třetí (2013)

Predchádzajúci komentár... Tak, a prišla posledná časť. A výsledok? Paráda! Síce sa to už tak veľmi nepodobalo, ako jednotka a dvojka, a nestalo sa tam toľko vtipných udalostí, musím ale uznať, že to bolo jedno z najlepších ukončení trilógie aké som kedy videl. Vtip nechýbal, absurdné a hodne vtipné dialógy tiež nie, záver bol naozaj fantastický (i keď sa trošku dal očakávať, ale to tu bolo skôr dobré ako zlé), a Zach Galifianakis sa pomaly stáva jedným z mojich obľúbených hercov.

Pařba v Bangkoku (2011)

Predchádzajúci komentár... Druhé pokračovanie skvelej trilógie Hangover. Opäť to bolo ako počas prvého filmu: ohromne som sa na vtipných situáciách zabával, a bol som zvedavý ako to celé dopadne. Tu ale asi musí ísť jedna hviezdička dole, nie preto, že by to bolo horšie ako prvá časť, ale pretože sa to na ňu hrozne podobalo. Inak ale nemám čo vytknúť. Pokračovanie...

Pařba ve Vegas (2009)

Tak ideme od začiatku. Hangover, časť prvá: skvelá komédia, takúto párty by určite chcel každý z nás zažiť (minimálne študenti áno). Takmer počas celého filmu som sa smial a počas celého filmu som bol zvedavý, ako sa to celé rozuzlí. Velice fajné. Pokračovanie...

Argo (2012)

Neskutočné! Taký skutočne zaujímavý film som už dlho nevidel. Síce je pravda, že v dnešnom svete by sa niečo takéto už nemohlo stať (oveľa pravdepodobnejšie by bolo, že Amerika tých šiestich ľudí zabije, zhodí to na Irán a potom ho celý obsadí), ale toto bolo podľa skutočnej udalosti a bolo to skvelé. Naozaj parádne natočený film, Oscara si isto iste zaslúži.

Bratislavafilm (2009) odpad!

Tak toto je tá veľká Bratislava? Mesto kde každý iba nadáva, fajčí, pije, fetuje, o*ebáva a ktovie čo všetko ešte? Celý film je pozliepaný z úplne nezaujímavých a najmä nedokončených poviedok, kamera je po celý čas roztrasená, akoby sa aj kameramani už dopredu triasli od strachu, že aký to bude prepadák. Celé mi to akurát utvrdilo môj názor na Bratislavu, ktorú považujem za najotrasnejšie mesto v Európe. Dávam jednu hviezdičku za pekné zobrazenie reality, avšak mínus šesť hviezdičiek za celkový dojem, takže sme na nule.

Horší už to nebude (2006)

Pekná komédia o chlapíkovi, ktorého život riadi niekto iný, konkrétne spisovateľka. Avšak celkovo mi tu chýbalo viac vtipu, alebo čohosi, čo by tomu dodalo tú správnu iskru. Záver bol, dá sa povedať, presne taký ako človek očakáva. Will Ferrel túto úlohu, kde komika nebola jeho najdôležitejšou časťou, zahral veľmi dobre. Dobré na poobedňajší oddych.

Výmena (2013) (pořad)

Moc sa mi to nepozdávalo, ale možno to bolo spôsobené tým, že pri prvom vzhliadnutí tam boli tri hrozne nepríjemne vystupujúce ženské, ktoré celý dojem zo šou kazili. Vlado Voštinár sa mi sem tiež príliš pozdáva, jeho miesto patrí niekam za stôl, ako tomu bolo napríklad v Riskni Milión. Ale ako nápad celkom zaujímavý a otázky boli tiež celkom fajn, nie také tie typické ako v každej inej vedomostnej súťaži.