• Krátkometrážní

Kruhy (2005)

No.. nič moc. Síce efekty a spracovanie boli na celkom slušnej úrovni, dej ma absolútne nebavil. Tak isto ako zakončenie. Nehovorím, že to bola totálna kravina, ale nie je to ani priemerný film.

Velká ryba (2003)

Tak trochu sa mi to podobalo na Forresta Gumpa. Príbeh o človeku, ktorý rozpráva svoj neuveriteľný a dojemný príbeh životom. Avšak tu sa stretávame aj s fantasy prvkami, ktoré celý príbeh iba obohacujú. To, či je príbeh fakt alebo fikcia je nehané na divákovi. Avšak, občas mi dej prišiel nesúrodý, akoby režisér zabudol na tú či onú vec. Ale inak pekné, na to, že filmy Tima Burtona nejak obzvlášť nemusím.

Na vlásku šťastně až navěky (2012)

Čítam si tu väčšinu komentárov, a každý síce nepovie ani trošku krivého slova, pritom takmer nikto nedá plný počet hviezdičiek. Prečo? Na túto otázku sa odpoveď asi nikdy nedozvieme. Podľa môjho názoru si toto video zaslúži najlepšie hodnotenie, pretože je oveľa lepší, vtipnejší a zaujímavejší ako pôvodný film.

Na vlásku (2010)

Kam zmizli tie rozprávky, pri ktorých človeka až bolelo brucho od toho, ako často a silno sa smial? Takýto typ animovaných filmov sa mi moc nepáči: kopa pesničiek a tancovaní, minimum vtipu (i keď ku koncu sa to trošku začalo zlepšovať) a najmä až hrozivo romantický dej. Krátkometrážny snímok, ktorý priamo nadväzuje na tento film, je oveľa lepší.

Mortys (2011) (studentský film)

Celkom pekný príbeh a myšlienka, ale prevedenie je otrasné. Nepekná animácia, celkovo sú tam asi dva vtipy, čo je na 7 minútový film primálo, zakončenie 0 bodov. Som nemilo prekvapený, že takto dobre ohodnotené video je také slabé.

Skóruj! (2007)

Podľa mňa suprový film o športe. Ten, kto niekedy hral pingpong viac ako len Kolotoč niekde na ulici na stole bez sieťok, musí oceniť kopec zábavy, ktorá je počas stolnotenisových zápasov vytváraná. Príbeh je v tomto prípade asi druhoradý, ide hlavne o vtip. A ten sa, myslím si, celkom vydaril.

Zelená míle (1999)

Perfektná dráma s nádychom neznáma. Asi tak by som opísal film Zelená míľa, ktorý som videl AŽ v roku 2013. Videl som, že je to štvrtý najlepší film, tak som bol zvedavý. A výsledok? Oprávnene. Naozaj skvelý film, pri ktorom sa človek aj napriek dychvyrážajúcej dĺžke 188 minút nenudí a stále čaká, čo nastane. Možno by sa dalo nájsť zopár nezrovnalostí, ja som ale týmto filmom očarený, preto jednoznačne 5 hviezdičiek.

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Pekné vysvetlenie, ako také natáčanie Avataru prebieha. Človek by ani nepovedal ako veľmi musia herci improvizovať. Ja osobne by som asi nevedel tak presvedčivo hrať, keď mám okolo seba iba zelené plátno a po celom tele rôzne guličky. Možno sa dá vytknúť, že je to občas až príliš akčné, aspoň hudba isto. Ale inak super.

Egghunt (2005)

Krátka animácia, ktorá nám ukazuje inteligenciu (alebo skôr hlúposť) pračloveka. Robil to síce iba jeden človek, ale na tom nezáleží, nemôžme predsa hodnotiť filmy na základe počtu tvorcov, animácia bola slabá. Dej a vtipnosť tiež nič moc, jedna hviezdička za snahu.

Sorority Pillow Fight (with Michelle Rodriguez) (2011)

Začína to ako nejaká reklama, no časom sa z toho stane krátky akčný film. Efekty nie sú najlepšie, no nepredpokladám vysoký rozpočet, preto sa mi efekt padajúcej kvapky páčil. Bitky vyzerajú dobre, ba čo viac, mlátia sa tam tri pekné, neveľmi oblečné, ženy. No chcelo by to asi trošku lepší dej/zakončenie.