Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Z počátku jsem himym sledovala s nadšením, ale postupem času to začíná být únavné, zdlouhavé, chvílemi i dost nudné. A série, kde už scénáristé neměli co dát, ale za každou cenu chtěli oddálit odhalení Tedovy budoucí manželky, a do každého dílu nacpali "muzikál", tak k těm už nemám ani co dodat. Himym sleduji poctivě dál, ale spíše ze zmiňovaného důvodu, kdy už konečně Ted práskne božskou. Tím ale nechci zhazovat zbylou čtyřku, jsou i momenty, kdy se stále bavím jako u prvních dílů.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Zcela zasloužených všech 5 oskarů, a možná měli dostat všichni blázni oskara za své výkony, úžasný film.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jak tu již mnozí psali, Pulp Fiction je Kultovní film, každý ho zná, každý ví co příjde, ale pokaždé si ho pustí znova a znova. A soundtrack ten už mám roky nahraný ve sluchátkách a nikdy se mi neoposlouchá.

Requiem za sen (2000)

Herecký výkon Ellen Burstyn...a to prej roli původně nechtěla vzít. A ten závěr. Výborný film.

Trainspotting (1996)

Klasika. Jeden z nejlepších soundtracků.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Výborný scénář, skvělé výkony herců, mě v křesle celých 90minut drželo s napětím, zda nakonec porotce číslo 8, přesvědčí většinu o tom, že by se měli nad svým rozsudkem poslat možného neviného na smrt, zamyslet a svůj postoj přehodnotit.

Kids (1995)

Filmů o mládeži, která se jen poflakuje po ulicích a mejdanech, jediná témata jsou alkohol,drogy a sex, jsou spousty. Vždy si říkám, že to snad ani není možné, že se takhle 15leté děcka můžou chovat, ale je to tak, a je to zcela běžné i u nás, každý si pubertou projít musí a každý si jí projde jinak. Kids realisticky vypovídá o tom, co se děje, když děti zabouchnou dveře bytu a "jdou ven". Možná to někomu připadá trochu přehnané, ale věřím, že přehnané to není ani trochu a stylem jakým to Larry Clark natočil, chtěl právě na toto poukázat.

Králova řeč (2010)

Výborný výkon hlavní trojice, hlavně Colina Firtha a jeho logopeda Geoffrey Rushe. Do role Bertieho se dokáži absolutně vcítit, po letech s vadou řeči na základní škole, kdy jsem se na každý svůj projev před třídou poctivě připravovala, smekám, jak opravdově Colin Firth svoji roli pojal. Dílo pod vedením režiséra Toma Hoopera je konverzačně vtipné i dramatické. Jen doufám, že se ke mě nikdy nedostane český či slovenský dabing.

S tebou mě baví svět (1982)

Minulý týden jsem prožila na horách ve znamení ,,Matýsek se posral" a bavila jsem se jako nikdy, děti dokáží nabýt energii, ale i úplně vycucat, a když to nejsou vaše děti, je to fakt sranda. Komedie století, to si nejsem úplně jistá, ale je to každoroční zaručená zábava , kterou v televizi rozhodně nepřepínám.

Velká ryba (2003)

Tenhle film se mi podařilo náhodou shlédnout 3x za měsíc a vůbec mi to nevadilo. Myslím, že v budoucnu si ho klidně pustím znova.