• Krátkometrážní

Houbičky (2007)

Ahoj, já jsem mluvicí kráva, a ty jsi pěkná kráva. Víc tam toho nebylo. Fakt.

Lovec trolů (2010)

So much crazy. Jakýsi hybrid mezi Záhadou Blair Witch, Godzillou a norskými národními pohádkami. Animace trollů jsou sice místy až směšné, ale snažili se, snažili. A mě to bavilo.

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Film jsem shlédnul na popud známého, který za mnou přišel s tím, že "Život není krásný" je absolutní bomba. Pokud je v tomto dílku nějaká skrytá pointa, tak mi asi nebylo dáno si ji plně vychutnat a vůbec na ni přijít. Pokusy o vtipy byly špatné. Líznout si něčeho takového, jako je například násilí páchané na postižených, těhotných a slabších lidech, tak, aby to působilo černohumorně a vtipy při tom fungovaly, dokázalo s noblesou jenom velmi málo smrtelníků, z české tvorby vzpomenu například legendární a bezkonkurenční Českou Sodu. Mezi herci se občas vyskytovalo něco, čemu by se dalo říkat přirozený herecký projev, většina z nich byla ale v křeči. Víc se tímto nezdařeným pokusem o kontroverzi zaobírat nebudu. Hvězdičku dávám za odvahu a jedinou scénu, u které jsem se zasmál. ("No, ani to nebolelo.")

Soumrak mrtvých (2004)

"Vezmem auto, zajedeme k mámě, zabijem Filipa (promiň), sbalíme Lízu, zajedem k Winchesterovi, dáme si pivko a počkáme, až se to uklidní."

Krvavá hostina (2005)

Série WTF momentů střídají mnohé další rozmanité pocity a dojmy, které jsem z Krvavé hostiny měl. Po skončení titulků mě film nechal sedět se stejným pocitem, s kterým se rozjel. WTF?

Farma zvířat (1954)

Nevím, jestli Orwell při psaní svých děl tušil, jak nadčasová vlastně budou, každopádně to, co stvořil, patří mezi klenoty světové literatury. Farma zvířat je skvělé a esteticky úhledné dílo, které člověka přinutí zamyslet se. Mnohem silnější emoce jsem ale zažíval u Orwellova románu 1984, který je pro mě jednou z nejlepších knih, které jsem kdy četl, ale zpět k Farmě. Navzdory tomu, že film trvá něco málo přes hodinu, v něm krásně vykreslen postup a vývoj totalitního režimu. Na počátku nastává revoluce, všeobecná eurofie z nově nastoleného řádu a pocit, že bude konečně lépe. To se ale postupně mění a nastolený režim přestává být tak idylický, jak se zdál být na počátku. Rovnoprávná společnost, která byla jeho hlavní myšlenkou už dávno neexistuje.To je sice veřejně známý fakt, ale nikdo se neodváží o tom mluvit. Vznikají tabu, zákazy, cenzura. Jak to s Farmou, která navenek prosperuje, ale její společnost se rozpadá pod náporem Prasat, dopadne, se podívejte sami.