• Krátkometrážní

500 dní se Summer (2009)

Asi mám zrovna až příliš sentimentální období na to, abych tomu dal míň, i když jindy bych ten film vnímal určitě jinak. Je skvělé vidět americkou romantickou komedii s tak atypickým happyendem. Je skvělé si uvědomit, že ne všechno hezké, co v životě zažijeme, musí být osudové a napořád a že ne všechno, co bychom chtěli, nakonec opravdu vyjde. Je skvělé mít při filmu pocit, že s vámi film soucítí, rozumí vám a naopak vy rozumíte jemu. Taková milá hořká komedie. A nepochybně víc hořká než komedie.

Taxidermia (2006)

Jakožto člověk, který si libuje v ujetostech, jsem se nadmíru dobře bavil. Sice to po tomhle filmu už nemohl být typický romantický večer, ale přesto.

Strach(y) ze tmy (2007)

Jsem si vědom toho, co chtěl básník říct, ale prostě ne. Takhle ne. Samotná myšlenka a koncept černobílých příběhů je žůžo, ale scénáristům bych asi nařezal pětadvacet. A zlomil jim tužku či co. Naprosto odbyté, nedotažené, prvoplánové prokládáno monologem, který se zoufale snaží mít smysl, a to, že je ta snaha vidět, je velmi ale velmi neatraktivní.

Třída smrti (2013) (studentský film)

Nedávno jsem viděl francouzský co se stopáže týče filmový ekvivalent "Strach(y) ze tmy" a musím říct, že Soukupova sedmiminutová třída smrti celý tento film hravě strčí do kapsy.

Eso (1994) (pořad)

Dvě za Terku a hezké vzpomínky.

PROXY: A Slender Man Story (2012)

Hvězda za tu myšlenku o momentálně tak oblíbeném hubeňourovi, jinak zpracování stojí za prd. Abych byl konkrétnější, materiál a checkpointy, kterými se vyznačuje celovečerní film, nelze nacpat do devíti minut tak, aby to fungovalo. Nefunguje.

Merry Little Christmas (2010)

Nejděsivější na tom je, že téma tohoto kraťasu je na rozdíl od většiny hororů běžná realita, kterou zde máme podanou očima dětské fantazie. To, že je domácí násilí doslova a do písmene 'horor', tento snímek jedině podtrhuje.

Still Life (2005)

Ubírám hvězdičku za předvídatelnost. Ale to mám asi z toho, že jsem horory přesycený, tak mám tendenci vidět závěr i po přečtení obsahu.

Prosinec (2010)

Tak na začátku jsem se lekl, až mi změkl.

Treevenge (2008)

Já si prostě Vánoce bez neumělého stromečku představit neumím. Sorry, stromečci :(