• Romantický

Hotýlek (1975) (seriál)

Celkově to pravda není nic extra, ale Cleesovi záchvaty fakt stojí za to.

Hluboký spánek (1946)

Skvělý film-noir. Humphrey Bogart v roli Marlowa je fakt sekáč. Jediná věc, se kterou jsem měla trochu problém je to, že jsem chvílemi ztrácela přehled o postavách (třeba v tom, kdo je vlastně ještě naživu), ale jinak jsem si tenhle kousek užila a dávám tak 70%.

Dokonalý trik (2006)

Film jsem sledovala se zatajeným dechem od začátku až do konce (i když tajemství posledního triku jsem tušila ještě před tím, než ho tvůrci odhalili) stejně tak, jako když vám kouzelník předvádí to nejzáhadnější kouzlo (nebo chcete-li trik), a to už se dnes moc nevidí. O to napínavější je celý příběh tím, že je poskládaný z jednotlivých střípků, které vám na konci krásně zapadnou do sebe. Chvílemi jsem nevěděla, na čí straně mám být - Velký Dante nebo Professor? A přesto mě oba neustále strhávali na svou stranu. A i kdyby snad někoho nezaujal jeden z kouzelníků (což dle mého názoru je velmi nepravděpodobné), určitě si vybere svého oblíbence mezi vedlejšími postavami, ať už to bude skvělý Michael Caine, David Bowie nebo některá z krásných žen.

Zuřící býk (1980)

Nijak nechci shazovat uměleckou hodnotu filmu (režie Martina Scorseseho je vynikající, kamera taky nemá chybu) ani herecký výkon De Nira. Je to asi jeden z nejlepších filmů, které Marty natočil. Jako objektivní kritik bych musela dát plný počet, jenže pokud jde o můj názor, tak až na pár výjimek mě většina scén nechávala naprosto chladnou. A navíc je těžké oblíbit si film, když vám není ani trochu sympatická žádná z postav. Já se u filmu prostě chci trochu bavit, vžít se do postav a tady se mi to nějak nepovedlo (viděla jsem to ale zatím jen jednou, takže kdo ví...).

Pomsta bratra (2003)

Sázela jsem především na Owena, ale moc mi to nevyšlo. Na zpracování není nic moc originálního a Clive Owen nemá ani moc příležitostí ukázat dobré herectví. Někdy jsem sice byla napnutá, ale po většinu času to byl spíš jen takový obyčejný thriller.

Kupec benátský (2004)

Film Kupec benátský je jednou z velmi vydařených adaptací Shakespeara. Přestože žádný z herců nepodává nijak špatný výkon, nad všemi září Al Pacino v roli Shylocka. Když se objeví na plátně, nedokážete z něj spustit oči, ostatní vám připadají jen jako nedůležitá kulisa. Tím je nechci nijak schazovat, ale Al Pacino je zkrátka všechny zastíní. Ale teď k filmu - myslím, že velké plus si zaslouží za to, že zůstal věrný předloze a nesnažil se příběh nějak zmodernizovat či přidat nějaké výrazné změny. Působivé jsou záběry Benátek a Porciina sídla. Celkový dojem z filmu můžu schovat pod jediné slůvko - krásný. Nicméně něco mi říká, že jsou to spíš 4* než plný počet.

Gosford Park (2001)

Poprvé se mi film líbil, ale přesto mi přišel místy trochu zdlouhavý a ze začátku jsem se tak trochu ztrácela v postavách. Zato podruhé jsem si ho vychutnala mnohem víc. Mohla jsem se víc zaměřit na detaily a teprve pak jsem objevila, že tenhle film je mistrovský kousek. Takže po druhém shlédnutí musím hodnocení o hvězdičku zvýšit.

Potomci lidí (2006)

Dávám plný počet, protože mám ráda Cliva Owena a Michaela Caina, protože jsem byla opravdu napnutá celý film, protože Cuarón prostě režírovat umí, ale hlavně protože Potomci lidí jsou zkrátka skvělý film, který jsem si v kině užila až do konce titulek. SHANTI, SHANTI, SHANTI

Spojenec (2006)

Mám ráda dokonalé plány, klidné zločince a Cliva Owena. Tenhle film je plný napětí, ale je i docela zábavný. Popravdě jsem od filmu nečekala nějakou dokonalou mistrovskou podívanou se spoustou originálních nápadů, ale jen zábavu na sobotní večer, a to Spojenec zvládl znamenitě.

Ti druzí (2001)

Jaké je to podivné tajemství? Skrývá se v domě, ve tmě, v manželovi, jež zmizel ve válce, ve služebnictvu anebo v paní domu? Doporučuju tenhle film shlédnout a tajemství odhalit.