• Romantický

Desáté království (2000) (seriál)

Roztomilý pohádkový příběh. Nejlepší je asi Vlk.

Před úsvitem (1995)

Celý film je vlastně jen rozhovor dvou lidí, a to o všem možném a ne vždy to dává smysl. Dva mladí lidé, kteří se postupně sbližují. Nejraději mám scénu v restauraci. Tenhle film je opravdu originální a nezapomenutelný.

Svět zítřka (2004)

Takový hezký oddechový sci-fi film. Příjemný Jude Law a roztomilá Gwyneth Paltrow. Potěšily mě i odkazy na King Konga, což ještě pár věcí ve filmu vysvětluje.

Pohotovost (1994) (seriál)

Podle mě jednoznačně nejlepší seriál. Je tam vtip, smutné chvilky, napětí - prostě vše jako v životě. Nejvíce jsem si oblíbila asi Cartera, Carol a taky Romana (i když ostatní jen uráží, musím uznat, že se při každé jeho druhé replice zasměju). Kvůli tomuhle seriálu jsem dokonce na chvíli přemýšlela, jestli nebudu doktorkou. Navíc jsem se toho i dost přiučila (především některé odborné názvy), protože seriál je založený na opravdových lékařských postupech. Objeví se tu i dost známých tváří, ať už v roli lékařů, pacientů nebo příbuzných. Taky miluju každý "speciální" díl jako natáčení na pohotovosti, cesta Douga a Marka kvůli mrtvému otci, jeden den z pohledu čtyř doktorů, Benton v zapadákově, přepadení v obchodě atd. Čím více dílů jsem viděla, tím více jsem si ER zamilovala.

Zpívání v dešti (1952)

Neuvěřitelně dlouhé záběry, neuvěřitelně roztomilý příběh, neuvěřitelně chytlavé písničky - neuvěřitelně optimistický filmeček.

Let číslo 93 (2006)

Ze záběrů kamery se mi točila hlava, a to ani ne z těch z letadla, ale spíš z těch z letových středisek. Po skončení filmu jsem ještě asi pár minut seděla v sedačce v kině úplně bez hnutí. Při odchodu z kina jsem měla dost zvláštní a trochu smíšené pocity. A v noci jsem nemohla usnout. Takový dojem na mě udělal film Let č. 93. Přesto jsem si ale jistá, že znovu už na něj nepůjdu a nejméně dalších pět let ho nechci vidět.

Pýcha a předsudek (2005)

Okouzlující hlavní hrdinové, působivá atmosféra ... Když jsem odcházela z kina, měla jsem náladu jít na pořádně dlouhou procházku a snít.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Brada Pitta zrovna nemusím, ale kvůli tomuhle filmu se na něj klidně dívat můžu. Anthony Hopkins je skvělý (klidně bych mu dala ještě víc prostoru). Hudba je perfektní a celý film provází taková krásná smutná nálada.

Zachraňte Willyho! (1993)

Nevím, ale nějak mě už tyhle filmy o obrovském přátelství dítěte a zvířete neberou. Přestože to má být dojemný příběh, mého srdce se nijak nedotkl.