• Romantický

Šestý smysl (1999)

Po Šestém smyslu jsem nevynechala ani jeden z filmů M. Night Shyamalana a zatím mě nezklamal. Pravda je, že síla filmu je v jeho závěru, ale pak se z už tak dobrého "zbytku" filmu stane vynikající podívaná. A ještě lepší je, že i když už znáte pointu, vás ten film pohltí znovu a znovu.

Půlnoc v zahradě dobra a zla (1997)

Jedna hvězdička za Kevina Spaceyho, jedna za režiséra, jedna za scénu s rozčíleným Billem, jedna za prostředí a jedna za postavu Lady Chablis. Ať počítám, jak chci, tak mi vždycky vyjde pět.

Obvyklí podezřelí (1995)

Všechny ty mizery si oblíbíte při jejich prvním setkání ve vězení a tak do zůstane až do konce filmu. A přetsože jsem se neustále snažila přijít na to, kdo je vlastně Keyser Söze, byla jsem napnutá až do poslední minuty. A závěrečná scéna, kdy to detektivovi konečně dojde, už snad ani nemohla být lepší.

Němý film (1976)

Jak ústřední trojice, tak i ostatní hvězdy, které shánějí poněkud nemotorným způsobem do svého filmu, jsou prostě úžasní. A za pořádnou dávku smíchu odpouštím i menší chybičky, protože tenhle film má pobavit, a to se mu daří na sto procent.

My Fair Lady (1964)

Tak tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Nejenže Audrey Hepburn je úžasně roztomilá, písničky jsou skvělý a režie George Cukora přímo vynikající, ale je to prostě takový příjemný jednoduchý oddechový filmeček.

Collateral (2004)

Tak trochu jiný Tom Cruise (což mu rozhodně prospělo) a výborný Jamie Foxx. A navíc má Collateral originální příběh, což je poslední dobou u thrillerů a akčních filmů dost vzácné, takže dávám plný počet.

Anglický pacient (1996)

Já u filmů nepláču, ale tohle byla výjimka - ona opuštěná v jeskyni a on zoufale se pokoušející ji zachránit. Možná je to moc dlouhé a moc sentimentální, ale někdy tohle člověk prostě potřebuje.

Americká krása (1999)

Umíte si představit lepšího herce v hlavní roli, než je Kevin Spacey? Umíte si představit lepší domácí video než igelitový pytlík poletující s listím ve větru? Umíte si představit lepší režii, než je ta Sama Mendese? Umíte si představit, že by Oscara dostal jiný film? Já ne.

Zlatíčko (2004)

Konečně nějaký herec v roli svůdníka, u kterého se nedivíte, proč mu každá podlehne. Jude Law je prostě okouzlující, ovšem nesmím zapomenout ani na jeho herecké partnerky, které taky nepodávají špatný výkon. Možná, že na tomhle filmu není všechno dokonalé, ale já mu to prostě musím odpustit, protože mě fakt baví.

Agent bez minulosti (2002)

Skvělý akční film, který vyniká vším, co vším, co v něm není akční. Zkrátka a dobře, nejde tu jen o dokonalé triky a rychlost, ale o příběh, který většina poobných filmů postrádá. A za chvíli uvěříte i to, že zrovna Matt Damon je (tedy spíš byl) profesionální agent.