Konspirátor (2010)

Snímek, o kterém se sice nebudete ještě měsíc rozplývat přede všemi okolo, ale to rozhodně neznamená, že by nebyl výborný (a to jakože je). Když jsem předtím, já světaznalá osmnáctka, měla o americké občanské válce naprosto jasno, Sever hodní a Jih zlí, po zhlédnutí tomu tak úplně nebylo (právě z toho důvodu nemám ráda třeba Pána prstenů - zcela jasně vám tam napíšou, kdo je vlastně hodný a komu máte fandit a vy pak toho bezchybného Aragornečka prostě rádi mít musíte). A jak celý film doufáte, že Aiken tu paní, která za nic vlastně nemůže, to je super pocit, konečně nějaký příběh, kde konec není od začátku jasný, to je k nezaplacení!

Šestý smysl (1999)

Přišlo mi to divné, hrozně divné a umělé. Prostě jsem tomu nevěřila, ani chviličku. Jo a taky nemám ráda Bruce Willise.

Nuda v Brně (2003)

Před filmem: Konečně se nějaký film neodehrává v Praze, ale v Brně, mém milovaném rodném městě, hurá! Po filmu: Ne, dobře, jásání opravdu není na místě. Ať se filmy zase vrátí do staré dobré Prahy a zachovají si aspoň nějakou úroveň. Tohle myslím opravdu nemá nikdo zapotřebí.

4teens (2011) (seriál)

Možná mám zkreslenou představu o situaci na jiných gymnáziích, ale ještě dva roky zpátky jsem na jedno taky chodila a za celých osm let jsme měli v rámci třídy asi tři páry, ne že se všichni dali dohromady, kluci začali víc pít až tak někdy v tanečních a to jenom někteří a myslíte, že někoho na škole zajímali malí usmrkaní kvintáni, natož aby se kolem nich točila celá škola? To asi těžko.

Někdo to rád horké (1959)

Prostě geniální. Uznávám, občas trochu jednoduchá a přímá, ale snad nebudete po Marilyn Monroe a dvou chlapech přestojených za ženský chtít, aby vtipkovali v přesmyčkách a anagramech.

Skins (2007) (seriál)

1. sérii jsem zvládla za dva dny a to nechápu, jak se mi to povedlo, protože mám balet, brigádu a spoustu zařizování do skautu, ale tento seriál to prostě přebil. Nebudu se tady rozepisovat o postavách (jenom teda Tony je fakt úžasný zahraný, takovej hnusnej hajzl se tak často nevidí), ty si můžete vygooglit, stejně tak příběh a profi recenze. Já prostě jenom musím potvrdit, že je to všechno pravda - tento seriál je vážně mistrovské dílo. A silně návykové. 2. série mi trvala delší dobu, o hodně delší a je vážně znát, že je to pokračování. Postavám je asi tak o deset let víc (nebo se tak aspoň chovají, kromě Anwara teda), už to prostě není takové to sluníčkové puberťácké nicnedělání, protože to mě bavilo prostě víc. V této sérii jsem si hrozně oblíbila Michelle (protože ona zdá se je fakt chytrá a prvotní zdání prostě klame) a Chrise (proč já mám vždycky ráda ty postavy, který spoiler umřou?). No ale konec byl fakt pěknej, ne nějak strašně tragickej ani s happyendem typu Tony nakonec půjde studovat do Yorku, Sid a Cassie se šťastně shledají, Chris vstane z mrtvých, Anwar dostane rozum. Prostě tak akorát a jdu si asi pustit další díl. Jen mě trochu mrzí, že ze starých uvidím tak maximálně Effy a její cvaklou kamarádku Pandoru.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Bylo mi sedm a bráchovi devět, když jsme poprvé viděli tento film a chrochtali jsme u toho jako prasata na zabijačce, tak pekelně nám to přišlo vtipné. No, teď už na to nějak nemám morál, protože bych se asi dost zděsila, ale když ono to předtím bylo TAK neskutečně vtipný!

Pí a jeho život (2012)

Asi jsem nepochopila, "co tím chtěl básník říci", ale přišlo mi to neskutečně zdlouhavé a nudné. Tak snad někdy příště...

První krok (2009) (seriál) odpad!

Naprostá ztráta času. Myslela jsem si, že to snad bude i koukatelné, když je to o tanci, ale ejhle, překvapení, je to jenom další z novácké firmy na "seriály" (tomu se už snad seriály ani říkat nedá). Charaktery ploché jako žehlící prkno a jejich chování nepředvídatelné, jako (doplňte si nějakou hodně předvídatelnou, vlastně jistou věc). Naprostá ztráta času.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Když si přečtete tu dvacetistránkovou povídku, nikdy by vás nenapadlo, že se to dá roztáhnout na celý film. A ono se to vážně dá! Dokonce je to film velice dobrý a zdařilý, moc pěkné romantické drama, ale že by mi to nějak obrátilo život naruby to asi ne. K obsazení - Brada Pitta nijak moc nemusím, ale Cate Blanchett je úžasná, na tu se fakt stojí za to podívat. I když přihlédnu k milému zpestření a tím je, že Daisy baletí. To se mi moc líbilo. Mimochodem, knížka Povídky jazzového věku je výborná a kdyby zfilmovali Ach, rusovlasá kouzelnice nebo Sedliny štěstí, byla bych v sedmém nebi.