Sofie a ukradený poklad (2008) (TV film)

Tak, tahle pohádka je prosím moje nejoblíbenější z českých, krátkých, nízkorozpočtovek v neděli po obědě (ano, přestože to není adekvátní mému věku, v neděli po obědě se opravdu někdy dívám na pohádku). Proč vlastně? Nemám ani tušení, příběh je jako obvykle strašně prostoduchý a princezna si jako obvyvkle vezme toho největšího losera a jako obvykle žijí šťastně až do smrti, ale NĚCO mě zrovna u této pohádky neskutečně bavilo.

Discopříběh (1987)

Na odpad je to až moc vtipné, ale opravdu to k tomu nemá daleko. Pro naší máti, která je přesně z této generace, uznávám, to má asi něco do sebe, ale já jsem generaci lesklých šusťáků a svetrů v kalhotách nezažila, takže pro mě je to opravdu něco nepochopitelného. A hudba Míši Davida je za zabití!

Krtek a raketa (1966)

Tak tenhle díl byl nejhorší, vždycky jsem se hrozně bála. S "raketou" jsem se usmířila až letos, když jsem dostala dopis se známkou "Krtek a raketa" :-)

Ptačí král (1997) (TV film) odpad!

Snad nejblbější česká pohádka, co jsem kdy viděla. Pochopil snad někdo tu narážku s okurkama plněnýma perlama? Já teda nikoli.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Pokud jste čekali nějakou milou fantasy pohádku, tak čelem vzad a radši rychle pryč. A pokud jste čekali nějaký dobrodružný film na úrovni, tak to platí dvojnásob.

Romeo a Julie (1996) odpad!

Leonardo DiCaprio, když ještě měl ten svůj nechutně floutkovský slizký zevnějšek - můj první důvod, proč nenávidět tento film. Mezi další patří například to, že jsem byla na tuto slátaninu přinucena se dívat s bandou přiopilých shakespaeromilů nebo prostě fakt, že tohle je sračka a kýč nejvyššího stupně a že ani "mistr", kterého samotného já moc nemusím, by si tohle nezasloužil.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Jediný Shakespearovský film, na který jsem ochotná se dívat dobrovolně. Dobrovolně a moc ráda.

Mary a Max (2009)

Dívali jsme se na to v zsv, abychom my ignoranti z přírodovědecké třídy zahrabaní do fyziky či chemie (já se hlásím jako čestná výjimka, ale to je zase jiný příběh) pochopili, co je to Asperegr. Pochopili jsme a myslím, že velmi dobře. Opravdu velice velice zdařilé dílo.