Na doraz (2010)

Ucházející road-trip. Čekal jsem to teda lepší, pár vtipných scének to nevytrhlo, ale s tím se dalo tak ňák počítat, když byli na to sami dva plus pár vedlejších několikaminutových roliček. Ta snaha zabrnkat na vážnější notu mi tam moc neseděla, mělo zustat u srandiček, i když tu scénu už nemohli vynechat, když se to kolem toho dost točilo. Ale Zacha a jeho styl humoru máme rádi, tak to necháme v tříhvězdičkových vodách. A - neřekl tam Peter na konci, že "dneska měl sen", když to bylo před pár dny? :)

Slova (2012)

Ubíram hvězdičku hlavně za předvídatelnou pointu (a to hned v několika případech) a za to, že to zas tak silnou kostru filmu nemělo. Jinak odvyprávěno hezky a i se z toho dá něco odnést (i když jsem hned radit, aby to svý přítelkyni řekl a nemuselo se to vůbec stát :P).

Prokletý klub (2009)

Úplně stoprocentní to neni, ale jako fotbalovej životopis si to pět zaslouží. Pohled do doby, kdy byl fotbal něčim trošku jinym než už jen doslova pěněžní záležitostí. Originální zpracování, ve kterym jsem věřil Sheenovi každý slovo, ale ani ostatní nezaostávali. Zákulisí je skvěle realistický a hlavně je úžasný, jak jste hodně blízko fotbalu a dění v něm, přestože je vidět jen pár sestřihů záznamů ze hřiště (ale opět je to udělaný tak, že to tam ani nechybí). A ať si má kolik lidí chce radši slušňáky a gentlemany na lavičkách, já budu mít vždycky slabost pro ty, kteří se nebojí říct všechno na plnou hubu, ať to stojí, co to stojí :)

Job (2003) odpad!

Tak tohle byla velká slabota, celý naprosto o ničem. Kdybych tomuhle dal hvězdičku, tak musim automaticky všechny ostatní filmy o jednu nebo dvě zvedat - tak moc mě to nebavilo.

Světová válka Z (2013)

Takhle dobrý jsem to teda nečekal, mně to dalo asi všechno. Možná revoluce ve filmu se zombíkama, i když ve většině případů asi stejně zustane u klasiky s pomalýma nemotorama... Vůbec si podobnej film na srovnatelný úrovni ani nepamatuju (taková část v Jeruzalému neměla chybu, trochu mi to připomnělo Minas Tirith). A i když samotná myšlenka příběhu moc originální neni a pár nedokonalostí jsem si našel, tak jsem ochotnej tomu všechno prominout, protože jsem se u toho parádně bavil a snad ani jednu scénu jsem se nenudil. Asi nejjasnějších pět hvězd za poslední dobu.

Po stopách Marsupilamiho (2012)

Pablito je sympatická postava :) Fajnová oddychovka s lehkym humorem, jakej máme rádi. Někdy mi to docela připomínalo RRRrrrr!!! nebo respektive druh vtipů v něm použitej. Chabatovi začínam víc a víc přicházet na chuť.

Univerzita pro příšerky (2013)

Naprosto splněný očekávání. Za tohle pokračování Příšerek se nikdo nemusí stydět. Novodobý pohádky nebo animáky se mi většinou nelíběj, ale tohle mě potěšilo. Dokonce se mi to během sledování zamlouvalo víc než jednička, s odstupem to hodnotim tak nastejno.

Impyho dobrodružství (2008)

Pro nemluvňata to musí bejt úžasná pohádka, ale to je tak asi všechno. Starší nebo jakkoliv náročnější divák to určitě neocení. Děj jak kdyby to psalo pět lidí a pak to poslepovali dohromady. A určitý napětí (kromě úvodní scény s volejbalem :D) nebo nedejbože vtip až na pár pokusů radši úplně pominuli. Ani nevim, jak si odůvodnim tu jednu hvězdičku - tak asi že v každym z nás je kus nemluvněte :)

Domácí mazlíček (2008)

Ono je to vlastně naprosto idiotský, přesto jsem se za boha nemohl většinu času přestat smát, čemuž velkou měrou přispěla hlavně Faris, jejíž obličej se mi na tupou blondýnku fakt neskutečně hodí. Celkově vystihla postavu, kterou ztvárňuje, i svojí :)

Ti druzí (2001)

Dlouho mě štvala Nicole nebo resp. postava, kterou ztvárňovala :) Nicméně ty pomalý záběry, který udržujou po celou dobu v napětí (čekal jsem několikrát lekačku, která přišla asi jednou, když jsem ji zrovna nečekal), jsou v konečnym důsledku účinnější, než kdyby se tam dělo bůhvíco za akce. Tudíž atmosféra naprosto parádní a závěr s pointou taky nemá chybu, byť tohle vnímam trochu jinak...