• Krátkometrážní

Nekonečný příběh 2 (1989)

Každopádne stále tu je minimálne ten rozprávkový svet, na ktorý sa síce pekne pozerá, ale nechlá človeka s prehľadom chladným. Rýchly koniec legendy, ktorý dooklepla ešte o triedu horšia trojka.

Herkules (1995) (seriál)

Ale sem tam sa tam mihne pekný záber, alebo zaujímaný moment. Sem tam sa človek pousmeje, ale väčšinu času len krúti hlavou a premýšľa kamže sa nám podeli normálne seriály. A Sorbo si čo sa týče herectva môže podať ruku s Arnoldom. Jáj, to by bola bitka !

Xena (1995) (seriál)

Presne o tu jednu hviezdičku lepšie ako juhoamerické telenovely. Ináč nuda zrovnateľná.

Můj život (1993)

Predstava že sa človek nedožije vlastného dieťaťa je priam zdrcujúca. A emocionálne zdrcujúci mohol byť aj tento film, žiaľ darí sa mu to tak na 50% a väčšinu pocitov nútí diváka si domyslieť. Ale keď si zvyknete na to tempo, bude to celkom príjemný zážitok.

Jako vejce vejci (1996)

Keď sa klonuje tak už podiadne! Tu sa Keaton tak naklonoval, že bol prakticky všade. Len akosi sa pritom zabudlo na to, že to má v podnázve hrdý titul komédia. Film baví, ale darí sa mu to na takých 60%. Až na ten nápad naozaj nič extra.

Den poté (2004)

Išiel som na polámané domčeky, zrútené domčeky a zmrznuté domčeky. To som dostal + navyše nechutne patetický príbeh, ktorý vyzerá ako vystrihnutý z encyklopédie najväčších filmových klišé. Keby mala tá omáčka naokolo čoby len za mák originality tešil by som sa. Žial niekto pri vymýšlaní 100+1 spôsobov ako zdevastovať New York zabudol, že také niečo ako príbeh treba. A pritom to mohla byť celkom fajn agitka.

Austin Powers: Špionátor (1997)

Nudná, trápna rádobyparódia Bonda a veškerého špio-streamu so silne prehrávajúcim Myersom (už dlho ma nikto tak neiritoval byť len svojou prítomnosťou na scéne) a humorom, ktorý sa s dobrým vkusom míňa kilometrovým oblúkom. Ta hviezda je za latex a iné lesklotiny na Elizabeth :)

Mission: Impossible (1996)

Celkom pozerateľná špionóvka s pár už možno povedať legendárnymi scénami, ktoré sa nevyhli parodovaniu (Scary Movie, Shrek). K ideii seriálu to ma predsa len bližšie ako vyslovene akčná dbojka, takže ca človek dočká aj nejakých tých "nečakaných" prekvapení. Toto sú silné tri hviezdy. 70%

Mission: Impossible II (2000)

Pozlátko a pozlátko. Brutálny hype, ktoprý so okolo toho filmu spustil bol skôr na škodu a nedivím sa celkovému hodnoteniu, ktoré tu vidíte. Predsa len by človek od Woo-a čakal niečo trošku iné. Aj keď to v globále nieje zlý film, ale darmo keď sa sľubuje a sľubuje a slutek utek. A tu utek mrte ďaleko. Škoda preškoda, ja som k trojke dosť skeptický.

Jack-Jack útočí (2005)

Úžasný doplnok k úžasnému filmu. A nech nikto nehovorí, že má neposlušné decko !