• Krátkometrážní

Štvanec IRA (2008)

Film rovnako ako osud Martina McGartlanda balancuje na hrane. Na hrane medzi úprimnou výpoveďou a chladnou kalkulačkou, ktorá v predlohe vidí záživný materiál pre multiplexy a pre všetkých. Zrejme by tomu pomohol nejalý ten írsky Meirelles, ktorý tému a prostredie nepozná iba z novinových plátkov. 70%

Chceš mě, chci tě (2009)

Po týždni si pamätam tri veci. Butlera so čvachtajúceho sa so želatínovými dvojičkami, výstavný chrup Katherine Heigel a intergalaktický megagýč vo finiši v balóne. Ako romantika nulové, ako komédia 2-krát lepšie ;-). 50%

Dokonalý únik (2009)

Twohy je drak a evidentne keď nemá tučný budget, tak oveľa viac používa mozog. Viac ako ja. Alfred by mal radosť. 75%

Turnaj zabijáků (2009)

Bloodbath in Middlesbrough. Podstivý béčkvý výplach s hektolitrami hemoglobínu a kvalitnou porciou nekorektnej akcie. Toto môže odsúdiť na spodnú poličku videopožičovne akurát diletant, ktorý tam naposledy ako dvanásťročný požičiaval Dr. Doolitla. Žiadne sorráč, v dnešnej dobe je podobný kúsok pre fandov žánru hotový gem. A prečo je trochu matný fajne vystihol Adrian. Scott Mann dikes. 75%

Poslední dům nalevo (2009)

Originál obsahoval pár velice cheezy momentov (blowjob, motorovka) a presne tie by remaku brnkajúcemu na sugestívnu špinavú strunu pomohli medzi tohto sezónnu elitu. Takto ostáva "iba" velice slušné, scénaristicky o dosť korektnejšie remeslo s jednou vizuálnou laskominkou za druhou. Kamera je proste geniálna (to preostrovanie medzi konárikmi = mlask). Rád by som videl z oboch to lepšie, pôvodný scénar režírovaný Illiadisom niekedy na začiatku 90-tych rokov. 70%

Poslední dům nalevo (1972)

Ochotnícka komédia, ktorá zaujme azda len pokročilým štádiom lobotomizácie všetkých zúčastnených na čele s párikom flojdov, ktorí si sem zrejme odskočili z nejakej Fantozziho grotesky. Remake nevyhnutný. 50%

Soudný den (2008)

Čakal by som, že keď zmiešam Úsvit mŕtvych, Útek z New Yorku, Mad Maxa a Excalibur s Larou Croft v hlavnej roli, tak to bude na trojdňové tango so záchodovou misou. Ale mr. Marshall vie ako miešať krvavé longdrinky bez opice. Bodycount hádam trhol aj štvrtého Ramba. 75%

Lady Ninja (2009)

Po Chocolate ďalšie "päste v sukni", ktoré chlapčenskému žánru určite nerobia hanbu. Vo "versus móde" jeden na jedného (kychyňa, brejkeri, záver) super drsná vec, aj keď som nie vždy kvitoval často použité dlhé sklo (plus ta podivná viňetácia a málo kontrastu = vyblitý obraz). V masových bitkách je to žiaľ o niekoľko levelov nižšie ako aktuálna thajská kamikadze škola (lešenie, most ostali lukratívne nevyužité). Ako celok mierne monotónne a slabo gradované (ruka v ruke s kostrbatým príbehom). Kapitola sama o sebe je potom mimózna hudba a strih zvukových efektov, za ktoré by si pánko za mixom zaslúžil šťavnaté maigeri medzi uši. Asi pozeral Mega Shark vs. Giant Octopus keď to zvučil, ináč si ten totálny chaos neviem vysvetliť. 55%

Eight Diagram Pole Fighter (1984)

Potom ako som rozdýchal papundeklový úvod to už išlo len hore kopcom (a stále rýchlejšie). A vrchol (nočná mora všetkých dentistov) bol vlhkým snom každého kung-fu geeka. Špička žánru? Neviem. Must see? Určite. 90%