Na hraně zítřka (2014)

Něco takového už bylo v Zdrojovém kódu. A mimikové zas údajně připomínají Matrixovské sentinely. No a co? Mám se z toho posrat? Né, Na hraně zítřka je prostě nejlepší scifi posledních let a je jedno, komu to co připomíná. A v Emily Blunt jsem to nikdy neviděl, ale trošku potu v tváři a pár škrábanců dělá divy. :) Wow.

Ledová archa (2013)

Po OldBoyovi je tohle moje druhé sektání s korejskou tvorbou a je to opět za pět. Už od příchodu Tildy Swinton jsem věděl, že tohle bude něco jiného, "They've Got No Bullets!" a nebo třeba řeznická scéna jsou taky nezapomenutelné. Zatím asi to nejlepší, co jsem letos viděl.

Pompeje (2014)

I ten nejnudnější díl Spartaka s McIntyrem je o poznání lepší, než tohle. 1,5*

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

116 minut je moc a to, co může fungovat v Griffinech, občas v hraném celovečeráku vyznívá trapně. Spousta dobrých míst ale taky spousta zbytečných.

Soukromé neřesti (1997)

Je zábavnější sledovat jeho show, než tuhle pseudoautobiografii.

300: Vzestup říše (2014)

Sparťanský gay pride se těší velkému úspěchu, takže zatímco Leonidas a třístovka brání penetraci jejich teplých bran, další skupina patologických svalohoničů vyráží na moře. A někomu moc dobře došlo, že tyhle homohrátky jsou potřeba něčím naředit, což Eva Green a její výstavní kozy dělají naprosto dokonale. Řekl bych, že to, spolu s uklidňující mořskou modří, vyhrálo vzestupu říše o hvězdičku víc, než jsem dal jedničce.

NON-STOP (2014)

Šikovně postavený konstrukt, který se začne rozpadat až na konci, přesněji řečeno ve chvíli, kdy možná-terorista rozpláče a dojme davy svojí smutnou storkou o mrtvém fakanovi. V žánru i mimo něj průměr.

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Viděl jsem jeden díl a byla to mrdka, která si hraje na dokument. Dost mě to iritovalo.

Strážci Galaxie (2014)

Další z řady filmů, který není na 5*, protože honění artefaktu po milionté je (i přes to všechno okolo) tak trošku nuda.