Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Fantasy

Recenze (1 797)

plakát

The Walking Dead: Daryl Dixon - Season 1 (2023) (série) 

Slabší 4*. Dobrá volba zaměřit se na postavu Daryla, který se omylem dostává až do Francie. Místy jsem měl pocit, že sleduju jakýsi fantasy seriál, jemuž dopomohlo neokoukané, místy až gothické evropské zasazení. Zápletka jinak typickou eskort misí, která nicméně fungovala jako takový průvodce novým prostředím. Podívali jsme se i do Paříže! Nové postavy vesměs nezklamaly - jeptiška s nevábnou minulostí, rádoby zázračný kluk, co má za úkol dát lidem naději, či záporačka, která v člověku vzbouzí neustálý pocit nejistoty. I zombie si prošly menší evolucí, nicméně cílené úpravy nevysvětlují „inteligentní“ druhy uvedené hlavní sérií. Podívanou jsem si dostatečně užil a je fajn, že dostane pokračování.

plakát

Království Planeta opic (2024) 

V první řadě: Co to je, proboha, za debilní překlad názvu? Vždyť i originál je v druhém pádu a tedy ne PLANETA opic, ale koho/čeho, tudíž PLANETY opic. Kdo o tomhle rozhodl, je u mě na překladatelském dně. Snímek sám o sobě správný post-apo biják navazující na neméně dobrou prequelovo-rebootovou trilogii. Zápletka relativně přímočará, nicméně s řadou relativně překvapivých a i silných, až ikonických momentů. Užíval jsem si podívanou od začátku do konce a nechal se unášet na vlnách neustálé akce a nejistoty, co bude dál. Ve výsledku nejde o žádné zbytečné, nebo nepovedené pokračování. Kvalita zůstává, sága pokračuje a rozhodně má stále co nabídnout. Už teď se těším na další díl! Tímhle tempem se do 10 let bude znovu vyprávět to, co udělalo původní verzi senzací.

plakát

Večerní škola (2018) 

Moderní "komedie" tohoto typu téměř nevznikají, proto mě překvapilo, že se v repertoáru něco takového našlo. Bohužel přes sympatické obsazení se jednalo o nekonzistentní, vlastně ani výrazně vtipnou spleť všeho možného, co nevědělo, čím vlastně chce být. Střeštěnou fekální komedií? Sebeparodií? Něčím poučným a moralizujícím? Nic samostatně nefungovalo, přesto se na to záhadným způsobem dobře koukalo.

plakát

Král Staten Islandu (2020) 

Zajímavé drama, které mě upoutalo k obrazovce a ukázalo, že (byť nesnáším to slovní spojení) nic není černobílé a pokud někdo chce, hodí špínu i na člověka, který si to vlastně vůbec nezaslouží. Téma dobře uchopeno, představitel hlavní role si opět uzmul charakter rebela snažícího se i přes hendikepy (ADHD, jak já mu rozuměl) tak nějak fungovat, ačkoliv cesta k zařazení se do společnosti rozhodně není procházkou růžovou zahradou.

plakát

The Walking Dead: The Ones Who Live (2024) (seriál) 

Nemám rád ani komplikovaného Ricka, ani manipulátorskou Michonne. Na seriálu mě tak nejvíc zajímalo nové zasazení do místa rozšiřujícího již existující svět. Nakonec vesměs zklamání, které se spoléhalo na zdlouhavá okecávání, tradiční příběhovou linku á la „pojďme zničit další funkční komunitu“ a extrémně uspěchaný konec. Neřeknu, že to nemělo i správné momenty, ale ty horší nad nimi převažovaly. Takže se nadšení na mém poli nekoná. Možná z openingu, který byl 10/10 a vždycky jsem se těšil hlavně na něj (a což je trochu průšvih v tomto případě). Jsem zvědavý na ostatní spin-offy, jak si poradily s dalším rozšiřováním děje, jelikož tato série měla přes všechno, aspoň podle mě, nejzajímavější návaznost. Snad lokální AMC opět pochopí, že i fanoušci u nás by se rádi pokochali.

plakát

40 let panic (2005) odpad!

Ultra trapná, nevkusná, přehodnocená zhovadělost. S každým zhlédnutím ten film nesnáším víc a víc.

plakát

Simpsonovi - Kdo se bojí pokrývače? (2005) (epizoda) 

K epizodě jsem zasedl úplně náhodou v tom nejhorším psychickém rozpoložení, abych nestačil žasnout, o jak geniální díl jde! Nejen slovními hříčkami, ale humorem, všudypřítomným sarkasmem a především chytrým dějem, který má sice trochu očekávané, ale extrémně zajímavé vyvrbení. A pak, že novější série Simpsonů stojí za prd - výjimka potvrzující pravidlo.

plakát

Asterix a Obelix: Říše středu (2023) 

Na filmu oceňuju, s jakou vervou a bezostyšně si bere do úst rasismus, feminismus a další témata, kterých se zejména společnost straní a bojí si z nich přinejmenším vystřelit. Plus mě bavila řada odkazů na popkulturu, párkrát jsem se dobře uchechtl. Zbytek byl nevkusný, místy divně perverzní a neskutečně trapný. Příběh stál za vyližvěnec, to samé ztvárnění postav a chemií, co mezi nimi měla panovat. Jsem na jednu stranu rád za dalšího hraného Asterixe a Obelixe, kteří vizuálně ostudu nedělali, na druhou se podle mě žádné zázraky nekonaly a film mi přijde jako zvláštní hybrid, který bych doporučil ke zhlédnutí maximálně tak na nějaké párty, když už bude valná většina diváků pod parou. Mít sám popito, věřím, že se bavím na 5/5.

plakát

Asterix: Sídliště bohů (2014) 

Dobré nápady a odkazy na popkulturu, ale celé mě to moc nebavilo. Na můj vkus až příliš ztřeštěné a nekonzistentní. Možná i ty nevkusné hrané Olympijské hry mě zaujaly víc.