• Pohádka

Mé jméno je Nikdo (1973)

Film už jsem viděl x krát a několikrát už jsem tu seděl nad jeho hodnocením a pořád nejsem úplně rozhodnutý jestli 3 nebo 4*. Film mě baví a určitě patří mezi mé oblíbené. Výborný Fonda, výborný Hill, muzika, vtip, napětí. Jediný problém, co s tímhle filmem mám je, že mi nějak neštimují dohromady jakoby dva žánry splácnuté do jednoho filmu. Na jedné straně komediální, typicky „Hillovské“, scény jaké známe z jeho westernových komedií po boku Buda Spencera. Na straně druhé dramatické napínavé scény klasického westernu s Fondou. Jedno i druhé vynikající, ale dohromady je to takové divné.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Když jsem to viděl tenkrát v kině poprvé, odcházel jsem plný rozpaků až zklamání. Čekal jsem totiž salvu vtipů a smíchu v našlapané komedii, která se ponese v duchu prvního dílu. Až při dalších zkouknutí jsem filmu přišel na chuť a dospěl k tomu, že je dobře, že to je tak jak to je. Trocha vtipu, trocha nostalgie, trochu na vážnou notu. Prostě o tom, co přinesl život po 25 letech, podané v příjemné formě. Snad jen citování hlášek z prvního dílu je až moc a chvílemi to překračuje hranici nostalgie až k trapnosti. A vsuvka s Kateřinou Neumannovou je... jak to říct slušně... naprostá debilita.

Pláž (2000)

Čtvrtá * hlavně za výpravu a hudbu. Celkově u mě 70%.

Čertova nevěsta (2011)

Zatím nehodnotím, protože jsem na to koukal jen tak na půl oka, protože mě to nijak moc nezaujalo. Hlavní postavy nevýrazné, naprosto debilní čert(i) (s výjimkou lucifera) a celkem okoukané a ohrané téma (nebylo už to tu náhodou?). Ale úplný provar to asi není. Jen tak skouknuté na půl oka od počítače mi to připadá na 1-2*. Ale uvidím až to budou zas dávat (kolem vánoc :-) ), jestli se přinutím na to podívat. Ale asi těžko.

Po přečtení spalte (2008)

No nevim. Skvělý nápad, vynikající herecké obsazení a výkony, výborně natočené. Ale scénáristicky mi to přišlo syrové a nedotažené. Na první pohled to na mě působilo jako slabý pokus o natočení filmu typu Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni (zasazeného do prostředí tajných služeb - což je výborný nápad). Film mě pobavil, to ano, ale že bych byl lačnej vidět to znovu, to asi ne. Uvidím časem. 60% - hlavně za skvělé herecké exhibice. 02/2021: Ale jo, je to dobrý! Nevím, že mě to napoprvé tolik neoslovilo... teď se i docela divím mému prvnímu hodnocení... ale mám víc takových filmů, které mě chytly až časem, s druhým, třetím, nebo vícerým zopakováním. Je to dobrý. A dnes už opravdu můžu říct, že se na to rád podívám zase znovu. Hvězdu zatím nepřihazuju. Ale možná i na to ještě někdy dojde.

Pupendo (2003)

Teď jsem film opět viděl po několika měsících a musím změnit hodnocení a přidat pátou *. Není to plných 100%, na Pelíšky to u mě nemá, ale 5* si opravdu zaslouží. Je to špica.

Nezvratný osud 4 (2009)

Viděl jsem 1 až 4. Druhý díl ještě určitě ano, možná je v něčem i o něco lepší než první. Ale další pokračování jsou už zbytečná. V daném téma se těžko dá ještě překvapit něčím novým a právě ve snaze o to jsou trojka a čtyřka až příliš překombinované. A stala se z nich více méně jen předháněná kdo bude nápaditěji a více rozmasakrován. A také zpracování a herecké výkony značně zaostávají za prvními dvěma díly.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Přenesení Mr. Beana na filmové plátno mě příliš neoslovilo. Prostě mi to nesedí a přijde mi to možná i zbytečné. Na základní ose (zápletce) filmu by se dala postavit velice slušná a příjemná komedie (pokud by se tomu dalo trochu víc péče) i bez Mr. Beana. Takhle hrají prim stejně jen Beanovi skeče a zbytek děje se dostává do pozadí a působí jen jako taková spojovací omáčka mezi jednotlivými gagy. Ale Bean a jeho skeče jsou i v tomto filmu fantastický a i když je většina obšlehnutá z jeho tv minipříběhů, tak se jim vždy znovu rád a od srdce zasměju.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

50%. zajímavé komentáře (moje řeč): Radyo, Anthony, Gemini, zputnik, Thomassi

Záblesky chladné neděle (2012)

Žádný kinohit to není, když si představím, že bych na tom byl v kině, byl bych lehce (možná i více) zklamaný, působilo to na mě spíš jako TV film, ale dost dobrý. U televize mě to bavilo, nenudil jsem se. Nemyslím si, že by bylo rozuzlení předvídatelné (možná jsem slabší na duchu) a nemám ani žádný problém s obsazením a hereckými výkony . Nadmíru dobře je navozená atmosféra - hudba, prostředí. Tempo je celý film stejné, monotónní. Největší škoda je závěru, to je asi nejslabší článek filmu. Tam se dalo vytěžit víc, trochu to vygradovat, nebo tak něco. Za mě lepší 3*.