• Pohádka

Vzpomínky na Afriku (1985)

Perfektně natočený film po všech stránkách. Ale bohužel mě moc nebavil, protože prostě tenhle žánr mě nebere.

Robin Hood (2010)

Legenda zpracovaná trochu (no, spíš trochu víc) jinak a netradičně. Ale rozhodně ne nezajímavě. Jak už zde několikrát zaznělo, filmu asi opravdu škodí název, protože je velký rozdíl mezi tím co díky němu očekáváme a tím co pak dostaneme. Když se řekne Robin Hood, drtivá většina z nás má hlavu plnou romantiky, hlavně té s Kevinem Costnerem. Ale tady je Robin Hood vykreslen v drsné realitě jako obyčejný voják, což na první dojem, v porovnání s tím co známe, působí trochu rozpaky. Jinak ale film není vůbec špatný. Natočené dost dobře. Russell Crowe naprosto super (neberu příšerný dabing, který mu dali v posledním tv vysílání). Jen postava prince Johna působí trochu směšně.

Bastardi 3 (2012)

Jak praví klasik: "Myšlenka jistě dobrá. Výsledky nebyly dobré." Hlavním a asi i jediným smyslem a cílem celého projektu bylo poukázat na některé, mnohdy přehlížené, problémy. Dejme tomu... Ale snaha o „předání poselství“ je totálně upřednostněná před vším ostatním. Z filmového hlediska je to natočené prachbídně a některé věci jsou až příliš nadsazené a přehnané, že to všechno dohromady vlastně zabíjí i původní myšlenku. Kdyby se vybraly povedené pasáže (myšleno ze všech třech dílů), bylo by to slušné osmdesátiminutové televizní drama/krimi, které by i hlavní myšlence udělalo větší službu než tohle.

Lovec jelenů (1978)

Skvěle natočený film, famózní herecké výkony. Ale chvílemi jsem se u toho trochu nudil. Nejspíš proto, že tenhle žánr mě zrovna moc nebere, možná taky tím, že některé scény mi přišly zbytečně natahované. Proto jsem dal jen 4*. 80%

Norbit (2007)

Hodnocení nedávám, protože mi přijde nefér hodit film do odpadu jen za několik zhlédnutých minut. Udělal jsem asi tři čtyři pokusy se na to podívat v různých fázích filmu. A pokaždé jsem od toho rychle utekl. Jestli jsem vydržel tak 5 minut v kuse. STRAŠNÝ. No, pokud mě film takhle odradí po pár minutách, tak by asi si zasloužil tam ten dopad napálit. Ale pořád ve mně něco hlodá, že když jsem to pořádně neviděl.... že to možná není tak strašný, že jsem třeba trefil jen ty nejhorší pasáže.... Takže si to nechám otevřené a třeba někdy seberu sílu to zkouknout celé a uvidím, jaké mi vyjde hodnocení.

Nezvratný osud 5 (2011)

Hm, tak ani pátý díl nijak nepřekvapil. Těžko hodnotit jestli a v čem je lepší nebo horší než trojka a čtyřka, ale rovněž je jeho doménou hlavně co nejkrvavěji zmasakrovat oběti. A některé triky jsou natočené dost lacině. Jak už jsem psal minule, na dané téma je zbytečné točit tolik dílů, těžko přijít s něčím novým, kromě způsobů zabití. Pokud někdo chce natočit krvák, kde tuny vnitřností létají vzduchem (a já nemám nic proti takovým filmům), je ale naprostá škoda na to vyplácat tak zajímavé téma, jakým souboj se samotnou Smrtí bezesporu je.

Bastardi (2010)

Natočit české Nebezpečné myšlenky, proč ne. Určitě zajímavé téma. Ale tohle se moc nepovedlo. Pokud má být film z naší české reality a ještě navíc, jak tvrdí tvůrci a protagonisté v dokumentu o filmu, má být postavený na skutečných základech a má nastavovat zrcadlo a poukázat na dané problémy, tak je to hodně přemrštěné a hnané do extrémů. I když samozřejmě srovnání s opravdovou realitou nemám, tohle mi přijde moc a film to degraduje. Hlavní postava působí hodně nepřirozeně a nepřesvědčivě - tady obsazení trochu ujelo. Saša Hemala co by inspektor, to je totální úlet. Jednak jeho obsazení a vůbec celá ta role inspektora... Nedělám si iluze o úředním šimlu :-) ale tohle snad ne. To si mohli, celou tu scénu, tvůrci odpoustit. Stejně tak obsazení pana Cimického. Vyšetřovatelé vůbec působí jak parta důchodců, co si vyšli na pivo. Neříkám, že zkušený policista před penzí nemůže dělat detektiva... Ale tohle opět působí nepřirozeně až směšně.

Tupíři (2010)

Opět potvrzení, že parodie už nejsou co bývaly a že mají klesající tendenci. Jedna hvězda za pár výborných seků, kterých je bohužel dost málo. Fenomén jako Twilight si určitě pradoii zaslouží, ba přímo si o ní říká. Ale dalo se z toho vytěžit víc. Přijde mi to, že se řeklo "twilight musí mít parodii" a hurá na to, hlavně rychle.

Báječná léta pod psa (1997)

Teď jsem to viděl znovu a musím přihodit pátou hvězdu. A kdyby za nic jiného, tak za Libušku Šafránkovou určitě.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Původně jsem tento seriál vůbec nechtěl hodnotit. Pak že jo. Ale nakonec se nemůžu rozhodnou jak ho ohodnotit. Vyvolává ve mě rozpolcené pocity, které korespondují se zdejším hodnocením. Pravdu má jak např. golfista, tak na druhé straně i např. Lima. Obsah a účel je takový jaký je, bohužel. Ale způsob jakým byl seriál natočený po filmařské stránce není špatný (na tehdejší dobu a v porovnání s mnoha dalšími seriálovými „vrstevníky“) a i některé herecké výkony v některých dílech by si zasloužily kladně ohodnotit. Hvězdičky nedávám (zatím), ale o něco bližší je mi názor a hodnocení golfisty.